برو به محتوای اصلی

محمد برادران
محمد برادران
۶۷
مدیر مارکتینگ

مدیر بازاریابی یک شرکت کوچک، کهنه کار سئو، عاشق بازاریابی،علاقه‌مند به کارآفرینی و مختصری هم آینده پژوه :)

آیا از محمد برادران سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از محمد برادران بپرس!

محمد برادران، مدیر مارکتینگ

(YSlow) و (Page Speed) استانداردهایی هستند که توسط یاهو و گوگل معرفی شدند و هدف آن‌ها این هست که به وبمسترها بگویند برای اینکه صرفا از نظر سرعت وب‌سایت بهتری برای کاربران داشته باشند چه نکاتی را می‌بایست رعایت کنند.

شما میتونید موارد دقیقی که مد نظر هر کدام از استانداردهای بالا هست را با تست یک سایت در سایت جیتی متریکس۵ ببینید. البته توصیه من این هست که برای پیج اسپید به صفحه این استاندارد در گوگل ۴مراجعه کنید (این صفحه تحریم هست و باید با ابزارهای تغییر آی‌پی به آن مراجعه کنید).

محمد برادران، مدیر مارکتینگ
رابطه بین بازاریابی اینترنتی و سئو
رابطه بین بازاریابی اینترنتی و سئو

سئو یا SEO یکی از کانال‌هایی هست که شما میتونید از طریق اون کاربرانی رو برای سایتتون جذب کنین.

بازاریابی اینترنتی میشه گفت که یک سطح بالاتر از SEO هست و کارهای دیگه‌ای مثل بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوا، بازاریابی موتورهای جستجو در کنار سئو از زیرمجموعه‌های اون محسوب میشن.

محمد برادران، مدیر مارکتینگ

روش‌های مختلفی برای این کار وجود داره، یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای بدست آوردن کلیدواژه‌های همنشین هست که با ابزارهایی مثل ابزار زیر میشه استخراجشون کرد:

https://lsigraph.com/۱۲

https://lsikeywords.com۱۲

محمد برادران، مدیر مارکتینگ

از چند جهت میشه سئو یک سایت رو مورد بررسی قرار داد.

از جهت محتوا، خیلی مهم هست که شما هدفتون حضور در گوگل با چه عنوانی هست، یعنی میخواید با چه کلیدواژه‌هایی حضور داشته باشین در گوگل؟

در مورد کارهایی که میشه رو خود سایت انجام داد. یک بخشی‌شون اصلاح ساختار سایت هست که میتونین با جستجوی onsite seo audit چک لیست‌های زیادی رو پیدا کنین.

یک نکته‌ی دیگه‌ای هم که این روزها خیلی برای موتورهای جستجو اهمیت داره سرعت سایت و نکات مربوط به اون هست که میتونید اقداماتی که نیاز هست رو از لینک زیر پیدا کنین:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/۷

محمد برادران، مدیر مارکتینگ

نیاز هست که سوالتون دقیق‌تر بشه.

من پیشنهاد می‌کنم برای اینکه متوجه بشین چه تعداد از کتاب‌ها در گوگل ایندکس شدن و یا اگر نشدن چه تعدادی هستن، حتما سایتتون رو در گوگل سرچ کنسول ثبت کنین و از اون طریق اشکالات رو مورد بررسی قرار بدین.

رسیدیم به آخرش!