برو به محتوای اصلی

علی کرمی
علی کرمی
دانشجو

 

آیا از علی کرمی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از علی کرمی بپرس!

افرادی که نتونن صلاحیت مالی خودشون را برای هزینه‌های اروپا ثابت کنن، افرادی که پتانسیل پناهندگی به گونه‌ای که برای کشور مقصد ایجاد مخارج مازاد کنند را داشته باشند. افرادی که در پروفایل خود به سفارت دوگانگی و پارادوکس وجود داشته باشد. 

اگر بیانه‌ی صادره از شورای صنفی را مطالعه کنید متوجه نکات ریزی که در گزارش وزیر آمده خواهید شد. در حقیقت ارز به صورت گسترده به واردکنندگان اختصاص داده نشده است و کارشکنی‌های متعددی در این مسئله صورت گرفته. از سوی دیگر آینده نرخ‌ها و قوانین کاملا مب... (More)

یک متدی که برای من کارایی مناسبی داشت بدین صورت بود هر شب کارهایی را که روز آینده داشتم را یادداشت می‌کردم. سپس آن‌ها را در چهار گروه دسته‌بندی می‌کردم. کارهای مهم و فوری، کارهای فوری، کارهای مهمی که فوری نیستند، کارهایی که نه مهم هستند و نه فوری. ... (More)

دو مسئله در ایران در بخش تربیت و آموزش کودکان و نوجوانان مورد غفلت و کم‌توجهی قرار گرفته است، فرهنگ مذاکره و گفت و گو، اطلاع و احترام نسبت به حقوق اجتماعی و شهروندی. در هنگام بروز حوادث تنش‌زا، شرایط سخت و بحرانی، شرایطی که یک سو قصد تحمیل و یا عدم... (More)

پاسخخواب

نخوردن غذاهای تهیه شده با روغن‌های اشباع و سنگین مانند فست‌فودها، حداقل بین خوردن غذا و خواب نود دقیقه الی دو ساعت باید فاصله باشد، خوردن فیبر و سبزیجات و میوه‌جات هم به متابولیسم هضم کمک می‌کند و مانع از خوردن بیش از حد می‌شوند. نوشیدن دمنوش یا نو... (More)

«پین تا پین» و «جاباما» هم از لحاظ تنوع هم کمیت و قابلیت اعتماد مناسب هستند. 

 

هزینه‌ی ساخت با توجه به کیفیت متریال مورد استفاده از متر مربعی ۸۰۰ هزار تومان تا حدود ۴ میلیون تومان و در موارد خیلی خاص بالاتر هم می‌تواند باشد.

 

کوادکوپتر برقی برای حمل و نقل شهری که بدون خلبان است و با هوش مصنوعی مسیر را می‌پیماید.

کتاب Lean start up، کتاب ۲۴ گام برای شروع کسب و کارهای نوپا، مدل کسب و کار من، یک جرعه از بینهایت.

 what I wish I knew when I knew when I was 20.

این کتاب مقدمه خوبی می‌تونه باشه برای جستجوی خلاقیت و پتانسیل‌های درونی.

نخست آنکه تکنولوژی کشاورزی در سمیرم غالبا بسیار پایین و مدیریت کشت بسیار ضعیف در این منطقه است، البته مانند اکثر مناطق کشور. به همین دلیل استخدام چند مشاور کشاورزی بسیار زبده، با سواد و آشنا با فناوری‌های جدید می‌تواند بسیار به افزایش بهره‌وری و جل... (More)

  • منتورینگ و مدیریت ضعیف: این مسئله در تیم‌هایی که اعضای آن اولین تجربه‌های تیمی خود را دارند به خوبی به چشم می‌خورد و باعث ایجاد سردرگمی و بی‌هدفی و بی‌میلی نسبت به همکاری و team work می‌شود.
  • عدم آموزش صحیح، علمی و اصولی (حداقل برای متولدین ۷۵ به قبل... (More)

شهرک غرب به دلیل آنکه هم دسترسی خوب به مناطق مهم و مختلف تهران دارد و هم اینکه از لحاظ تراکم هم چنان خیلی شلوغ نیست و از لحاظ اصول شهرسازی هم خیابان‌بندی منظم و اصولی دارد منطقه بسیار مناسبی هستش، از طرفی هم نرخ رشد ساختمان و تراکم جمعیت در آن نسبت... (More)

پاسخایده

ایده به تنهایی برای راه‌اندازی کسب و کار علی‌الخصوص امروزه که تکنولوژی و ابزار بسیار مدرن به وجود آمده کافی نمی‌باشد. در راه‌اندازی کسب و کار مباحث پیاده‌سازی، بیزینس مدل، بیزنس پلن و ظرایف تخصصی خاص که باعث به وجود آمدن مزیت رقابتی می‌شوند، باعث پ... (More)

به کار افرادی گفته میشود که در حوزه‌های خاصی مانند برنامه‌نویسی، طراحی لوگو و ... تخصص داشته اما در سازمان و یا شرکتی کار نمی‌کنند و به صورت شخصی پروژه مورد بحث را انجام داده و دستمزدی توافقی را دریافت می‌کنند. 

 

در روند راه‌اندازی کسب و کار یکی از مراحل market analysis می‌باشد که یکی از بخش‌های مهم آن برای تدوین business model و business plan بررسی ترند‌ها می‌باشد. بدون آگاهی از مسائل جامعه‌شناختی نمی‌توان ساز و کار دقیقی برای این بررسی ترند و مسائلی همچون... (More)

پاسختدریس

این موضوع برای علوم و رشته‌های مختلف متفاوت است. میزان نظری یا عملی بودن و پارامترهایی دیگر مانند محل آموزشی، کیفیت تمرین و... بسیار بر این موضوع تاثیر‌گذار است. اما بسیاری معتقد هستند اگر در هر زمینه‌ای ده هزار (۱۰۰۰۰) ساعت وقت گذاشته شود در آن رش... (More)

بستگی به نوع باتری دارد، ابتدا باید مداری ایجاد کرد تا باتری کاملا دشارژ شود، سپس غلاف و پوشش نگه‌دارنده‌ی باتری جدا شود، از طریق روش‌های مکانیکی، حرارتی و الکتریکی می‌توان این پوشش را جدا کرد. سپس خمیر باقی‌مانده باید در محلول الکترولیت قرار داده ... (More)