برو به محتوای اصلی
متاسفانه در حال حاضر امکان ایجاد محتوا در این پورتال وجود ندارد.

تفاوت بین کاغذ سفید (White Paper) و کتاب الکترونیکی (E-book) چیست؟ در یک فروشگاه اینترنتی چه کاربردی دارند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

سهیل علوی ، بنیانگذار ریحون

کتاب الکترونیکی و یا E-book یک نوع فرمت هست مثل نوار کاست و یا سی‌دی که در آن متن و کتاب به شکل دیجیتالی به تحریر درآمده در صورتی که White Paper معنای مفهومی از یک نوع نوشته که بیشتر جنبه علمی و بحث‌برانگیز هست رو داره. White Paper میتونه در فرمت E-book برای مثال منتشر بشه.

White Paper متون علمی با نظریه و اثبات هست که معمولا از طرف دولت و یا دانشجویان به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می‌گیره تا با عامی شدن آن افراد علاقه‌مند بتوانند برای ادامه راه موضوع فعالیت کنند. مثلا به وجود آمدن Bitcoin و تکنولوژی‌هایی مانند Block chain ایده اولیه آنها نخست به صورت White Paper منتشر شد و بعدا افرادی دیگر با در اختیار داشتن این مباحث اون رو به حقیقت رسوندن. و یا ایلان ماسک پروژه هایپر لوپ رو به صورت white paper منتشر کرد و بعد شرکتی دیگری ساخت اون پروژه رو انجام داد.

۸

کتاب الکترونیکی یا همان (Ebook) کتابی است که به رایگان می‌توان آن را دانلود کرد، که به صورت PDF یا عکس موجود است. مرجع آن (Www.parsbook.com۵۰) می‌باشد. شاید ربط آن فروش آیپد‌های مخصوصی است که بدون اینکه به چشم آسیب برسانند میتوان تعداد زیادی کتاب را در آن ذخیره کرد و با نور و اندازه‌ی مناسب کلمات از آن بهره برد چون این آیپدها خیلی جالبند. البته این مطلبی است که به نظر من می‌رسد.

۳