برو به محتوای اصلی
ناشناس
۵ سال پیش پرسیده شده

اگر فیفا به شما حق انتخاب این را می‌داد که یک قانون به قوانین فوتبال کم یا اضافه کنید، آن قانون را شرح دهید؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

هادی فریبرزی
محقق دکتری و مدرس رشته‌ مدیریت، دانشگاه کلگری کانادا

من در مورد خود بازی قانون خاصی رو عوض نمی‌کردم چون این بازی دهها ساله که با مجموعه قوانین فعلی خیلی خوب پیش رفته و کلی طرفدار در سرتاسر دنیا داره. اما در مورد مدیریت باشگاه‌های فوتبالی، سقفی برای حداکثر هزینه‌ها و قیمت بازیکن‌ها می‌گذاشتم. این پول خیلی زیادی که توی فوتبال تزریق می‌شه به تک‌قطبی شدنش و ظهور غول‌هایی مثل بارسلونا و رئال مادرید منجر می‌شه. در فوتبال غرق در پول امروزی، دیگه بعیده یه تیمی مثل آژاکس یا مارسی بتونه یهو گل کنه و اون همه جذابیت خلق کنه و بیاد قهرمان باشگاه‌های اروپا بشه. 

ناشناس

من قانون استفاده از بازیکن خارجی را با تغییر تابعیت در تیم‌های ملی حذف می‌کردم.

یکِ یکِ یک

همیشه وقتی فوتبال نگاه می‌کنم نکته‌ای که به نظرم یک ضعف در قوانین به نظر میرسد وقت تلف شده بازی است. فوتبال، همانند نسخه مدرن و مینیاتوری‌اش فوتسال، وقتی بازی می‌ایستد زمان بازی هم باید متوقف شود. پیشنهاد من دو نیمه 30 دقیقه‌ای وقت مفید است. قانون دوم ممنوعیت پاس عمد به دروازه‌بان است چون به خاطر بزرگ بودن زمین اینکار تیم حریف را خسته می‌کند و از زیبایی و سرعت بازی می‌کاهد.

خیلی وقتا داورا تو قضاوت‌هاشون اشتباهایی میکنن که بعدا هم متوجه میشن، مث اتفاقی که تو بازی‌های آسیایی مسابقه ایران با عراق رخ داد و بازیکن ایرانی به ناحق اخراج شد و موجب شد ایران از دور مسابقات حذف شه. من قانونی میذاشتم که داورا میتونستن کارتی که دادن رو پس بگیرن یا گلی رو اگه به اشتباه گرفتند، بتونن برگردونن (البته طبیعتا با تبصره‌های خاص خودش).

اینکه خانوما بتونن بیان استادیوم!

آمار سوال

۲۱۴ نمایش
۱ دنبال‌کننده
۵ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه