برو به محتوای اصلی

پویا عبدی
پویا عبدی
۶٬۱۰۱
مشاور روانشناس

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

http://honarehzendegi.com/

آیا از پویا عبدی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از پویا عبدی بپرس!

انواع ازدواج | ازدواج موقت

ازدواج موقت که به نام صیغه نیز شناخته می‌شود، ازدواجی است که در آن زن و مرد برای مدت معینی به یکدیگر محرم می‌شوند و مهریه‌ای نیز برای زن مشخص می‌شود. باطل کردن ازدواج موقت یا صیغه راحت است و با تمام شدن زمان آن خود به... (بیشتر)

۱

1- تفاوت نگاه به مسائل جنسی: زنان معمولا بعد از تامین شدن نیاز احساسی و عاطفی در صدد برقراری رابطه جنسی بر می‌آیند؛ در صورتی که مردان از رابطه جنسی به عنوان ابزاری برای رسیدن به بعد احساسی و عاطفی در رابطه عاشقانه خود استفاده میکنند.

2- استقلال... (بیشتر)

۱

1- آشنایی نداشتن با اهداف سازمان محل کار

2- سختی و غیر قابل انعطاف بودن قوانین محل کار

3- ارتباط از بالا به پایین سخت در سازمان‌های کاری

4- توجه نکردن مدیران به کارگران و افراد رده پایین

5- ابهام در نقش فرد در سازمان و کاری‌هایی که باید انجام دهد

6- نار... (بیشتر)

۱

1- عدم اطمینان والدین به آمادگی فرزندانشان برای شروع یک زندگی مشترک

نقش خانواده در ازدواج، در ابتدای ازدواج فرزندان بسیار پررنگ است. به خصوص در شرایطی که فرد از نظر اقتصادی به خانواده خود وابسته باشد. والدین می‌خواهند نتیجه یک عمر تلاش و تجربه ... (بیشتر)

۱

متاسفانه بسیاری از افرادی که امکان ارضای نیازهای جنسی از راه‌های سالم برایشان میسر نیست به دیدن فیلم‌های پورنوگرافی روی می‌آورند. این فیلم‌ها به دلیل نشان دادن تصویر اغراق‌آمیز از رابطه جنسی انتظارات و دید افراد را نسبت به رابطه جنسی تحت تاثیر قرار... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- تربیت کودک با برقراری ارتباط و بازی کردن با او

زمانی که شما در کنار کودکتان هستید و با او بازی می‌کنید تنها بخشی از اوقات فراغت فرزندتان نیست، چرا که بیشترین یادگیری برای کودک در این زمان اتفاق می‌افتد. در حقیقت بازی بخشی از فرآیند یادگیری کودک ش... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- مکان مناسب و متفاوت

برای بهبود کیفیت رابطه و عشق‌بازی باکیفیت، همواره از مکان‌های متنوع استقبال کرده و آن‌ها را آماده کنید. اگر همیشه برای عشق‌بازی و پیش‌نوازی‌های‌تان از اتاق خواب استفاده می‌کنید، زمان آن رسیده تا تا جایی به غیر از آن را برای مع... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

برخی از افراد  با این سوال مواجه می‌شوند که آیا افسردگی همسر می‌تواند دوام ازدواج را تحت تاثیر قرار دهد بطوری که منجر به طلاق شود؟ متخصصان می‌گویند افسردگی خود به طور مستقیم منجر به طلاق نمی‌شود. اما اگر تلاشی برای بهبودی فرد صورت نگیرد، این ا... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

از جمله مهمترین مشکلات در زمان ازدواج با دختر بزرگتر می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • فرسودگی جسمانی زن به دلیل زایمان و تفاوت فیزیولوژیکی
  • کنترل بیش از حد زنان به دلیل نقش مادرانه‌ای که در زندگی ایفا می‌کنند
  • از بین رفتن اقدار زن

از جمله مهمترین مشکلاتی... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

برای جلوگیری از اشتباهات نوجوان رابطه خود را با او صمیمی کنید

صمیمی بودن والدین با فرزندانشان می‌تواند بسیاری از مسائل را حل کند و علاوه بر این زمانی که نوجوانی رابطه صمیمی و دوستانه‌ای با والدین خود داشته باشد بیشتر احتمال دارد از آنها الگوبرداری و... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

جایگاه شما در مذاکره حرفه‌‌ای

اولین گام برای شروع یک مذاکره آگاهی فرد از شرایط و موقعیت خودش است. برای مثال فردی می‌خواهد در سازمانی شروع به کار کند و بر سر حقوقی دریافتی خود مذاکره می‌کند. در این مذاکره فرد باید واقع‌بین باشد و از کارکرد و توانایی‌... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- نحوه برخورد با فرد خودکشی کرده: سرزنش نکنید

همیشه فقط کسانی که دچار مشکلات بسیار حادی در زندگی خود هستند دست به خودکشی نمی‌زنند، بلکه افراد با هر پیشینه و سابقه شرایط خانوادگی و اجتماعی در معرض این رفتار مخرب قرار دارند. علل خودکشی بسیار گوناگون ... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

از نشانه‌های آدم دروغگو:

 اشاره بیش از حد با انگشت

اشخاص وقتی دروغ میگویند تمایل دارند تا اوضاع را به نفع خود و به ضرر دیگران تمام کنند به همین دلیل حالت تدافعی به خود میگیرند و بیش از حد با انگشت به سمت شما یا دیگران اشاره میکند، همچنین دست به ... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- زیبایی مفهومی نسبی است

زیبایی امری مطلق نیست که همه افراد درباره آن اتفاق نظر داشته باشند. در نتیجه هنگامی که می‌خواهید برای ازدواج تصمیم بگیرید سعی کنید که ملاک‌های خودتان را بشناسید. آنچه که برای دیگران اهمیت دارد ممکن است از نظر شما اهمیت چندا... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

شانس در زندگی با شناسایی فرصت‌ها

افرادی که خود را خوش‌شانس می‌دانند، معمولا ریسک‌پذیر هستند و از فرصت‌های جدید استقبال می‌کنند. در حالی که افراد به اصطلاح بدشانس معمولا از کارها و فرصت‌های جدید اجتناب می‌کنند و تلاشی برای به وجود آوردن فرصت‌های جدید... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

روانشناسی کودک، زیردسته روانشناسی رشد است که به بررسی دقیق و علمی کودک همچنین نیازهای او میپردازد؛ تا به موثرترین شیوه‌های رشد کودک همچنین بهترین سبک فرزندپروری دست یابد. عاملی که به والدین کمک میکند تا به دنیای کودکانه فرزند خود وارد شوند و بتوانن... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

در مواجهه با کار بد کودک خود ناراحتی و اشتباه خود را با بی‌محلی، اخم و رو برگرداندن نشان دهید. هیچ وقت به کودک خود نگویید که او را دوست ندارید. این کار احساس بی‌امنی به او دست می‌دهد و اعتماد به نفسش را کاهش می‌دهد. به او بگویید که هر اتفاقی بیفتد ... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

علل فرهنگی

در برخی از فرهنگ‌ها، ازدواج در سن پایین یک فضیلت و ارزش محسوب می‌شود. این مسئله بیشتر در مورد زنان صادق است تا مردان؛ ولی به هرحال فرهنگ غالب جامعه تشویق به ازدواج در سن پایین می‌باشد. در واقع تا همین چندی پیش تخطی از این امر، ف... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- عدم تفاهم زوجین

وقتی که زن و شوهری با هم تفاهم نداشته باشند بر سر مسائل بسیار زیادی به مشکل بر می‌خورند که دعوا بر سر محل زندگی نیز یکی از این مشکلات است. چنین زوجینی نمی‌توانند بر سر مسایل مختلف به اشتراک و تفاهم برسند و در آینده به احتمال زیاد ... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

تربیت کودک و تغییرات هیجانی در 3 تا 4 سالگی

در 3 تا 4 سالگی، کودک شما شروع به شناخت بدن، ذهن و هیجانات خود می‌کند. در حقیقت کودک در این سن به سطحی از خودآگاهی دست می‌یابد. او می‌تواند فرق هیجانات مختلف نظیر عصبانیت، غم، شادی و... را تشخیص دهد. به هم... (بیشتر)

۳