برو به محتوای اصلی
سوال
زبان
ناشناس
۴ سال پیش پرسیده شده

چی کار کنیم که یادگیری زبان انگلیسی برامون جذاب بشه؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

به نظرم برای جذاب کردن پروسه یادگیری زبان که به صورت ذاتی امری کسل‌کننده و خسته‌کننده هستش، چند نکته لازمه:

  • از علایق شخصی برای یادگیری زبان استفاده کنید: مثلا فرض کنید شما به تاریخ علاقه دارید، خوندن کتاب و گوش دادن به کتاب‌های صوتی و خوندن مقالات اینترنتی مرتبط با موضوع تاریخ، خیلی میتونه یه شما کمک کنه. هم سرعت یادگیری رو بالا میبره و هم طول مدتی که کلمات جدید تو حافظه شما میمونن رو افزایش میده.
  • یادگیری زبان رو به بازی تبدیل کنید: در واقع استفاده از تکنیک‌های گیمیفیکشن ۵۲میتونه به شما خیلی کمک کنه. مثلا میتونید با دوستانتون چلنج بزارید، در یادگیری لغات جدید با همدیگه مسابقه بزارید یا بازی‌هایی انجام بدید که به یادگیری زبان کمک میکنه. حس رقابت و بازی، کمک میکنه یادگیری براتون جذاب‌تر باشه.
  • به آینده فکر کنید و آینده رو شبیه‌سازی کنید: وقتی بدونید برای چی میخواید زبان یاد بگیرید و موقع یادگیری، مدام اون رو تو ذهن خودتون تکرار کنید، این موضوع به شما روحیه میده و یادگیری رو لذت‌بخش میکنه. حتی میتونید آینده رو شبیه‌سازی کنید. مثلا فرض کنید میخواید زبان یاد بگیرید تا یه کار عالی تو کشور رویایی‌تون مثلا کانادا پیدا کنید. میتونید با دوستتون یه صحنه از سر کار رویایی‌تون رو درست کنید و با هم صحبت کنید و حس کنید که اگه زبان بلد باشید، چقدر لذت‌بخشه.
  • روش‌های هیجان‌انگیز و جذاب رو امتحان کنید: یکی از عللی که زبان خوندن رو برای خیلی‌ها تبدیل به یه کار حوصله‌سربر کرده اینه که همیشه یادگیری زبان ما رو یاد کلاس درس با چند تا دانش‌آموز و یه معلم میندازه که خیلی خوصله‌سربره. ولی همیشه زبان‌آموزی اینطوری نیستش! مثلا  یه سری آدم که مثل خودتون میخوان زبان یاد بگیرن و توانایی‌های زبانی‌شون در سطح شما است رو پیدا کنید. با هم برید بیرون، کوه، استخر، خرید و قرار بزارید که حتی یک کلمه هم فارسی صحبت نکنید. البته باید بگم که هر کسی باید خودش شیوه‌های مخصوص خودش رو پیدا کنه. شیوه‌هایی که براش بهتر جواب میده.