برو به محتوای اصلی

محسن ملایری
محسن ملایری
بنیانگذار آواتک

آیا از محسن ملایری سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از محسن ملایری بپرس!

محسن ملایری
بنیانگذار آواتک

جنگ اول به از صلح آخر. همیشه بهتر است یک تیم در زمان شروع شرایط همکاری و شراکت را بطور شفاف تعیین کنند. تعیین میزان سهام هر فرد به همراه شرایطی از جمله وستینگ۱۰۸ و کلیف در سندی با نام... (More)

محسن ملایری
بنیانگذار آواتک

نگاهی به دلایل شکست استارتاپ‌ها می‌تواند به نوعی نشان‌دهنده اصول موفقیت باشد. پرهیز از افتادن به دام این مشکلات می‌تواند راهگشای موفقیت باشد.

طبق تحقیقات اخیر۵۳ عوامل موثر که منجر به شکست استارتاپ‌ها می‌شوند عبارتند از:

  1.  نیاز بازار: ۴۲٪ از... (More)
محسن ملایری
بنیانگذار آواتک

۱. دسترسی به سرمایه هنوز در خاورمیانه از جمله ایران نسبت به اروپا، چین و امریکا بسیار اندک است. با توجه به اینکه دومین دلیل شکست استارتاپ‌ها اتمام نقدینگی آنهاست۷۳، بنابراین میزان سرمایه در دسترسی ارتباط موثری با بسیاری... (More)

محسن ملایری
بنیانگذار آواتک

با توجه به اینکه شرکت‌های خصوصی ملزم به ارائه گزارش‌های عمومی شفاف نیستند، اطلاعات دقیقی از فروش اکثر این شرکت‌ها وجود ندارد. البته آمار فروش شرکت‌هایی مانند آپ (آسان پرداخت) و همکاران سیستم که عرضه عمومی شده‌اند بطور عمومی در... (More)

محسن ملایری
بنیانگذار آواتک

معمولا بسیاری از سرمایه‌گذاران فعال، در وب‌سایتشان اقدام به معرفی پرتفولیو خود می‌کنند. همچنین مراجعی مانند نوپاهاب۶۲ و ECM۱۰۳ اقدام به ارائه گزارش‌های دوره‌ای می‌کنند. اخیرا نوپاهاب گرافی از اکوسیستم سرمایه‌گذاری هم با نام نوپاگراف۷۰ منتشر کرده است. 

رسیدیم به آخرش!