برو به محتوای اصلی

آیا زمانی پیش می‌آید که افراد درونگرا توسط جامعه قبول شوند و مورد انتقاد قرار نگیرند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

سیدمحمدرضا احمدی
سیدمحمدرضا احمدی،شخصیت شناسی انیاگرام

مهم‌تر از دورنگرایی نحوه استفاده از درونگرایی است. بذارین با تیپ پنج انیاگرام مثال بزنم. مثلا زاکر برگ یا انیشتن یا حتی شهید مطهری تیپ پنج انیاگرام بودن و به شدت منزوی و درونگرا اما کاری کردن که موندگار شدن. اما خیلی‌های دیگه هم هستن که بخاطر درونگرایی حتی اعتماد به نفسشون رو هم از دست میدن و دچار اتفاقاتی میشن که نباید بشن. خلاصه که کلا درونگرایی هیچ بدی نداره و جامعه با درونگرایی مشکل داره که اشتباهه و به این زودی‌ها حل میشه این اشتباه. مخصوصا که دلیل عمده درونگرایی تک فرزندی یا تنها بودن در خونه است که در جامعه روز به روز داره این پدیده بیشتر به چشم میاد.

۱۰
حمید مرادی
حمید مرادی،۱دنبال‌کننده

خیر. مگر این که تعداد درونگراها از تعداد برونگراها در جامعه بیشتر بشه که احتمالش کمه. چون برونگرایی فرصت این رو به افراد میده تا از منابع مادی و معنوی جهان بیشتر استفاده کنند (منابع مثل مادیات، توجهات، موقعیتها، زمینه‌های بروز توانایی‌ها و استعدادها، قدرت عضوی از جمع بودن) و همیشه تعداد این آدما بیشتره و این طبیعت انسان هست.

۷
الناز نجفی
الناز نجفی ،مهندس کارشناس تجهیزات پزشکی

من فکر میکنم همین الان هم افراد درون گرای زیادی هستند که توانسته اند با دنیای بیرون رابطه خوبی برقرار کردن. خیلی از مخترعین بزرگ و بنیانگذاران استارت آپ های موفق در سراسر جهان، انسان هایی درون گرا هستند که به واسطه استعدادشون توانسته اند محصولی بسازند که با هزاران نفر در دنیا ارتباط برقرار کنند. 

۵