برو به محتوای اصلی

علی کرمی
علی کرمی
۶۰۱
دانشجو

 

آیا از علی کرمی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از علی کرمی بپرس!

افرادی که نتونن صلاحیت مالی خودشون را برای هزینه‌های اروپا ثابت کنن، افرادی که پتانسیل پناهندگی به گونه‌ای که برای کشور مقصد ایجاد مخارج مازاد کنند را داشته باشند. افرادی که در پروفایل خود به سفارت دوگانگی و پارادوکس وجود داشته باشد. 

اگر بیانه‌ی صادره از شورای صنفی را مطالعه کنید متوجه نکات ریزی که در گزارش وزیر آمده خواهید شد. در حقیقت ارز به صورت گسترده به واردکنندگان اختصاص داده نشده است و کارشکنی‌های متعددی در این مسئله صورت گرفته. از سوی دیگر آینده نرخ‌ها و قوانین کاملا مبهم بوده و امکان پیش‌بینی و برنامه‌ریزی برای فعالان این حوزه تقریبا وجود ندارد.

یک متدی که برای من کارایی مناسبی داشت بدین صورت بود هر شب کارهایی را که روز آینده داشتم را یادداشت می‌کردم. سپس آن‌ها را در چهار گروه دسته‌بندی می‌کردم. کارهای مهم و فوری، کارهای فوری، کارهای مهمی که فوری نیستند، کارهایی که نه مهم هستند و نه فوری. سپس با توجه به محدودیت به ترتیب فوق کارها را انجام می‌دادم و تا کارهایی مثل کارهای بانکی، حل تمرینات و مطالعه انجام نشود، مسایل و موضوعات تفریحی به تعویق می‌افتند. مانیتور کردن کارها به روش‌هایی مثل استفاده از نرم‌افزار‌های انجام کارهای روزانه هم می‌تونه ایجاد انگیزه برای انجام کارهای حوصله سربر را بکنه. یک نکته‌ی جالب هم این بود که اگر کارهایی که تمایل کمتری به انجام آن‌ها دارید و از ضرورت بالایی هم برخوردار هستند (کارهای مهم و فوری) را حتی‌الامکان در ابتدای روز و پیش از سایر گروه‌ها انجام دهی، حس بسیار خوب و مثبتی برای ادامه فعالیت کسب خواهید کرد و سایر کارها را با علاقه و انرژی بیشتری دنبال می‌کنید. 

دو مسئله در ایران در بخش تربیت و آموزش کودکان و نوجوانان مورد غفلت و کم‌توجهی قرار گرفته است، فرهنگ مذاکره و گفت و گو، اطلاع و احترام نسبت به حقوق اجتماعی و شهروندی. در هنگام بروز حوادث تنش‌زا، شرایط سخت و بحرانی، شرایطی که یک سو قصد تحمیل و یا عدم پذیرش خواسته ما را دارد، به جای آنکه در وهله‌ی اول به رویکرد طرف مقابل احترام بگذاریم و به گفتمان برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب براساس خواسته‌های طرفین برسیم، تمایل به ابراز مخالفت و اعلان وجود به شکل خشونت‌آمیز می‌کنیم. هم چنین عدم آشنایی با مسایل حقوقی زمینه را برای سو استفاده‌گران باز می‌گذارد که امیال و خواسته‌های خود را به افراد ضعیف‌تر و عادی تحمیل کنند. 

نخوردن غذاهای تهیه شده با روغن‌های اشباع و سنگین مانند فست‌فودها، حداقل بین خوردن غذا و خواب نود دقیقه الی دو ساعت باید فاصله باشد، خوردن فیبر و سبزیجات و میوه‌جات هم به متابولیسم هضم کمک می‌کند و مانع از خوردن بیش از حد می‌شوند. نوشیدن دمنوش یا نوشیدنی‌های طبیعی قبل از خواب، پیاده‌روی و انجام نرمش‌های سبک هم به متعادل شدن فرکانس‌های مغز می‌تونه کمک بکنه و در نتیجه با تشویش کمتر و آرامش بیشتر فرایند خواب صورت بگیره. 

«پین تا پین» و «جاباما» هم از لحاظ تنوع هم کمیت و قابلیت اعتماد مناسب هستند. 

 

هزینه‌ی ساخت با توجه به کیفیت متریال مورد استفاده از متر مربعی ۸۰۰ هزار تومان تا حدود ۴ میلیون تومان و در موارد خیلی خاص بالاتر هم می‌تواند باشد.

 

کوادکوپتر برقی برای حمل و نقل شهری که بدون خلبان است و با هوش مصنوعی مسیر را می‌پیماید.

کتاب Lean start up، کتاب ۲۴ گام برای شروع کسب و کارهای نوپا، مدل کسب و کار من، یک جرعه از بینهایت.

 what I wish I knew when I knew when I was 20.

این کتاب مقدمه خوبی می‌تونه باشه برای جستجوی خلاقیت و پتانسیل‌های درونی.

نخست آنکه تکنولوژی کشاورزی در سمیرم غالبا بسیار پایین و مدیریت کشت بسیار ضعیف در این منطقه است، البته مانند اکثر مناطق کشور. به همین دلیل استخدام چند مشاور کشاورزی بسیار زبده، با سواد و آشنا با فناوری‌های جدید می‌تواند بسیار به افزایش بهره‌وری و جلوگیری از هدر رفت منابع جلوگیری کند. 

ایجاد کارگاه‌های آموزشی در خصوص شیوه‌های نوین کشت، داشت، فرآوری محصولات کشاورزی جدید برای جوانان در وهله‌ی اول اهمیت بسیار بالایی دارد. زیرا یکی از اصلی‌ترین دلایل بی‌کاری جوانان فقدان شدید مهارت و دانش کاربردی (حتی در مورد فارغ التحصیلان دانشگاهی) می‌باشد. 

هم چنین دوره‌های کارآفرینی و خلاقیت هم می‌تواند بسیار به تولید ایده، آشنایی با مراحل تجاری سازی ایده‌ها و چگونگی پیاده سازی بهینه ایده می‌تواند بسیار راهگشا باشد. 

اگر جوانان با دانش و فناوری روز آشنا شوند می‌توانند با توجه به شرایط و قوه‌ی خلاقیت خود تولید ایده کنند و با مهارت‌های ارزش آفرینی و مدیریت خواهند توانست به خوبی محصول یا خدماتی براساس نیاز بازار به شکلی به صرفه و بهینه تولید و عرضه کنند. 

  • منتورینگ و مدیریت ضعیف: این مسئله در تیم‌هایی که اعضای آن اولین تجربه‌های تیمی خود را دارند به خوبی به چشم می‌خورد و باعث ایجاد سردرگمی و بی‌هدفی و بی‌میلی نسبت به همکاری و team work می‌شود.
  • عدم آموزش صحیح، علمی و اصولی (حداقل برای متولدین ۷۵ به قبل که به قطع اینطور هست) کار تیمی و هم چنین انجام پروژه‌های تیمی در دوران تحصیل ابتدایی و متوسطه درست در زمانی که پتانسیل فراگیری این مفاهیم بسیار بالا می‌باشد.
  • ضعف سیستم آموزش عالی در تدوین برنامه‌های تیم محور به جای فرد محوری.
  • فرهنگ و mindset  کمال‌طلبی انفرادی.
  • عدم آگاهی‌سازی و تشویق به مشارکت از سوی خانواده و محیط اجتماعی.

شهرک غرب به دلیل آنکه هم دسترسی خوب به مناطق مهم و مختلف تهران دارد و هم اینکه از لحاظ تراکم هم چنان خیلی شلوغ نیست و از لحاظ اصول شهرسازی هم خیابان‌بندی منظم و اصولی دارد منطقه بسیار مناسبی هستش، از طرفی هم نرخ رشد ساختمان و تراکم جمعیت در آن نسبت به سایر مناطق شیب کمتری دارد یعنی عرضه از تقاضا معمولا پایین‌تر هستش.

ایده به تنهایی برای راه‌اندازی کسب و کار علی‌الخصوص امروزه که تکنولوژی و ابزار بسیار مدرن به وجود آمده کافی نمی‌باشد. در راه‌اندازی کسب و کار مباحث پیاده‌سازی، بیزینس مدل، بیزنس پلن و ظرایف تخصصی خاص که باعث به وجود آمدن مزیت رقابتی می‌شوند، باعث پیروزی و یا شکست می‌شوند. در نتیجه بیان کلیاتی از سرویس و خدماتی که مد نظر می‌باشد به مشتریان بالقوه‌ی این صنعت نه تنها تهدید قلمداد نمی‌شود بلکه اگر درست این مهم صورت بگیرد باعث غنی‌تر شدن و بالغ شدن ایده و آمادگی هر چه بیشتر محصول برای عرضه به بازار هدف می‌باشد. هر چند که باید سعی شود مزیت‌های تکنیکال و روش پیاده‌سازی خود را افشا نکنید.

به کار افرادی گفته میشود که در حوزه‌های خاصی مانند برنامه‌نویسی، طراحی لوگو و ... تخصص داشته اما در سازمان و یا شرکتی کار نمی‌کنند و به صورت شخصی پروژه مورد بحث را انجام داده و دستمزدی توافقی را دریافت می‌کنند. 

 

در روند راه‌اندازی کسب و کار یکی از مراحل market analysis می‌باشد که یکی از بخش‌های مهم آن برای تدوین business model و business plan بررسی ترند‌ها می‌باشد. بدون آگاهی از مسائل جامعه‌شناختی نمی‌توان ساز و کار دقیقی برای این بررسی ترند و مسائلی همچون demo تدوین کرد. 

 

کار می‌کند فقط باید در setting آن را فعال کنید.

این موضوع برای علوم و رشته‌های مختلف متفاوت است. میزان نظری یا عملی بودن و پارامترهایی دیگر مانند محل آموزشی، کیفیت تمرین و... بسیار بر این موضوع تاثیر‌گذار است. اما بسیاری معتقد هستند اگر در هر زمینه‌ای ده هزار (۱۰۰۰۰) ساعت وقت گذاشته شود در آن رشته استاد خواهید شد و می‌توانید خلاقیت و نوآوری شگرفی در آن داشته باشید.