برو به محتوای اصلی
یوسف تاجیک
۶ سال پیش پرسیده شده

برای کسی که HTML و CSS بلده راه درآمدش چیه؟ چجوری پروژه بگیره؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

جواب این سوال در بازار ایران خیلی متفاوت هست با بازار خارج از ایران. من سعیم بر اینه که با توجه به بازار ایران به این سوال پاسخ بدم.

کد زدن با HTML و CSS دو رکن اولیه هستن برای طراحی وب‌سایت ولی به تنهایی برای خیلی کارها کافی نیستند. در نتیجه بسیار پیشنهاد می‌شه که موارد دیگه‌ای مثل مقدمات JavaScript و jQuery رو به همراه یک زبان Backend مثل PHP (برای بازار ایران) یاد بگیرید.

یاد گرفتن JavaScript به صورت حرفه‌ای کمی سخت هست ولی اگر مقدماتش رو یاد بگیری و بعد jQuery رو کار کردن باهاشو آشنا بشی خیلی کارها می‌تونی بکنی. برای زبان Backend هم دلیل اینکه PHP رو پیشنهاد کردم به خاطر این نیست که در حال حاضر مدرن‌ترین گزینه هست. بیشتر دلیلش برای اینه که خیلی از سرویس‌ها مثل WordPress، Drupal یا Joomla که خیلی استفاده می‌شن با زبان PHP نوشته شدن و با یادگیری این زبان خیلی کارهای Freelance یا آزادکاری و قراردادی زیادی می‌تونی انجام بدی.

حالا راه درآمد چیه وقتی این موارد رو یاد گرفتی؟

یکی از راه‌های عادی اینه که به دنبال یه کار ثابت باشی، که برای این کار می‌تونی توی سایت‌هایی مثل تلنت‌یاب (TalentYab)۴۲۸ به دنبال کاری بگردی که باهاش آشنایی داری. مشکلی که در پیدا کردن شغل ثابت به وجود میاد اینه که اکثر این شغل‌ها نیاز به سابقه کار و تجربه زیاد دارن و برای شروع شما باید حداقل کلی پروژه انجام شده داشته باشید که بهشون نشون بدید.

به همین علت پیشنهاد من اول این هست که دنبال کارهای آزادکاری یا فریلنس (Freelance) در سایت‌هایی مثل موارد زیر بگردی:

توی این سایت‌ها که دوتاشون مشابه Freelancer.com۲۹۳ و دو تاشون مشابه Fiverr.com۲۶۹ هست می‌تونید پروژه‌هایی که بقیه نیاز دارن به سرعت انجام بشرو انجام بدید، مثل طراحی قالب WordPress و Drupal و یا طراحی یک پلاگین یا ماژول برای سیستم‌های متن‌باز (Open-source) و یا توانایی‌هایی رو که دارید توش قرار بدید با قیمت ثابت و منتطر بمونید تا بقیه به شما سفارش بدن. مثلا می‌نویسید من می‌تونم طراحی سایتی که در Photoshop هست رو برای شما به HTML و CSS تبدیل کنم و بعد افرادی که نیاز به این سرویس دارن به شما سفارش میدن.

نکته‌ای که مهم هست اینه که در ابتدا شما باید تا می‌تونید کم‌تر پول بگیرید و سرویس بهتری بدید تا یک امتیاز خوب رو توی این سایت‌ها کسب کنید. وقتی امتیازتون خوب شد می‌تونید کم کم قیمتتون رو ببرید بالا.

در کل شروع با این روش به شما کمک می‌کنه که در آینده وقتی خواستید دنبال کار ثابت بگردید کلی پروژه کار داشته باشید و می‌تونید برای خودتون یه پورتفولیو (Portfolio) خوب در Behance.net۲۳۲ مثلا درست کنید که شانس استخدام شدنتونو خیلی زیاد می‌کنه.

دوباره می‌گم این روش رو با فقط بلد بودن HTML و CSS هم می‌تونید انجام بدید فقط پروژه‌هایی که می‌تونید روشون کار کنید کمتر خواهد بود و برای همین پیشنهاد می‌کنم بعد از سر زدن به این سایت‌ها و بررسی نیاز دامنه تخصصتون رو بیشتر کنید.

ناشناس

می توانید با یک PHP  کار یا فرد متخصص در ASP.NET۱۳۹  یک پروژه بگیرید و بخش Desgin و طراحی را شما بکنید بخش دیگر را همکارتان و سود حاصل از پروژه را تقسیم کنید و راه دیگر درآمد زایی اموزش HTML و CSS در موسسه ها هست.

آمار سوال

۶٬۱۹۷ نمایش
۲ دنبال‌کننده
۶ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه