برو به محتوای اصلی

رویا رفیع زاده
رویا رفیع زاده
۱۰۶
خانه دار

آیا از رویا رفیع زاده سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از رویا رفیع زاده بپرس!

سریال‌های پیشنهادی من:

  • lost
  • prison break
  • outlander
  • game of thrones
  • freinds
  • walking dead
  • Twenty Four 24

بله، تغییر کردن بسیار سخت است و افزایش سن، سختی آن را تشدید می‌کند. مثلا حساس بودن یک ویژگی شخصیتی هست که تغییر دادن آن بسیار سخت است ولی با تمرین و تلاش امکان پذیر هست. بعضی اوقات واقعا انسان نیاز به تغییر کردن دارد. من برای توضیح آن همان مثال حساس بودن را می‌زنم. فرد حساس، در تمام عمر، از رفتار بقیه رنجیده می‌شود و این ممکن است تا جایی پیش برود که زندگی فرد مختل شود. برای تغییر آن، اولین قدم شناختن نقطه ضعف است. به طور مثال، کسانی هستند که بسیار حساس هستند و حرف همه را به خود می‌گیرند و جالب است که این افراد حتی متوجه این نیستند که خودشان حساس هستند و برای بهبود روحیه‌شان اول باید خود را تغییر دهند. در ادامه راه، تلاش کردن همراه با انگیزه دادن به خود می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

بله بسیار! این ذات آدم است که در مقابله با چیزهای جدید ترس و دلهره یا هیجان را در خود حس می‌کند. البته شاید آدم‌هایی هم پیدا شوند که به دلیل تمرین روی خودشان یا به دلیل اعتماد به نفس بالایشان یا هر چیز دیگر اینطور نباشند. ولی بسیاری از انسان‌ها هیجان یا ترس در رابطه با چیزهای جدید دارند. بهترین راه برای مقابله با این کار روبه‌رو شدن با آن‌ها است.

من دوست دارم بک تاجر موفق شوم و یک شرکت با تعداد کارمند زیاد تاسیس کنم. به عنوان شغل دوم هم دوست دارم یک استاد شوم و تعداد زیادی دانشجو را مدیریت کنم، این کار برای من بسیار جذاب است.     چرا گریه کردن برای ما مفید است؟ (از لحاظ فیزیکی)

فواید گریه برای حفظ سلامتی و زیبایی

گریه کردن  فواید زیادی دارد بر خلاف انچه که خیلیا فکر می کنند گریه کردن در حد معمول باعث آرام و دفع سموم بدن می شود هرفرد قادر به  ریختن 10 اونس اشک در روز و 30 گالن در سال را دارد

فواید گریه کردن 

گریه کردن به اندازه بدن را یه ارامش می رساند و فایده ی دیگر مانند دفع سموم بدن را هم دارد که در پایین بیشتر درباره ی آن توضیح می دهیم.

فواید گریه برای دفع و از بین بردن سموم بدن

گریه علاوه بر اینکه ذهن و احساس افراد را پاک می کند قادر به پاکسازی سموم نیز می باشد. اشک هایی که توسط استرس تولید می شوندبه بدن کمک می کنند تا از مواد شیمیایی افزایش دهنده کورتیزول خلاص شوند. گفتنی است که بسیاری از مواد شیمیایی موجود در گریه های احساسی حاوی پرولاکتین پروتئین و هورمون آدرنوکوتیکو هستند که در د را کاهش می دهد. گریه مانند ادرار و تعریق باعث حذف مواد سمی و محصولات زائد بدن می شود. 

چرا گریه کردن برای ما مفید است؟ (از لحاظ روانی)

1- گریه استرس را کاهش می‌دهد 

تحقیقات دانشمندان مشخص کرده که گریه یک واکنش خوب و بسیار مفید در قبال ناراحتی ها و استرس ها است .به دلیل استرس هورمون های در بدن ترشح می شود و گریه باعث کنترل کردن این احساسات می شود و به قلب و مغز کمک می کند.

2- گریه به تخلیه احساسات کمک می‌کند

احساس سنگینی وناراحتی شدیدی که قبل از گریه کردن وجود دارد باید حتما بیرون ریخته شود زیرا سرکوب این حس باعث عدم تعادل در فشار خون و سایر ارگان های بدن می شود. 

3- مانع افسردگی و ناامیدی می‌شود

اگر گریه نکنید و اجازه ندهید دردها و غصه‌هایتان بیرون بریزد احتمال اینکه در دام افسردگی بیافتید زیاد است. طبق مطالعات به عمل آمده گریستن باعث تسکین روح و خلق افراد و رهایی از غم و ناامیدی می‌باشد. گریه کردن می‌تواند از نظر ذهنی شما را به فردی بهتر تبدیل کند. محققان می‌گویند، افرادی که با دیدن فیلمی غمگین، گریه می‌کنند بعد از اتمام فیلم احساس خوشبختی بیشتری دارند. به عبارتی گریه کردن درمانی موثر و کم هزینه برای افرادی است که احساس افسردگی دارند. در عین حال افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی و خلقی ممکن است کمتر اثرات مثبت گریه را تجربه کنند.

4- به شما آرامش و احساس خوب می‌دهد

گریه کردن یکی از بهترین روش ها برای ارام کردن است. بررسی‌ها نشان می‌دهد گریستن قسمتی از سیستم عصبی را فعال کرده که به آرام شدن بدن کمک می‌کند. بعد از جاری شدن اشک‌ها و تخلیه احساساتتان احساس بهتری خواهید داشت و به اصطلاح سبک می‌شوید. گریه، تنفس‌ را آرام می‌کند و می‌تواند اثر آرامش‌بخشی داشته باشد. طی یک بررسی مشخص شد که 85 درصد از زنان و 75 درصد از مردان بعد از گریه کردن احساس بهتری داشته و آسان‌تر بر شرایط مسلط می‌شوند. در مطالعات روانشناختی اخیر نشان داده شده که گریستن می‌تواند میزان ترشح اندورفین مغز را افزایش دهد. اندورفین هورمون مربوط به ایجاد حس خوب در بدن است که خود می‌تواند مسکنی طبیعی باشد.

5- خودآگاهی شما را بالا می‌برد

گریه کردن، شما را مجبور می‌کند تا از خودتان درباره اتفاقاتی و حوادثی که در درون‌تان می‌افتد، سوالاتی بپرسید. وقتی به اتفاقات ناراحت کننده فکر می کنید و بعد ازآن اشک هایتان جاری مشود به ان اتفاق ناراحت کننده بیشتر فکر کرده و دلیل ضعف و ناراحتی خود را کشف می کنید.

با مدت 20 دقیقه نمی شود کار خاصی کرد ولی من یک ملاقات با سران کشور ترتیب می دادم و نظرات خودم را به گوش آن‌ها می‌رساندم و به نظرم نتیجه آن جلسه خوب خواهد شد چون اعتبار بیل گیتس را دارم.

استانبول، زیرا ترکیبی از بافت اروپایی و آسیائی هست. مکان‌های تاریخی زیبایی دارد، و علت دیگر که باعث جذابیت آن می‌شود حضور مردم از سراسر دنیا هست.

رسیدیم به آخرش!