برو به محتوای اصلی
نازنین مرادی
دانشجوی نرم‌افزار
۵ سال پیش پرسیده شده

بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL) چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

آزمون تافل از ۴ بخش تشکیل شده است: لیسنینگ (Listening)، سپیکینگ (Speaking)، ریدینگ (Reading)، رایتینگ (Writing).

قسمت‌های ریدینگ و لیسنینگ

 بخش لیسنیگ و ریدینگ را می‌توان با دادن آزمون‌های تی‌پی‌او (TPO) بهبود داد که راهنمای دانلود و نصب آن در این سایت۸۲۵ است. قسمت لیسنینگ بسیار مهم است زیرا در قسمت‌های دیگر هم به آن احتیاج خواهید داشت، از قدیم‌ها گفته‌اند که کسی از این آزمون برنده می‌شود که لیسنینگش خوب است.

قسمت سپیکینگ

برای آشنایی با سوالات سپیکینگ مجموعه ویدیو‌های کتی۱٬۱۹۵ را پیشنهاد می‌کنم، ایشان هر سوال را به صورت جدا بررسی کرده‌اند و از قدیم گفتند اولین قدم برای پیروزی مقابل دشمنان شناخت آن‌هاست.

قسمت رایتینگ

در این زمینه بهتر است برای روان بودن جملات از «عبارت‌های پیوند دهنده» (Transitional Devices) استفاده‌ی به جا کنیم. یکی از بهترین راه‌ها برای پیشرفت رایتینگ خواندن زیاد است، که به قدرت ریدینگ هم می‌افزاید. از قدیم گفتند برای شکست دشمن نیروها و جملات باید اتحاد داشته باشند.

ناشناس

آمادگی برای آزمون تافل می تواند بسیار پر هزینه و وقت گیر باشد.  به ویژه هنگامی که شما به طور همزمان برای سایر آزمون های استاندارد مطالعه می‌کنید. خوشبختانه، بسیاری از منابع بسیار عالی در اینترنت وجود دارد که در این پست، ما نگاهی به برخی از بهترین منابع رایگان تافل در دسترس برای آموزش تافل می‌پردازیم:

Magoosh  

اگر شما در حال خواندن مطالب این سایت هستید،  شما احتمالا در حال حاضر با منابع رایگان Magoosh  برای دانش آموزان تافل آشنا هستید، مانند راهنمای Toefl iBT۷۰۸، فلش کارت واژه‌های تافل۳۴۴،‌ پی دی اف  سوالات تمرینی۹۹۹، آموزش  تافل ایمیلی۶۲۵، مجموعه تست  کامل تافل۱٬۲۹۳، و پی دی اف واژگان TOEFL تافل۶۰۹  قابل چاپ و دانلود مگوش . کارشناسان تافل مگوش به طور مستمر در حال خواندن و بررسی محبوب ترین کتاب تافل هستند  بنابراین  وقت و پولتان برای منابع گران قیمت هدر ندهید.اگر شما فقط یک ماه قبل از آزمون تافل زمان دارید، وقت آن است که کمر همت را ببندید! یاد بگیرید چگونه  یک برنامه مطالعه بریزید که وقت شما بیشتر و تلاشتان کمتر شود، در حالی که نمره بالاتری کسب کنید. و اگر شما بیش از یک ماه قبل از آزمون وقت دارید، که چه بهتر.  

پادکست

 گوش دادن به پادکست های آموزشی از دانشگاه معتبر می تواند به شما کمک که به شنیدن زبان بومی انگلیسی در مورد موضوعات مختلف به زبان رسمی، علمی عادت کنید. این تمرین  به ویژه برای بخش گوش دادن تافل بسیار مناسب است، همچنین یک راه بسیار خوبی برای بهبود واژگان خود و درک  مطلب است. این پادکست های آموزشی رایگان ۴۸۹امتحان کنید – وبه آنهایی که از دانشگاه آکسفورد۲۸۳ هستند نیز نگاه ویژه داشته باشید. 

TED.com۲۲۱

TED میزبان یک کتابخانه بزرگ از سخنرانی های ویدئویی از انسان‌‌های درخشان و الهام بخش است. گوش دادن به سخرانی‌های TED۱۴۲ در طیف وسیعی از موضوعات به بهبود درک گوش دادن شما کمک می کند در حالی که شما  چیزهای جالب در مورد زندگی، علم، فناوری و وقایع جاری یاد می‌گیرید. شما همچنین می توانید کتاب کوتاه TED ۲۸۷ را برای بهبود مهارت های درک مطلب خود بخوانید. (این نوعی از یادگیری است که در واقع بسیار سرگرم کننده است.  آن را به عادات زندگی روزمره خود ٖٖاضافه کنید.)

مستند

 تماشای تلویزیون، فیلم، و یوتیوب یک راه مفید برای تمرین زبان انگلیسی است، اما تماشای مستند به شما کمک خواهد که صحبت کردن واقعی مردم بدون تلطیف آن را یاد بگیرید. به علاوه، از موضوعات مطرح شده در مستند به انواع چیزهایی که شما در تافل می‌خوانید و می شنوید، نزدیک تر است 

پوردو OWL

آزمایشگاه آنلاین نوشتن پوردو (OWL)۳۸۲ راهنمایی نوشتن  و منابع رایگان ، یک وبلاگ دستور زبان، و آموزگارانی برای پاسخ به سوالات رایتینگ کوتاه شما فراهم می‌کند. این یک منبع عالی برای  زمانی که شما نوشتن را در تافل تمرین می‌کنید است. 

منبع: http://www.payasan.com۱۶۹