برو به محتوای اصلی
۵ سال پیش پرسیده شده

به نظر شما بهترین ویژگی یک دوست خوب چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

شنونده خوبی باشه، بی ادعا باشه و بشه بهش اعتماد کرد و روش حساب کرد. 

هرکسی یه تعریف خاصی از دوست خوب داره ولی به نظر من دوست خوب اونیه که وقتی کنارشی نیازی نباشه نقش بازی کنی و خودت باشی بدون اینکه قضاوت بشی.

از نظر من دوستی یک معامله دو طرف سود هست که هر یک نسبت به طرف مقابل دارای برتری‌هایی است که می‌تواند به بهبود طرف مقابل در این زمینه کمک کند.

دوست خوب باید وفا دار باشد.

ناشناس

به نظر من یک دوست خوب باید صادق وصمیمی و مورد اعتماد باشد شاد و دارای انرژی مثبت باشد چون بعضی از صفات مسری‌اند مثل شادی ، که خیلی برای انسان مفید است و اگر نقاط مشترک بیشتری بین دو دوست باشد موجب صمیمیت بیشتری می‌شود البته مهمترین صفت این است که عاقل هم باشد.

1.به قول و عهد خود پایبند باشید

قول دادن و تعهد شما در دوستی بسیار مهم است. اگر زیر قول‌های خود بزنید از اعتبار خود کم کرده‌اید و دیگران کمتر روی شما حساب باز میکنند. هیچ‌گاه قولی ندهید که نمی‌توانید به آن عمل کنید یا حداقل عادت نکنید که همیشه قول بدهید. اگر می‌گویید که با دوستی زمان‌تان را سپری خواهید کرد و کاری مشروع برایتان پیش می‌آید، موقعیت را توضیح دهید و اعتماد کنید که این دوستی به قدری قوی است که جواب‌های منفی هم به اندازه‌ی جواب مثبت ارزشمند و قابل درک هستند.

هیچگاه اگر پیمان جدی بستید، آن را نشکنید و بدانید که در برابر این پیمان مسئولیت دارید. اگر به هر نحوی نتوانستید به قول‌تان عمل کنید سریعا از دوستتان عذر خواهی کنید و سعی کنید که از دلش در بیاورید.

2. قابل اعتماد باشید

به نظر شما بهترین ویژگی یک دوست خوب چیست؟

اگر بتوانید اعتماد دوست خود را جلب کنید، مطمئن باشید که برای او بهترین دوست شده‌اید. قابل اعتماد بودن از ویژگی‌هایی است که افراد نسبتا کمی دارند و به همین خاطر شما را شاخص میکند و از طرفی پایه دوستی شما را محکم میکند.

وقتی که دوستتان حرفی را با شما درمیان میگذارد و یا کاری را به شما می‌سپارد، به او نشان دهید که کاملا قابل اعتماد هستید و سعی کنید خطایی از شما سر نزند. گاهی اوقات افراد برای اینکه دوستشان را بسنجند، او را در معرض امتحان قرار میدهند پس مراقب باشید اگر دوستتان از شما کاری خواست که هر کسی را وسوسه میکند، کار را خراب نکنید و اعتمادش را جلب کنید. شاید افرادی را دیده باشید که دیگران آنقدر به آنها اعتماد دارند که حتی ارزشمند‌ترین وسایل و یا بزرگترین رازهایشان را برای آنها بازگو میکنند. چرا چنین است؟ چون آن شخص مورد اعتماد خودش را در چنین شرایطی نشان داده است.

منبع: سایت دوستان خوب۱۱۴

ناشناس

اولین ویژگی دوست خوب صادق بودن است زیرا این کار باعث می شود بی اعتمادی بین دو طرف ایجاد نشود.شنونده خوب بودن هم خیلی خوب هست تا بتوانی موقع غم و ناراحتی با آن درد دل کنی البته این نیازمند قابل اعتماد بودن آن فرد هم دارد.

دارای هدف باشد  و با پشتکار چون رفت و آمد با هم چنین آدمی تو را تشویق به هدف دار بودن می کند.

دانا باشد تا بتوانی در مواقع سخت از او مشورت بگیری و روش حساب باز کنی.

سوالات مشابه

آمار سوال

۱٬۵۷۱ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۵ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه