برو به محتوای اصلی
سروش محمودیان
دانشجوی مهندسی مواد
۵ سال پیش پرسیده شده

با توجه به شرایط اقتصادی و جغرافیایی کشور به نظر شما شغل خوب و پول ساز برای روستانشینان چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

با توجه به ظهور محصولات دستکاری شده برای تولید انبوه و فروش بیشتر و بازگشت ذائقه مردم به سمت محصولات ارگانیک، به نظر من تولید محصولات ارگانیک و فروش مستقیم و بدون واسطه محصولات به مردم میتونه برای روستائیان پول‌ساز باشه. چرا که از نظر من به واسطه تغییر زندگی روستائی به شهری، تولید این گونه محصولات نسبت به گذشته کمتر شده. اگر دقت کرده باشید در حال حاضر هم فروش محصولات محلی نظیر مرغ، تخم مرغ، سبزیجات و... با قیمت به مراتب بالاتری نسبت به محصولات مشابه خودشون انجام میشه.

ناشناس

به نظر من بهترین شغل برای روستاییان تولید صنایع دستیه. هر روستایی با توجه به موقعیت مکانی خودش، صنایع دستی مخصوص به خودش رو داره. تولید صنایع دستی هم برای اقتصاد روستاییان خوبه و هم به اقتصاد کشور کمک می‌کنه. صنایع دستی ایران تو کشورهای دیگه خیلی طرفدار داره و میشه بخشی از این صنایع دستی رو صادر کرد. با اینکه خیلی از ما امروزه به زندگی مدرن و چیدمان مدرن رو آوردیم ولی همه ما با دیدن یک وسیله که حاصل صنعت دست هموطنانمون هست، برای خریدش علاقه نشون میدیم. 

با توجه به اینکه مناطق کویری وسیع و بکری در کشور داریم که اغلب قیمت زمین در آنها پایین است و همچنین با توجه به مشکل کمبود آب در سطح کشور کشت زعفران که تنها ۲ بار نیاز به آبیاری در طول سال دارد و سرمایه چندانی هم برای شروع نمی‌خواهد اما در عوض کاری پر سود است می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب باشد. البته شکی در سخت بودن کشت آن نیست و همچنین عوامل مخربی مثل دلالی که متاسفانه جلوی پیشرفت کشاورزان را می‌گیرد.

آمار سوال

۲۵۷ نمایش
۲ دنبال‌کننده
۵ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه