برو به محتوای اصلی

پویا عبدی
پویا عبدی
۷٬۸۲۴
مشاور روانشناس

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

http://honarehzendegi.com/

آیا از پویا عبدی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از پویا عبدی بپرس!

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

گروهای تربیتی و آموزشی

این گروه‌ها در مورد موضوعی خاص اطلاعاتی را ارائه می‌دهند تا سطح آگاهی شرکت کنندگان را در آن زمینه افزایش دهند. افراد همچنین می‌توانند در این نوع از گروه‌ها ارتباط و رفتارهای پخته‌تر را بیاموزند. گروه‌های آموزش محور معمولاً توس... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

کشف علت مشکل دوست‌یابی

اگر کودک در دوستیابی مشکل دارد،بکوشید تا دلیل آن را پیدا کنید. سعی کنید با اد ذر این مورد صحبت کنید و سوالات و ابهاماتش را بطرف کنید.

برنامه‌­ریزی برای حل مشکل دوست‌یابی

با او درباره روابط اجتماعی و پذیرش اینکه نیاز به دوستانی د... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

عدم داشتن اطلاعات کافی و صحیح

یکی دیگر از عوامل گرایش افراد به مصرف ماریجوانا عدم داشتن اطلاعات کافی در مورد عوارض و آسیب‌هایی است که مواد مخدر و ماریجوانا به روح و جسم فرد وارد می‌کند. ماریجوانا نیز مانند دیگر مواد مخدر وابستگی ایجاد می‌کند و بعد ا... (More)

پاسخ
پویا عبدی
مشاور روانشناس

مشکلات جنسی پس از ترک اعتیاد | به آرامی پیش بروید

مهم‌ترین توصیه‌ی متخصصین، به افرادی که دوره بهبودی را آغاز کرده‌اند، آن است که برای از سرگیری روابط جنسی گذشته خود و یا برقراری رابطه جنسی جدید عجله نداشته باشند و با مشورت روانشناس و یا راهنمای گروه... (More)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

لغزش، جزء طبیعی بهبودی!

بیشتر خانواده‌ها وقتی پس از ترک لغزش عضو مبتلا به اعتیاد را می‌بینند یا حداقل به آن مشکوک می‌شوند تصور می‌کنند که درمان به کلی شکست خورده و راه برگشتی وجود ندارد. به همین دلیل معمولا خانواده‌ها همیشه نگران هستند. این نگر... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

در مقاله علت و درمان لجبازی کودکان به ریشه‌های لجبازی در کودکان پرداخته‌ایم. در واقع واکنش صحیح در مقابل لجبازی‌های کودک بی‌اعتنایی است. این روش در طولانی‌مدت بهترین روش تغییر رفتار لجبازی در کودک است، در بسیاری از مواقع لجبازی کودک برای جلب ت... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

مقدار مناسب پول توجیبی برای کودکان باتوجه به سن کودک و شرایط اقتصادی و مالی خانواده و نیاز بچه‌ها تعیین می‌شود. برخی از خانواده‌ها پول زیادی در اختیار فرزندان خود قرار می‌دهند و عقیده‌ دارند از این طریق فرزندشان از همان ابتدا با حقیقت پول آشنا می‌ش... (More)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

درمان استرس

استرس‌ و عوامل بیرون در عود دردهای روانی تنی (پا درد و سایر عضلات بدن) ناشی از ترک اعتیاد رابطه‌ای مستقیم دارند. در روان‌درمانی به افراد کمک می‌شود تا راه‌های مقابله و درمان استرس را بیاموزند و شرایط محیطی و زندگی خود را تحت کنترل د... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

اگر به هر دلیلی ازدواج موقت خود را ثبت نکرده باشید و صاحب فرزندی شدید، برای این که بتوانید ثابت کنید همسر شما، پدر فرزندتان است چند راه وجود دارد که اگر در آن‌ها موفق شوید می‌توانید نسب پدری فرزندتان را ثابت کنید. اولین راه این است که همسر شما اقرا... (More)

پاسخسلامت
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- مدیریت و کنترل استرس توسط تکنیک‌های کنترل استرس مثل یوگا و مدیتیشن، تجسم‌سازی، ورزش، انجام کارهای مورد علاقه و...

2- ماساژ سر و حمام با رزماری و آویشن و مقداری روغن زیتون یا نارگیل

3- کمپرس سرد و دوش آب داغ

4- استفاده از سرکه‌ی سیب

5- مصرف نعناع فلف... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

تأثیر مواد مخدر بر بدن به‌گونه‌ای است که همه چیز را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد. متخصصان سلامت معتقدند افرادی که به سوءمصرف مواد می‌پردازند بیش از سایرین در معرض خطر ابتلا به ویروس HIV هستند. هم‌چنین احتمال انتقال این بیماری از طریق آن‌ها نیز بسیار ... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

دوستیابی و برقراری روابط  دوستانه، یکی از راه‌های افزایش مهارت‌های اجتماعی است که از سنین کودکی آغاز می‌شود. با توجه به اینکه اجتماعی بودن از ویژگی‌های مهم و اصلی انسان است، نحوه شکل‌گیری آن می‌تواند روی مسائل سنین بالاتر نیز اثرگذار باشد. هنگ... (More)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

برنامه ترک اعتیاد 12 قدمی روشی با جهت‌گیری معنوی قوی است. این روش بر اساس اقرار به عجز فرد و یاری گرفتن از قدرت برتر شکل گرفته است. گروه دوازده قدم یک محیط امن، سالم و حمایتی است و از افراد معتادی که مصرف مواد یا رفتار اعتیادی‌شان را کنار... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

داشتن کودک حرف گوش‌کن کار آسانی نیست و خود به خود به وجود نمی‌آید. به‌خصوص در دنیای امروز که بچه‌ها تحت تأثیر عوامل گوناگونی نظیر شبکه‌های اجتماعی، ماهواره‌ای، دوستان و... قرار دارند. در این شرایط اگر روش‌های تربیتی خود را به روز نکنید نمی‌توانید ف... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1-نیازهای جنسی، عاطفی و هیجانی

ازدواج یکی از رابطه‌های پایداری است که پاسخگوی هر سه نیاز جنسی، هیجانی و عاطفی خواهد بود اما گاهی دیده می‌شود که سردی یکی از طرفین به این مسائل باعث بروز چنین مشکلاتی می‌شود. نادیده گرفتن هر یک از سه نیاز، به ویژه نیاز... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

تأثیر جسمی مواد مخدر بر عملکرد جنسی

برخی از افراد بر این باورند که مصرف مواد مخدر دردهای جسمی آنان را کاهش می‌دهد و این سبب بالا رفتن عملکرد آنان در زمان برقراری رابطه جنسی می‌شود. این در حالی است که مصرف این مواد به هر بهانه‌ای بر روی مسائل جنسی آن... (More)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- قاطع باشید اما سرزنش نکنید

قطعا رفتار همسرتان شما را آزار داده است. صرف پول زیاد برای تهیه مواد، وقت نگذاشتن برای خانواده و یا رفتار غیر طبیعی بعد از مصرف شما را عصبانی می‌کند. اما سرزنش و تحقیر او برای اشتباهاتی که انجام داده و آسیب‌هایی که... (More)

پاسخکودکان
پویا عبدی
مشاور روانشناس

والدین مطیع و لجبازی در کودکان

بهتر است پدر و مادر اطلاعاتی از روانشناسی کودک داشته باشند؛ چرا که بسیاری از رفتارهای ناخوشایند کودکان برآمده از روش تربیتی خود والدین هستند. البته در اکثر مواقع پدر و مادرها ناخواسته و از روی ناآگاهی منجر به شکل‌گیری ... (More)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

برای آشنایی بیشتر مقاله علائم، عوارض و آثار اعتیاد به کراک را بخوانید. کراک یک ماده مخدر محرک است که بر سیستم عصبی مرکزی انسان تاثیر می‌گذارد و با بالا بردن خلق، باعث سرخوشی زیاد در فرد می‌شود. کراک یکی از فراورده‌های کوکائین است و از نظر ترکیبات و... (More)

پاسخاعتیاد
پویا عبدی
مشاور روانشناس

از بین بردن وابستگی به مواد

یکی از دلایل اعتیاد و یا وسوسه برگشت به آن، توانایی نداشتن در کنترل استرس و مدیریت درست آن است. بسیاری از افراد برای رهایی از فشار روانی، سرپوش گذاشتن روی مشکلات و خاطرات تلخ، به مواد مخدر یا الکل پناه می‌آورند. بنابراین ... (More)