برو به محتوای اصلی
سوال
مدیریت
۵ سال پیش پرسیده شده

چطور قدرت مدیریت خودمان را افزایش دهیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

سبک مدیریت در دنیای امروزه دارای تغییرات زیادی هست. برای اینکه بتونید قدرت مدیریتتون رو افزایش بدین باید اول شناخت جامعی از خودتون و توانایی‌هاتون، شرایطتون و همچنین رفتار محیط‌ها، شرایط و افراد متقابلی که سعی در مدیریت اونها دارید داشته باشین. امروزه شرایط به حدی پیچیده شده که در دانشگاه‌ها درس‌هایی مثل مدیریت تحول و مدیریت سازمان‌های پیچیده تدریس میشه. همچنین من پیشنهاد میکنم کتابی از آقای جو آون تحت عنوان مرگ مدیریت مدرن رو مطالعه کنید. ولی اون چیزی که حائز اهمیت هست استفاده از سبک‌های مثبت مدیریت میتونه کمک شایانی به شما کنه. برای مثال از سبک‌های مثبت مدیریت میشه به سبک رهبری تحول‌آفرین اشاره کرد. رهبری تحول‌آفرین اشاره به این موضوع داره که شما از طریق بهبود عواملی مانند ملاحظات فردی، کاریزما، انگیزش الهام‌بخش و ترغیب ذهنی میتونید سبک مدیریت خودتون را بهبود بدین.

پویا غفاری
بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

هرچقدر که روحیه خود و شرکا و کارکنان و شرایط میکرو و ماکروی جامعه‌تون رو بیشتر بشناسین مدیریت شما قویتر میشه. مدیریت نسخه آماده‌ای نیست که بشه برای همه پیچید با کوچکترین تغییر شرایط نوعش عوض میشه. شرط اصلی اینه که بتونین زود زود روش‌ها و رفتارهای جدیدی رو تست کنید و ازشون تجربه یاد بگیرید و در هرحال هرچیزی رو که میتونین بهتر کنین. 

توجه: مدیریت مثل تعریفی که در جامعه ایران میشه نیست خیلی متفاوته. یک مدیر بیشتر از ینکه متخصص باشه باید آچار‌فرانسه باشه. مهمترین خصوصیت مدیر ذهن تحلیلگرش هست که بتونه ایرادها رو ببینه. یه مدیر باید هم ستادی کار کنه هم خط مقدمی هرجا که لازم باشه بازی کنه!

ناشناس

چنانچه ما دارای ویژگی‌های یک مدیر خوب باشیم، برای مدیریت بهتر باید در مورد مشکلات و ضعف‌های کارمان مطالعه کنیم، با افراد متخصص مشورت نماییم و با روحیه خود آشنا شویم تا به هر کس در حد توانایی وشایستگی‌شان قدرت دهیم و توجه داشته باشیم که چه کسی با تشویق وکدامیک با سختگیر‌ی دارای انگیزه‌ی بیشتری برای انجام مسوولییت خود می‌شود.

به عهده گرفتن مدیریت در سازمان امروزی که مدام در حال تغییر و تحول است، بسیار مشکل خواهد بود. مهارت‌های مدیریتی در بسیاری از شغل‌های مدیریتی ذاتی بوده و گاهی تحت عنوان کلاس‌های آموزش مدیریت تعلیم داده میشود.

برای افزایش قدرت مدیریت خود باید مهارت‌های سه‌گانه مدیریت که شامل:

  • مهارت فنی
  • مهارت انسانی
  • مهارت ادراکی 

است را ارتقا دهیم.