برو به محتوای اصلی

مسعود زرجانی
مسعود زرجانی
۹۵
برنامه نویس وب

 

آیا از مسعود زرجانی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از مسعود زرجانی بپرس!

مسعود زرجانی، برنامه نویس وب

ایده‌ی اصلی در مورد عطسه این است که عطسه قبل از هر بیماری اتفاق می‌افتد. این واژه در اوایل قرن بیستم به زبان انگلیسی وارد شد و این واژه از طریق مهاجران به آمریکا نیز وارد شد. تقریبا در هر کشوری راه‌های شخصی و مخصوصی برای گفتن عافیت باشه وجود دارد. مردم در عربستان این جمله را به صورت Alhamdulillah می‌گویند که به معنای تشکر از خداوند می‌باشد. برخی کشورها معنای متفاوتی برای عطسه‌ی کودکان در نظر می‌گیرند. در روسیه زمانی که کودکان کمی رشد می‌کنند بعد از عطسه به آنها bud zdorov گفته می‌شود و به معنای سلامت باشید می‌باشد. در چین زمانی که کودکی عطسه می‌کند جمله‌ی bai sui را می‌شنود که به معنای ۱۰۰ سال زنده باشی می‌باشد. در بیشتر موارد، عکس‌العملهای متفاوت در برابر عطسه از یک سری خرافات سرچشمه می‌گیرد. برخی افراد معتقدند که از طریق عطسه روح از بدن فرار می‌کند و با گفتن عافیت باشه از فرار روح از بدن جلوگیری می‌شود. 

در برابر این نگرش خرافی درباره‌ی گفتن «عافیت باشد!» برخی از کارشناسان متقدند که این عادت هرگز مبتنی بر خرافات نیست.آنها می‌گویند که زمان بروز طاعون در آتن باستان، که عطسه کردن نخستین علامت ابتلا به بیماری بود، گفتن این جمله رسم شد. 
آنگاه رومیان نیز از رسم «عافیت باشد» گفتن پیروی کردند و آن را با خود به بریتانیا بردند. در آنجا هم طاعون آمد و مردم نیز مانند آتنی‌ها، هنگام عطسه کردن کسی، این جمله را تکرار می‌کردند و برای کسی که شاید طعمه‌ی مرگ می‌شد، از خدا مهر و برکت می‌طلبیدند.
پیرامون عطسه کردن خرافات گوناگونی میان مردم پدید آمده است، از جمله اینکه گفته‌اند نشانه‌ی بروز پیشامدی است که بستگی به روز مشخصی دارد که آن روز انسان عطسه می‌کند.

برخی دیگر اعتقادی خلاف این قضیه دارند. با تمام این اوصاف در زمان حال ما می‌دانیم که عطسه یک واکنش بدنی می‌باشد که نشانه‌ی یک نوع آلرژی و یا سرماخوردگی می‌باشد. یک عطسه همچنین می‌تواند به وسیله‌ی تابش مستقیم نور خورشید و یا بو کردن یک عطر قوی ایجاد شود. با این حال هنوز هم بعد از قرن‌ها گفتن جمله‌ی عافیت باشه بر زبان‌ها جاریست و نشان از حسن نیت افراد دارد.

البته یک نظر دیگر هم هست که میگن چون در هنگام عطسه قلب آدم یک لحظه می‌ایستد می‌گویند عافیت باشه.

مسعود زرجانی، برنامه نویس وب

بخواهید برنامه‌نویس ارشد بشوید، راهی طولانی رو باید طی کنید و از همه مهم‌تر باید سابقه خیلی خوب و نمونه کار‌های زیادی داشته باشید در ضمن شما باید به یکسری بخش‌ها تسلط کامل داشته باشید. یکی از دوستان در صفحه گیت‌هاب خودش اطلاعاتی رو که یک برنامه‌نویس حرفه‌ای باید داشته باشه رو گذاشته لینکش رو براتون میذارم مطالعه کنید به صورت جدا و بخش بخش قرار داده البته ناگفته نمونه این برای برنامه‌نویس وب است.

https://github.com/kamranahmedse/developer-roadmap۳۲

Frontend

چگونه برنامه‌نویس ارشد اندورید یا وب بشیم؟ چه مباحثی مهندسی نرم‌افزار یا برنامه‌نویسی یاد بگیریم، چه کتابی بخوانیم و از کجا راهنمایی بگیریم؟

back end

چگونه برنامه‌نویس ارشد اندورید یا وب بشیم؟ چه مباحثی مهندسی نرم‌افزار یا برنامه‌نویسی یاد بگیریم، چه کتابی بخوانیم و از کجا راهنمایی بگیریم؟
مسعود زرجانی، برنامه نویس وب

به نظرم این منابع کامل هستن:

https://www.javatpoint.com/servlet-tutorial۵۵

https://www.tutorialspoint.com/servlets/۷۰

 

و من خودم به شخصه ترجیح میدم آموزش‌هایی که در یوتیوب قرار میدهند رو ببینم آموزشهاش کامل‌تر هست. مثل لینکی که در زیر هست:

https://www.youtube.com/watch?v=tkFRGdUgCsE۵۲

مسعود زرجانی، برنامه نویس وب

لطفا لینکی که در زیر گذاشتم رو مطالعه کنید بخش سیاست‌های حریم خصوصی تلگرام هست و توضیحات کاملی در این خصوص به شما می‌دهد:

https://telegram.org/privacy#10-1-accounts۲۶

زمانی که شما اکانت خودتونو از طریق لینک تلگرام حذف کنید تمامی اطلاعات شما به طور کامل از سرور‌های ابری تلگرام حذف می‌شود و امکان برگرداندن اطلاعات وجود ندارد.

مسعود زرجانی، برنامه نویس وب

من فیلم‌های زیر رو به شما پیشنهاد میدم به نظرم خیلی جالب هستن:

The Dictator (عالیه)

Deadpool

hangover

American Pie

Ted

harold and kumar

من این‌ها رو که میبینم واقعا لذت میبرم خیلی قشنگ و خنده‌دار هستن.

البته سریال big bang theory هم توصیه میکنم بد نیست.

رسیدیم به آخرش!