برو به محتوای اصلی
نازنین مرادی
دانشجوی نرم‌افزار
۵ سال پیش پرسیده شده

بهترین زبان برای یاد گرفتن بعد از انگلیسی چیه؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

این که به عنوان زبان سوم بعد از فارسی و انگلیسی چه زبونی یاد بگیرید خیلی بستگی به این داره که در آینده قصد زندگی در کجا رو دارید و به چه منظور می‌خواین زبان جدید یاد بگیرید (مثلا برای شغلتونه یا از دید ادبی می‌خواین یک زبان یاد بگیرید).

ولی به صورت عمومی زبان‌های اسپانیایی (Spanish یا Español) و چینی مندرین (Mandarin یا 普通话) بهترین زبان‌ها برای یادگیری بعد از انگلیسی هستند.

زبان اسپانیایی در بیش از ۲۰ کشور دنیا صحبت می‌شه و بیشتر از ۴۰۰ ملیون نفر این زبان رو صحبت می‌کنند. این زبان در خیلی از جاها در آمریکا به عنوان زبان اصلی (زبان مورد استفاده در در خانه) صحبت می‌شه.

زبان چینی پراستفاده ترین زبان دنیاست و در حال حاضر با توجه به اینکه پیش‌بینی میشه تا سال ۲۰۲۰ اقتصاد چین اولین اقتصاد دنیا باشه صحبت کردن به این زبان فوق‌العاده می‌تونه برای تجارت و پول در آوردن مفید باشه.

مهدی راش
عنواین رو باید دور ریخت!

اولا فکر میکنم مسئله یاد گرفتن یه زبان با مسلط بودن درش کاملا متفاوته.
یعنی اگر شما توی یه کشور غیر‌انگلیسی زبان ساکن هستید حتما همیشه باید در حال تمرین مهارت‌های اصلی باشین (خواندن، نوشتن، صحبت‌‌‌‌‌‌کردن، شنیدن)، چون طبعا اگه مثلا لغاتتون (vocab) در سطح خوبی باشه، شما لزوما زبانتون خوب نیست.
تمام اینها با وجود زندگی شما فرضا، در کشوری غیر انگلیسی زبان، یه پروسه روزانه یا چند روز یکبار هستش که به هر حال وقت‌گیره!
حالا با توجه به این، سوال رو دوباره از خودمون بپرسیم.
خوب لزومش دقیقا باید برای شما مشخص باشه، آیا برای کاره؟ برای علاقه‌ی شخصیه؟ چقدر براتون مهمه؟ آیا وقتش رو دارین؟ (با توجه به اینکه کار خودتون رو دارید و روی انگلیسی دارین وقت هم میذارید).
یادگیری زبان همیشه اولش جذابه اما با گذشت زمان سختی یادگیری یه زبان جدید فقط با همون لزوم ادامه پیدا میکنه.

مو نوروزیان
طراح ،پرزنتر و فکر کن

اگر از لحاظ کاربردی به دنبال پاسخ هستید باید به خود مراجعه کنید و پله بعدی صعود زندگیتان را بدانید. دانستن این امر در کنار دانستن نقشه توسعه کشورهای مختلف مهم است.

برای مثال کشور پرتغال در تلاش برای جذب آرتیست‌های گرافیتی کار و خیابانی و در کنار آن هنرهای مدرن و پرفورمنس است. و قبل از ماجرای مهاجرت به اروپا، آلمان برنامه‌ای برای تبدیل شدن برلین به پایتخت هنر زیبای اروپا داشت.

درکنار اینها، برنامه‌هایی برای اقامت در کشوری مانند آمریکا که دانستن اسپانیایی میتواند رفقای شما را زیاد کند (شاید بزودی زبان چینی) هم در مسیر زبان‌آموزی مهم است.

محمد غفاری
مترجم زبان انگلیسی و کارشناس ارشد مطالعات ترجمه

دوستان به نکات خوبی اشاره کردند. من هم این رو اضافه می‌کنم که به دلیل مناسبات اقتصادی و سیاسی ایران، احتمالا یادگیری چینی (مندرین)، ترکی استانبولی، عربی، روسی و اسپانیایی برای ما کارگشاتر خواهند بود.

محمد افشار
مدیر سئو علی بابا

هدف رو اول مشخص کنید، همه زبان‌ها بسیار می‌تونند مفید باشند.

مثلا اگر پلن برای مهاجرت به ایتالیا دارید برای مهاجرت تحصیلی خب زبان ایتالیایی مطمئنا به کار می‌آید. یا اگر ترکیه زیاد میرید زبان ترکی استانبولی بیشتر به کار میاد.

تجربه خودم:

من زبان آلمانی را خوندم (نمیگم بعد انگلیسی چون بعدی در کار نیست - زبان مدام در حال آپدیت است)، تجربه جالبی بود مطالب جدیدی یاد گرفتم ولی نتونستم استفاده کنم ازش تا به حال به همین خاطر تسلط رو مهمتر میدونم رو زبانی که الان هستید.

از منظر زبان‌شناسی هم شاید زبان‌هایی که هم ریشه باشند و شباهت بیشتری چه در نگارش و چه در الفبا داشته باشند راحت‌تر باشه.

سوالات مشابه

آمار سوال

۱٬۷۹۹ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۵ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه