برو به محتوای اصلی

زینب حضرتی
زینب حضرتی
۸۲۳
هنرجوی طراحی مُد

متولد اردیبهشت 1376


آیا از زینب حضرتی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از زینب حضرتی بپرس!

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

کلسیم اضافه بدن در پایان روز در ناخن‌ها جمع می‌شود و از ناخن‌ها بعنوان انبار موقت کلسیم بدن استفاده می‌شود و این کلسیم اضافی در ساعات آغازین روز به گردش خون باز می‌گردد و مورد مصرف قرار می‌گیرد. گرفتن ناخن‌ها در شب باعث از بین رفتن این کلسیم ذخیره شده خواهد شد.

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

شهربازی سرزمین رویاها واقع در سایت جنوبی تله کابین رامسر.

تمامی تجهیزات و وسایل این شهربازی به صورت دوره‌ای و منظم توسط شرکت‌های بازرسی و مهندسی مورد تایید سازمان استاندارد چک می‌شوند.

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

1-کمبود مایعات

2-مصرف زیاد نمک 

3- کمبود خواب

4- استرس و نگرانی زیاد

5-آلرژیها و حساسیتهایی که با ریزش اشک چشم و عطسه کردن همراه است.

6- تغییرات هورمونی بدن در دوران بارداری و دوران قاعدگی

7- گریه‌های طولانی مدت 

8- کهولت سن و پیری (این حالت از پف چشم را معمولا نمیتوان برطرف کرد)

برای از بین بردن پف چشم، یک سیب زمینی خام را (بعد از اینکه چند دقیقه‌ای آن را در یخچال خنک کردید) دو تکه کنید و بعد چشم‌هایتان را بسته و هر تکه را روی یکی از چشم‌هایتان قرار دهید و بگذارید که 20-15 دقیقه آنجا بماند.

دو تکه پنبه را در شیر خیس کرده و روی پلک‌هایتان بگذارید 30-20 دقیقه صبر کنید. این به چشم‌هایتان برای حفظ آب کمک میکند و همچنین خنکشان میکند.

در یک کاسه کمی آب خنک ریخته و چند قطره روغن ویتامین E به آن اضافه کرده و خوب مخلوطشان کنید. دو تکه پنبه را در این مخلوط خیس کرده و برای 20 دقیقه روی چشم‌هایتان بگذارید. این کار به برطرف کردن تورم دور چشم‌هایتان کمک میکند. 

خیار داروی طبیعی بسیار عالی برای خلاص شدن از پف زیر چشم است. دو تکه خیار خنک و تازه برداشته و برای 25 دقیقه روی چشم‌هایتان بگذارید. با خنکی فوق‌العاده خیار روی چشم‌هایتان حسابی ریلکس کنید و چُرتی بزنید. این کار به آرام کردن ذهنتان هم کمک میکند و خواص ضدالتهاب خیار پف کردگی بافت‌های زیر چشم را هم کاهش میدهد. 

اگر عجله دارید، میتوانید از چای کیسه‌ای استفاده کنید. دو عدد چای کیسه‌ای را برداشته و در آب خنک خیس کنید و بگذارید کمی در یخچال بمانند. سپس به مدت 30-25 دقیقه آنها را روی چشمانتان بگذارید. دراز بکشید و کمی استراحت کنید. سپس چشم‌ها و صورتتان را با آب خنک بشویید و پوستتان را خشک کنید.

پف زیر چشم‌ها را میتوانید با کمک یک لیوان آب یخ و چهار قاشق استیل کاهش دهید. قاشق‌ها را در آب یخ خنک کنید و بعد روی هر چشمتان یکی از آنها را قرار دهید. مدام قاشق‌ها را تعویض کرده و دوباره برای خنک شدن در آب یخ بیندازید. آنقدر این کار را ادامه دهید تا احساس کنید کمی از پف کردگی از بین رفته است. 

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

در قدیم سکه‌ها از طلا و نقره ضرب می‌شدند و ارزش آنها برابر مقدار طلا و نقره‌ی به کار گرفته شده در آنها بوده. به همین دلیل برخی افراد سودجو مقداری از حاشیه‌ی سکه‌ها را می‌تراشیدند و از طلا و نقره‌ی آن استفاده می‌کردند بدون اینکه در ظاهر سکه تغییر چشمگیری ایجاد شود! بدین ترتیب به مرور زمان از ارزش سکه‌ها کاسته می‌شد. بنابرین حاکمان تصمیم گرفتند شیارهایی روی لبه‌ی سکه‌ها ایجاد کنند تا در صورت تراشیده شدن به سادگی قابل تشخیص باشند. 

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

 در برخی از فرهنگ‌ها افسانه‌ای وجود دارد که غذا و خوراک تمساح به وسیله اشک چشم تأمین می‌شود. بدین طریق که هنگام گرسنگی به ساحل می‌رود و مانند جسد بی‌جانی ساعتهای متمادی بر روی شکم دراز می‌کشد. در این موقع اشک لزج و مسموم کننده‌ای از چشمانش خارج می‌شود که حیوانات و حشرات هوایی به طمع تغذیه بر روی آن می‌نشینند.
پیداست که سموم اشک تمساح آنها را از پای در می‌آورد. فرضأ نیمه جان هم بشنود و قصد فرار کنند به علت لزج بودن اشک تمساح نمی‌توانند از آن دام گسترده نجات یابند.
خلاصه هربار که مقدار کافی حیوان و حشره در دام اشک تمساح افتند، تمساح پوزه‌ای جنبانیده به یک حمله آنها را بلع می‌کند و مجددآ برای شکار کردن طعمه‌های دیگر اشک می‌ریزد.

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

 در ایران باستان مردم افشره انگور را روی مقداری برف در کاسه‌ای می‌ریختند و آنرا به عنوان دسر مخصوصاً هنگام گرمی هوا صرف می‌کرده‌اند. برف یا از زیرزمین‌های سردی به نام یخچال یا از برف باقی‌مانده بر روی کوه‌های اطراف پایتخت تابستانه هگمتانه برداشت می‌شده‌ است. مصرف این خوراکی با نام برف و شیره حتی تا اوایل دهه شصت هم در ایران مرسوم بوده‌ است. 

اولین مغازه بستنی فروشی در آمریکا در سال ۱۷۷۶ در نیویورک شروع به کار کرد. مهاجران آمریکایی نخستین کسانی بودند که اصطلاح "ice cream" را به کار بردند. اصطلاحی که در ابتدا "iced cream" بود و بعدها بصورت "ice cream" کوتاه شد.

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

 کسانی که اصل و تبارشان از آفریقای غربی است، چه آن‌هایی که از چند نسل پیش آمریکایی شد‌ند و چه آنانی که هنوز هم در آفریقا زندگی میکنند، عضلاتشان از لحاظ تارهای ماهیچه‌ای (فیبرها) که به فعالیت کوتاه مدت، اما تند و شدید عادت کرده‌اند، غنی‌ترند. این‌ها همان تارهای ماهیچه‌ای هستند که گویی برای دوهای سرعت آفریده شده‌اند. ثانیاً، این آفریقایی تباران از نظام سوخت کاملی برخوردارند که می‌تواند به تارهای ماهیچه‌ای "سریع"، بهترین انرژی را ببخشد. همچنین آنزیم‌هایی دارند که سوخت قندهای دریافتی بدن را، به صورت دو زمانه و سه حرکتی، آسانتر می‌سازد، بی آنکه نیازی به دریافت اکسیژن باشد، زیرا می‌دانیم که تغذیه‌ی ماهیچه‌ها با اکسیژن و توسط خون، همیشه کمی طولانی‌تر است. پس، در واقع، سیاهپوستان "پیستون"ها و "کاربوراتور"هایی دارند که گویی مخصوصاً برای دوهای سرعت آفریده شده‌اند. 

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

با وارد کار شدن اپلیکیشن‌های اسنپ و تپسی و شکسته شدن قیمت حمل و نقل، تقاضا برای رفت و آمد و سفر با خودرو بیشتر شد. در واقع این دو جانشین سفر با خودروی شخصی یا آژانس شدن که به نظرم باعث افزایش ترافیک شهری شدند.

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

حفره‌های روی آجر‌ و بلوک سبب سبکی بیش‌تر آن‌ها شده و باعث می‌شوند که چسبندگی این آجرها با ملات تا حد زیادی افزایش یابد.

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

اینکه وضعیت این کودکان تغییر کنه به نظرم برمیگرده به وضعیت اقتصادی و فرهنگی کشورمون، ولی به گمونم بد نیست آداب برخورد با این کودکان رو یاد بگیریم. این درسته که من نمیتونم به همه کمک کنم ولی هر کسی میتونه به یه نفر کمک کنه!

بهشون بی‌اعتنایی نکنین! 
نادیده نگیرینشون، بی‌اعتنا نباشین، راهتونو نکشین و نرین. شیشه ماشین رو ندین بالا. این کارا باعث میشه اون بچه از مردم نا‌امید بشه و اعتمادش رو به جامعه از دست بده. یادتون باشه اون بچه در ایجاد شرایطی که توش هست مقصر نیست.

 خشونت به خرج ندین!
اگر یک کوک کار اومد شیشه ماشین گران قیمتتون رو پاک کنه فحش و ناسزا بارش نکنین. فقط خیلی جدی و با آرامش بهش بگین که این کار رو نکنه! با خشم و عصبانیت نگاهشون نکنید. اون بچه بزرگ میشه و این خشونت رو به جامعه برمیگردونه. البته این کار سختیه چون بعضی از این بچه‌ها به اصرار و سماجت عادت کردند یا آموزش دیدند. می‌دونیم که از کار روزانه و ترافیک خسته هستین اما در مقابل شما کودکی قرار داره که روز بدتری از شما داشته! پس لطفا صبور باشین. 

دلسوزی بیجا نکنید!
اگه کاری از دستتون بر نمیاد الکی بچه رو گیج نکنین. سوال‌های شخصی نپرسین که مجبور بشه دروغ بگه. درباره محل زندگیش کنجکاوی نکنید. اونها خانواده دارن اما مجبورن دروغ بگن. به هیچ وجه نگین دوست داری بچه من بشی؟ این جور حرفها آزار دادن روانیه بچه‌هاست. خانواده این بچه‌ها دشمنشون نیستن و بچه‌هاشون رو دوست دارن. اما اونها هم قربانی وضعیت فرهنگی و اقتصادی هستن. ذهنیت بچه‌ها رو نسبت به پدر و مادرشون بد نکنید.

بهشون پول یا کادو ندین!
لباس بهشون ندین چون ازشون میگیرن و وادارشون میکنن با لباس کم تو خیابون باشن که مردم دلشون بسوزه. خودکار یا هدیه دیگری هم بهشون ندین چون ممکنه مشوقی برای ادامه کارشون باشه یا حتی ممکنه سر اون با هم دعواشون بشه و کتک‌کاری کنند. گاهی هم همون هدیه رو به کس دیگری می‌فروشند! کمک‌های اینجوری نوعی تشویق ناخودآگاه گداییه.

شما خبرنگار نیستید!
عکس گرفتن از اونها بدون اجازشون کار درستی نیست. ولی می‌تونین با انداختن یه عکس دو نفری یا با ادا اطوارهای بامزه و نشون دادنش، اونها رو شاد کنید. بودن اونها در خیابان تقصیر خودشون نیست. این بچه‌های بی‌گناه رو سوژه لایک و کامنت توی شبکه‌های اجتماعی نکنیم. 

اگه میخواید کمک کنید میتونید تو خوراکی‌هاتون شریکشون کنین!
اکثر این بچه‌ها سو تغذیه دارن. براشون خوراکی‌های مقوی بخرین و بهشون بدین و مطمئن بشین که میخورن. مثلا بسته کوچیک شیر یا موز، ساندویچ گوشت یا مرغ. نارنگی یا پرتقال. اگه بهشون پول بدین ازشون میگیرن. چیزی بدین که باعث بشه بدنشون تو این سرما مقاومت بیشتری داشته باشه و مریض نشن. بهتره پیششون وایستید تا اون رو بخورن چون ممکنه مراقبشون بیاد و اون خوراکی رو ازشون بگیره! نکته مهم اینه که نباید این کار رو به نشانه‌ی ترحم انجام بدین. هر چیزی رو که به اون میدید بخوره خودتون هم بخورین. جوری که انگار اون رو در غذای خودتون شریک کردین. یا بگین که این غذا رو نذری پختید و دارید پخش میکنید. در غیر این صورت این کار باز هم آموزش گدایی و تشویق برای حضور در خیابان میشه.  

مثل یک فروشنده باهاشون برخورد کنین!
نذارین ازتون گدایی کنن. اگه داره التماس میکنه توضیح بدین که باید جنسش رو ببینین که آیا لازم دارین یا نه. اجناس بی‌کیفیت رو نخرید. یادتون باشه که شما مددکار اجتماعی نیستین و کاری هم از دستتون در همون لحظه بر نمیاد پس صبور باشین و سعی کنید لااقل مثل یک انسان با اون بچه برخورد کنید.
 اگر فرصت دارید سعی کنید یه چیزی بهشون یاد بدید، مثلن یه نمکدان یا هواپیمای کاغذی (اریگامی) براشون درست کنید یا یه شعر کودکانه بهشون یاد بدید، یا با هم یه نقاشی بکشید و ترانه بخونین! کلن فرصتی بهشون بدید تا خلاقیت و شادابی درونشون رو نشون بدهند. (البته این کارا واسه ما ایرانی‌ها یکم عجیب و مسخرست!! همینطوری الکی که رتبه‌ی اول تو عصبانی بودن رو نداریم!!)

با دفتر نمایندگان مجلس یا مسئولان بهزیستی، کمیته امداد و آموزش و پرورش در شهر خودتان تماس بگیرید و از آنها بخواهید نسبت به این پدیده کاری بکنند. نگین که فایده‌ای نداره. تجربه نشان داده است اگر افراد زیادی پیگیرانه کاری را بخواهند آنها هم مجبورند اقدام کنند. فشار افکار عمومی در هر سیاستمداری اثر می‌گذارد. 

و مهم‌ترین اینکه کمکهای نقدی یا کار داوطلبانه در موسسات مردم نهاد (NGO) بهترین کاری هست که میتونید به این بچه‌ها و خانواده‌هاشون بکنید. این موسسات سالانه به هزاران کودک کار کمک میکنند تا به جای اصلی خودشون یعنی محیط خانواده و فضای مدارس برگردند.

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

خفاش‌ها با انداختن خود از ارتفاع بلند به زمین به زیرکی از نیروی کششی زمین در جهت منفعت خود برای پرواز کردن بهره می‌برند. آنها نمی‌توانند از زمین اوج بگیرند و پرواز کنند. وزن بدنشان به آنها این اجازه را نمی‌دهد. به علاوه هم بالها و هم پاهای آنها خیلی رشد نکرده است یعنی اینکه نه می‌توانند روی زمین بدوند تا بتوانند اوج بگیرند و پرواز کنند و نه بالهای آنها این توانایی را به آنها می‌دهد که پرواز کنند. 

 دلیل دومی که چرا خفاش‌ها به صورت وارونه آویزان می‌شوند این است که آنها نمی‌توانند بایستند. خفاش‌ها پستاندارانی هستند که پرواز می‌کنند و بر خلاف پرندگان دیگر آنها نه می‌توانند به طور محکم بایستند و نه می‌توانند پیاده راه بروند. بنابراین حالت استراحت آنها آویزان شدن، آن هم به صورت وارونه است. این وضعیت به ماهیچه‌های آنها کمک می‌کند که استراحت کنند. 

البته عمده‌ترین دلیل آویزان شدن خفاش‌ها به نظر می‌رسد که همان اوج گرفتن و پرواز سریع آنها است. آنها به زمین می‌افتند تا بتوانند پرواز کنند. دقیقاً در وضعیت سر و تهی که خفاش‌ها آویزان می‌شوند، سمت پایین ما برای آنها سمت بالا تلقی می‌شود. واقعا موجودات جالبی هستند!

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

برای اینکه رنگ کراوات را با پیراهن و کت و شلوار مردانه ست کنید نکته‌ها و راه‌های زیادی وجود دارد، اما ۲ نکته ابتدایی که خیلی میتونه کمکتون کنه اینکه اول باید بدونید با رنگ کراواتتون چه پیامی رو میخواهید منتقل کنید؟ و نکته‌ی دوم اینکه رنگ‌های طبیعی بهترین ست‌ها رو ایجاد میکنن.

برای یک تیپ خیره‌کننده و در عین حال ساده می‌تونید یک کراوات نیمه ساده با طرح‌های آبی کم‌رنگ یا سبز را با پیراهن مردانه‌ی آبی ست کنید. اگر می‌خواهید توجه‌ها را به خودتان جلب کنید بهتر است سراغ رنگ‌های غلیظی مانند قرمز بروید و آن را با یک پیراهن رنگ روشن ست کنید.

کراوات قرمز به عنوان کراوات قدرت شناخته می‌شود، این کراوات به راحتی چشم‌ها را خیره کرده و توجه را به سمت صورت شما هنگامی که صحبت می‌کنید، می‌کشاند.

اما پیش از آنکه به ست کراوات و پیراهن برسید، به این توجه کنید که کدام رنگ به ویژگی‌های ظاهری شما بیشتر می‌آید. مردان بلوند با پوست روشن باید از کراوات‌هایی با رنگ پاستلی یا تک‌رنگ استفاده کنن. مردانی که رنگ موهایشان تیره است اما رنگ پوست روشنی دارن، در واقع خودشان کنتراست رنگی دارند و لازم است زمان ست کردن کراوات و کت و شلوار یا پیراهن هم همین کنتراست را داشته باشند و رنگ‌های خیلی نزدیک به هم انتخاب نکنند. اگر پوست سبزه یا برنزه با رنگ موی تیره دارید، هر دو انتخاب برای شما وجود دارد هم می‌توانید رنگ پیراهن و کراوات شبیه به هم با تناژ مختلف را انتخاب کنید و هم کنتراست رنگی به وجود آورید.

و نکته‌ی کلیدی در انتخاب کراوات طرح‌دار این است که رنگ طرح‌ها با رنگ کت و شلوار و پیراهن هم‌خوانی داشته باشد، و همچنین نکته بعدی این که طرح کراوات نباید با طرح پیراهن مردانه در تضاد باشد. تلاش نکنید درست عین طرح کراوات در پیراهن تکرار شده باشد. مثلا یک کراوات با راه‌راه‌های ریز نباید با پیراهن مردانه‌ی راه‌راه ریز ست شود، برای این پیراهن سراغ کراواتی با طرح خال خالی، ساده یا لااقل راه‌راه‌های درشت بروید. طرح‌های کاملا یکسان چشم را دچار خطای دید می‌کند.

کت و شلوارهای تیره رنگ و ساده به ویژه طوسی و سرمه‌ای تقریبا با هر رنگ کراواتی قابل ست شدن هستن. به همین دلیل هم رنگ طوسی و سرمه‌ای برای کت و شلوار مردانه رنگ‌های رسمی به شمار می‌روند، چراکه کافی است شما رنگ کراوات را قبلا با رنگ پیراهن خود ست کرده باشید و با خیال راحت سراغ این دو مدل کت و شلوار بروید و مطمئن باشید ترکیب آن‌ها خوب از آب در می‌آید.

اگر یک کت و شلوار راه‌راه به تن می‌کنید، به شما توصیه می‌کنم که به جای انتخاب کراوات راه‌راه، سراغ کراوات خال‌خالی یا گلدار بروید. از طرف دیگر ست کردن کت و شلوار مردانه‌ی راه‌راه با یک کراوات ساده می‌تواند شما را در یکی از دو سر طیف شیک‌پوش بودن یا شبیه شدن به یک دلقک در سیرک قرار دهد.

یک کت تک رسمی مردانه باید با کراوات‌هایی با طرح‌های رسمی‌تر مثل طرح راه‌راه ست شود، در حالیکه کت اسپرت را می‌توانید با کراوات‌هایی با بافت پشمی، ابریشمی گلدار یا بته جقه ست کنید.

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

فست فشن یا مد سریع اصطلاحی است که در اواخر قرن بیستم توسط توزیع‌کنندگان وارد دنیای مد شد.

فست فشن مد را در سریع‌ترین زمان ممکن از نمایش‌های مد به فروشگاه‌ها می‌آورد. برند‌های فست فشن معروفی مثل MANGO ,ZARA ,H&M ,PAECOCKS به دنبال کاهش قیمت تولید، عرضه سریع و در حجم بالا و عمر کوتاه مد و لباس هستند.

*برند پیشرو در این زمینه برند اسپانیایی زارا بود.طراحی، توسعه و توزیع هر محصول در زارا تنها دو هفته طول میکشد!

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

 دلایل قطعی و زیادی وجود داره که نشون میده انسان‌ها ذاتا گیاهخوار هستند!
مثلا این که پستاندارانی که گوشت مصرف میکنند موقع مصرف آب آن را لیس میزنند مثل گربه، ببر، خرس و گرگ ولی پستاندارانی مثل گاو و فیل و انسان آب رو هورت میکشند یا می‌مکند.
و یا اینکه آرواره گوشتخواران 2 تا دندان شمشیری برای پاره کردن گوشت دارن که این آرواره‌ها بسیار قدرتمند و خردکننده هستن. در عوض در گیاهخواران دندان‌ها صاف و مسطح هستن و دندان نیش هم سطح با دندان‌های دیگر هستش. آرواره‌ها برای فشارهای شدید طراحی نشدن و مینای دندان هم حتی بسیار ضعیف هستن.
در بدن گوشتخواران به این خاطر که گوشت سریع فاسد میشود روده‌ها کوتاه طراحی شدن تا زود هضم شود. اما در گیاهخواران روده‌ها دراز هستن چون گیاهان آهسته مواد مغذی را به بدن پس میدهند.
گوشت دارای ازت زیادی هستش که دفع اون از عهده کبد گیاهخواران ساخته نیست و همین باعث بوی بد دهان و بعضی از سردردها و سرگیجه و بیماری‌هایی مثل نقرس و ناراحتی‌های کبدی میشه.
چربی‌های گوشت حیوانات به زحمت از بدن گیاه‌خواران دفع میشه و بیشتر بصورت پیه در قسمتهای شکم، ران، باسن و غبغب مردم گوشتخوار ذخیره میشه، همین چربیهاست که در جدار داخلی رگها جمع شده و حرکت خون را نامنظم میکنه.
سکته‌های قلبی به خاطر همین تغذیه اشتباه و شکم‌پرستانه ست. مصرف چربی‌های گیاهی مثل روغن زیتون، آفتابگردان و غیره هیچوقت دیده نشده که عارضه‌ای ایجاد کنه.
حیوانات گوشتخوار می‌توانند به سرعت بدوند و شکار خود را در حال فرار بگیرند اما انسان چون میوه‌خوار است قادر به این کار نیست و در عوض به راحتی دانه از گیاهان میچیند یا از درختان بالا میرود و برای خوراکش میوه می‌کند.
چشم گوشتخواران بر خلاف چشم انسان و دیگر جانوران گیاهخوار که نامتغییر می‌باشد قادر هستش در تارکی ببیند و مردمکش کوچک و بزرگ بشود.
حیوانات گوشتخوار می‌توانند بوی جانوران دیگر را از خیلی دور استشمام کنن. انسان اصلاً قادر به این کار نیست.
دستهای انسان برای دریدن ساخته نشده است انگشتان دست او نشان میوه‌خوار بودن اوست، والا می‌بایست از پنجه‌هایی برنده و تیز برخوردار باشه.
کنترل حرارت بدن به دو طریق انجام می‌گیره. یکی با عرق کردن و دیگری با بیرون آوردن زبان و نفس کشیدن سریع. همه‌ی گیاهخواران از طریق اول با استفاده از مجراهای موجود در روی پوست خود و تمامی گوشتخواران به طریق دوم با در آوردن زبان و تنفس سریع اینکار را انجام می‌دهند مثل سگ و گرگ.
عرق کردن در گیاهخواران باعث دفع طبیعی سموم احتمالی موجود در گیاهانی که گیاهخوار خورده خواهد شد و چنانچه انسانی از خوراک گوشتی استفاده کرده باشد چون میزان سموم و مواد زائد از میزان طبیعی بالاتر می‌رود عرق تن او بدبو و متعفن میشود.
و اینکه انسان می‌تواند در رژیم غذایی خود گوشت را به سادگی حذف کنه و در این راستا ادعا می‌شه که سالم‌تر و طول عمر بیشتری خواهد داشت ولی هیچوقت نمی‌تواند غذای طبیعی خود که گیاهان می‌باشد حذف کند و به زندگی ادامه دهد. این در حالیست که گوشتخواران می‌توانند بدون خوردن گیاه زندگی کنند و سالم باقی بمانند. و ده‌ها دلیل دیگر که نشون میده انسان ذاتا گیاخوار است. 

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

همیشه دکمه کت خود را در حالی که نشسته‌اید باز کنید. این یک قانون است. یعنی همیشه! در این صورت از چروک شدن و خراب شدن کت جلوگیری می‌کنید.

دکمه پایین کت‌های شش دکمه (دو طرف دکمه‌دار) نباید بسته شود.

اگر کت و شلوار تیره پوشیده‌اید پوشت روشن انتخاب کنید.

هرگز ساعت مچی اسپرت به دست نکنید.

اگر با کت و شلوارتان کراوات نمیزنید یقه باریکتر انتخاب کنید.

دکمه‌های ژیله را به طور کامل ببندید.

گره کراوات شما نباید از ضخامت خود کراوات بیشتر باشد.

از اکسسوری‌های مختلف با هم استفاده نکنید: گیره کراوات، پوشت و پین یقه با هم زیبا نخواهد بود.

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد
  • شمرده صحبت کنید: 

برای تمرین سرعتِ گفتار، رشته ی بلندی از اعداد را بخوانید و حین انجام این کار آنها را در هوا یادداشت کنید. این تکنیک برای رسیدن به ضرب آهنگی عالی است و اینگونه می‌توانید نفوذ کلام داشته باشید.

  • با اعتماد به نفس صحبت کنید: 

احساس کنید حرفی که می‌زنید، متعلق به خودتان است. با تمام اعتمادبه‌نفسی که در دنیا وجود دارد، صحبت کنید. فرض کنید می خواهید با کاراته‌بازی، تعدادی بلوک محکم را بشکنید. اندکی تردید باعث می‌شود به جای بلوک‌ها دست‌های شما بشکنند. 

  • به چیزی که میگویید اعتقاد داشته باشید:

 وقتی با اشتیاق صحبت می‌کنید، مردم تفاوت را حس می‌کنند. شاید این نکته‌، بسیار لطیف و کمی نامحسوس باشد اما در حقیقت وقتی در متن تان طنین انداز شود، صدای تان قابل باور تر و متقاعد کننده تر به نظر خواهد رسید و این یکی از راه‌های تقویت قدرت بیان است. 

  • با صدایتان با ملایمت رفتار کنید: 

نفس عمیق بکشید و با استفاده از الگوهای تنفسیِ مناسب، گام اول را در این راه محکم بردارید. زیاد آب بنوشید. سیراب نگه داشتن بدن به کیفیت صدای تان کمک بسیاری می‌کند. اگر در طول روز قهوه، نوشابه یا نوشیدنی‌های الکی بنوشید، ممکن است تارهای صوتی تان رطوبت لازم برای تولید بهترین صدای ممکن را نداشته باشند. حداقل ۷ ساعت در شب بخوابید. یک صدای خسته، بد به‌نظر خواهد رسید. همچنین خستگی برای صدای‌تان مضر است. زمزمه نکنید. این کار برای صدای تان مشکل ایجاد می‌کند و باعث کشیدگی تارهای صوتی تان می شود. 

  • حواستان به وضع نشستن یا ایستادنتان باشد:

 طرز نشستن یا ایستادن هم می تواند سخنرانی شما را تحت‌تأثیر قرار بدهد. صاف ایستادن یا نشستن به شما اجازه می‌دهد به خوبی نفس بکشید و صدای‌تان قدرت نفوذ بیشتری داشته باشد. کمی تکان دادن سر هم می تواند مفید باشد. اگر چانه تان را بالا ببرید و سرتان را کمی کج کنید، می توانید طنینِ صدای تان را کم کنید و در نتیجه صدای تان شفاف تر به گوش برسد.

  • مراقب زیر و بم صدایتان باشید: 

معمولا صداهایی با شیب زیاد یا خیلی زیر، به دلیل اضطراب یا عدم اطمینان گوینده به وجود می آید. استفاده  از شیب صحیح صدا به شما کمک می‌کند ارتباطات بهتری برقرار کنید. می توانید بهترین اوج صدای‌تان را با گفتن «آ-ها» پیدا کنید (همان عبارتی که به جای «بله» در جواب یک دوست می گویید). اوج صدای تان در هنگام صحبت کردن باید با «آ» همخوانی داشته باشد. 

  • آماده باشید: 

عمیق نفس بکشید و لبخندی بزنید. به توانایی های خودتان اعتماد داشته باشید و بدانید فرقی ندارد چه اتفاقی می افتد، مهم این است که شما به بهترین شکل تلاش کرده اید.

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

همیشه ناله کردن!!! آدم‌های شاد و موفق زیاد شکایت نمی‌کنند. در مقابل، آدم‌های دائما شاکی همیشه چیزی منفی برای گفتن دارن....حتی زمانی که اطرافیانشان شاد هستند! همه‌ی ما موقعیت‌های متفاوتی داریم که در طول زندگی به ما داده می‌شه اما در نهایت این موقعیت‌ها متعلق به خودمان هستند. منصفانه یا غیرمنصفانه، خواسته یا ناخواسته! به جای ناله کردن که راه به جایی نمی‌برد، دنبال راه حل برای مشکلاتتان باشید. 

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

تناسخ یعنی زندگیها و مرگها و تولدهایی که ما را به تکامل نسبی میرسونه. زندگی جسمانی ما فقط به یک فرصت خلاصه نمیشه و بعد از مرگ زندگی دیگری خواهیم داشت که البته ممکنه با یک جنسیت دیگه یا یه ملیت دیگه به دنیا بیایم. این چرخه انقدر ادامه پیدا میکنه که ما در هر سری کاملتر و پخته‌تر بشیم و دیگه نیاز به بازگشت دوباره به این جهان نباشه.

نظریه تناسخ میگه انسان قبل از اینکه انسان بشه اشیا بی‌جان بوده! مثل سنگ، کوه، در مرحله‌های بعدی گیاه و در ادامه حیوان و انسان و همینطور سیر تکامل رو طی میکنه و این پایان راه نیست!

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

اگر پایین تنه‌تان چاق است، لباس‌هایی که از زیر سینه گشاد میشوند انتخاب ایده‌آلی هستند.

اگر بازو و سرشانه‌تان بزرگ است نباید لباس دکلته انتخاب کنید. لباستان باید آستین کوتاه یا آستین حلقه‌ای باشد.

اگر کلا بالاتنه‌تان چاق است باید لباسی با نیم‌تنه گن شکل و تنگ و دامن از کمر پف داشته باشد انتخاب کنید.

زینب حضرتی، هنرجوی طراحی مُد

 در واقع به نوع تخصیص سهامی می‌گویند که بنیانگذاران را در برابر یکدیگر محافظت می‌نماید. بطور مثال اگر ۲ بنیانگذار هر کدام ۵۰ درصدسهام شرکت را داشته باشند و قرار باشد سهام خود را طی ۵ سال (بصورت وستینگ) دریافت کنند، در صورتی که یکی از آنها پس از ۲ سال از شرکت خارج شود, تنها ۲۰ درصد از سهام شرکت را خواهد داشت و در واقع ۳۰ درصد باقیمانده به سهامدار دیگر برمی‌گردد. وستینگ سهام، بنیانگذاران را از هم محافظت می‌کند، ریسک را کاهش می‌دهد و اجازه میدهد که تنها نگرانی شما پیشرفت استارتاپتان باشد.