برو به محتوای اصلی

علی ورزشی
علی ورزشی
۱٬۹۷۵
توسعه دهنده شیرپوینت

 

آیا از علی ورزشی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از علی ورزشی بپرس!

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

یودمی یکی از بهترین‌هاست تو این زمینه. دوه‌هایی که برگزار شده مثل دوره React 16.6 - The Complete Guide) incl. React Router & Redux) نزدیک به 98 هزار نفر ثبت نام کردن در این دوره. یا مثلا دوره Modern React with Redux 2019 Update نزدیک به 130 هزار نفرثبت نام کردن. این دو دوره جزو پرفروش‌ترین دوره‌ها در یودمی هست که فیدبک‌های زیادی هم ثبت شده براش. همچنین در سایت‌های معتبری که نقشه راه React.js رو تفسیر کردن این دوره‌ها رو بهش اشاره کردن که جز دوره‌های پولی بوده. با یک جستجوی فارسی میتونید به راحتی هر دو دوره رو در سایت‌های ایرانی دانلود کنید. من به شخصه آموزش اول رو پیشنهاد میدم چون به نظرم خیلی سبک آموزش روان و خوبی داشت. همچنین تمام پیش‌نیاز‌ها و نکاتی که برای شروع React.js لازم هست رو بهش اشاره میکنه و پس از این که چند تا ماژول رو توضیح میده آقای Maximilian Schwarzmüller تمامی اون موارد رو در قالب یک پروژه پیاده‌سازی میکنه و از یک جایی به بعد به ازای هر ماژولی که آموزش میده رو اون پروژه مفاهیم اون ماژول رو دوباره اعمال میکنه.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

شاید خیلی از سایت‌های مختلف رو مطالعه کرده باشید در این رابطه و همه به این موضوع اشاره کنن که انسولین نقش اساسی داره تو این مورد، بله درسته ولی یه نکته خیلی مهمی هست. زمانی که همه ما در سپری کردن دوره 9 ماهه برای به دنیا اومدن بودیم مادر ما تغذیه‌ای رو برای رشد ما در نظر گرفته بود. مثلا فرض کنید من در یک روستای دور افتاده به دنیا اومدم و مسلما مادرم در این مدت از یک سری خوراکی‌های محدود و سالم استفاده میکرد و بعدش هم که به دنیا اومدم تغذیه خودم یه همچین روالی داشت. و شما در یک شهر بزرگ به دنیا اومدید و مادر شما از خوراکی‌های غنی‌تر و با تنوع بالاتری نسبت با مادر من استفاده میکرد در این 9 ماه و بعدش خود شما هم در طی زمان رشد خودتون این تنوع غذایی رو داشتید. خب حالا قراره که هر دو ما بیایم تو شهر کار کنیم و زندگی کنیم. مسلما مجبوریم برای خوراک خودمون از غذایی‌هایی که در سطح شهر سرو میشه استفاده میکنیم. خب اصل مطلب همین جاست. وقتی بدن من از زمانی که در شکم مادر بودم و بعد که رشد کردم و عادت‌های غذایی رو از بدو تولد شروع کردم به یک رفتار دیگه‌ای داره تغییر میکنه مسلما بدن من ظرفیت کافی و وافی برای مقابله کردن با این همه تنوع  رو نداره. ولی مادر شما مثلا در زمان جنینی شما در واقع همین تنوع غذایی رو داشته و پایه‌گذاری کرده برای رشد شما. این عادت غذایی هر چند که برای من بده ولی برای شما یک نیاز هست که بتونید برگرسنگی خودتون غلبه کنید. پس وقتی میبیند یا میشنوید که خیلی از افراد میگن عادت‌های غذایی رو درست کنید و یا ورزش کنید یا خیلی از کارای دیگه در وقع باید یه آنالیزی از بدن خودتون داشته باشید. این که چه غذاهایی تو این عادت شما از زمان جنینی و رشد ما نبوده. اگر میبیند که امروزه خیلی از این قبیل بیماری‌ها زیاد شده بیشترین علتش در واقع همین هست. مهاجرت‌هایی که عادت‌های نادرست رو در ما به وجود آورده. این مهاجرت‌ها به هزاران دلیل هست. در کل و برای یه جمع‌بندی خوب و کامل هر چقدر به عادت‌های زمان جنینی و رفتار‌های تغذیه‌ای مادر خودتون در زمان رشد شما بیشتر توجه کنید و همچنین زمان کودکی خودتون مسلما یه همچین مشکلاتی به وجود نمیاد هیچوقت چون مغز استخون شما بر اساس اون نظم چیده شده و به هم زدن این نظم مسلما عواقب بیشماری هم به همراه داره.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

منم دوست دارم مثل آقای زاهدپور جوابی متفاوت برای این سوال داشته باشم منتهی جواب بنده در راستای جواب ایشون هست و یک مرحله عقب‌تر از جواب ایشون باید این کار انجام بشه. شاید جالب باشه متن زیر رو بخونید: 

امشب مستندی رو تماشا میکردم تحت عنوان 9 تا تا تولد از یکی از شبکه‌های خارجی. موضوع از این قرار بود که از وقتی که بچه‌ای قراره به دنیا بیاد و یک تک سلول هست چه طوری و در چه زمان‌هایی چه قسمت‌هایی از بدن این بچه داره تکامل پیدا میکنه. خیلی چیزای عجیبی بود تو این مستند از جمله این که خیلی از بچه‌ها هستن که تا آخر عمر در واقع کور رنگی دارن به خاطر این که RGB یا همون سه رنگ اصلی درست در زمان خودش شکل نگرفته و همه چیو سیاه سفید میبنند. یا مثلا مادری که در 1 ماه اخر زایمانش در یک شرایط سخت در یک دهکده‌ای گیر کرده بود و 22 روز در این شرایط پر استرس بود. این استرس به بچه منتقل شده بود و ضریب هوشی اون بچه نسبت به همسن و سال‌های خودش پایین‌تر بود یا تعداد کلمه‌هایی که در دقیقه میتونست بگه از بقیه کمتر بود و آلرژی‌های مختلفی داشت و در کل یه نقص‌هایی در یک سری موارد داشت. میخوام اینو بگم از زمانی که بچه در شکم مادر هست در واقع باید به فکر این مسایل بود. در واقع 9 ماه حساس برای یک عمر زندگی سالم واقعا عجیبه و هر رفتاری که مادر انجام میده یا روش انجام میشه تاثیر مستقیم بر روی بچه خواهد داشت. آقای زاهدپور در واقع به نکته خامی اشاره کرد که بذاریم بچه با تربیت درست خودش به این درک برسه که چه چیزایی میتونه براش مفید باشه ولی این نکته در واقع وقتی تکمیل میشه که این تفکر و این عادت رو تو رفتار‌های مادر ایجاد کنیم که در واقع بتونیم یه 9 ماه غنی رو برای یه تفکر خوب درست کنیم. این نکته نه تنها سوال شما رو جواب میده بلکه کلی سوالات و کلی مشکلات دیگه‌ای رو که شاید برای بشر مجهول بوده باشه جواب بده. در واقع هر خوراک یا رفتار یا عادت یا حسی که مادر داره دقیقا بچه هم قراره طبق اون نظم بزرگ بشه. اگه مادر در این دوران از خوراکی‌های ضعیفی استفاده کنه بدن بچه این هوشمندی رو داره که از این خوراکی‌های ضعیف جوری تغذیه کنه که بیشترین بهره رو ببره. حالا بعد از به دنیا اومدن شما مقوی‌ترین خوراکی‌ها رو به این بچه بدید تا سرعت رشدش رو بالا ببره بدن بچه طالب نیست که بپذیره چون در زمان خودش که باید میپذیرفت در واقع نپذیرفته. 

پس اگر خواهان این هستید که یه بچه قد بلند داشته باشید اول زیر ساخت این تفکر درست رو باید در زمان رشد بچه فراهم کرده باشید که هر دستورالعملی که میخونید یا دوستان پیشنهاد میدن بتونه تاثیر داشته باشه. به قول شاعر خشت اول که نهد معمار کج ... تا ثریا میرود دیوار کج.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

تست‌های شخصیت‌شناسی سایت کاربوم که از جنبه‌های مختلف به ارزیابی شما میپردازه به نظرم یکی از بهترین‌هاست در این زمینه. شما میتونید این تست‌ها رو ضمیمه رزومه خودتون بکنید که کارفرمایی که قراره شما رو استخدام کنه در کنار مهارت‌های شما یک ارزیابی نسبی هم رو شخصیت شما داشته باشه. این طوری هم تایم جلسه مصاحبه کمتر میشه به نظرم هم این که یک استانداری بین صحبت‌ها قبل از شروع مصاحبه به وجود میاد رو این بحث که نسبت به توانایی شما قراره اون مجموعه چه طوری با شما کار کنه و با هم در  تعامل باشید. این تست‌ها رو حتما انجام بدید چون در نهایت تفسیر خوب و کاملی از نقاط قوت و ضعف شما هم ارایه میده. در واقع یک تیم تخصصی این از دانشگاه‌های خوبی که میشناسیم این تست‌ها رو تعریف و تفسیر کردن یا نرم‌اش کردن برای ما که بتونیم با فرهنگ خودمون اون المان‌های کاری و شخصیتی رو به خوبی بشناسیم.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

یک تیکه یخ رو در اون قسمت بمالید یا بذارید بمونه روش تا آدمس سفت بشه و به صورت تیکه تیکه کنده میشه.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

من هم با نظر آقای محمودیان موافقم و سایت مدیوم رو پیشنهاد میکنم چون واقعا ارزش مقاله‌هاش بالاست و نویسنده‌های خبره‌ای داره و خیلی میتونه تو نوشتن یک مطلب به شما ایده بده این مقاله‌ها و همچنین این که میشه درآمد کسب کنید از انتشار پست‌هایی که به اشتراک میذارید در سایت مدیوم.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

دوست عزیز اولا این که چربی به عضله تبدیل میشه یک تصور اشتباه هست. چربی زمانی به اصطلاح سوخته میشه که در اثر یک فعالیتی خروجی آب و دی اکسید کربن آزاد کنه. وقتی شما ورزش میکنید در واقع به نفس نفس می‌افتید و داره عرق شما هم درمیاد که در این صورت این روال چربی‌سوزی اتفاق می‌افته. در غیر این صورت در صورتی که این دو فاکتور نبود مسلما چربی‌سوزی ندارید. نکته بعدی این که ما یک ورزش هوازی داریم و یک ورزش بی‌هوازی. ورزش‌های بی‌هوازی ورزش‌های قدرتی و سنگین میشه و تفکیک این دوسته در سایت‌های مرتبط به خوبی بیان شده. به نظرم اگه شما طبق شاخص BMI اضافه وزن دارید حتما اول سعی کنید از ورزش‌های هوازی استفاده کنید. ورزش‌هایی مثل پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری یا ... جز این دسته از ورزش‌ها هستن. به شخصه خودم از دوچرخه ثابت خیلی استفاده میکنم برای کنترل وزنم و این ورزش خیلی در کم کردن سایز موثر بوده برای خودم. اون افرادی که شما بهشون اشاره کردی فکر میکنم از مکمل استفاده میکنن برای عضله‌سازی که توصیه نمیکنم کلا از این مکمل‌ها استفاده کنید. شما میتونید با طناب زدن یا دوچرخه ثابت مثلا روزی نیم ساعت البته در صورتی که مشکلی در زانوهاتون نداشته باشید خیلی سایز کم کنید و پیشنهاد میکنم یه مقدار نسبت به ورزش‌های هوازی و بی‌هوازی بیشتر مطالعه کنید و کاربرد این دو مورد رو خوب درک کنید. خیلی از دوستان شما هم مسلما تفاوت این دو نوع ورزش رو نمیدونن و صرفا تو شبکه‌های اجتماعی یک سری‌ها رو میبینن و از اونا تقلید میکنن به خاطر همین نتیجه خوبی نمیگیرن از وزش کردن‌شون.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

به نظرم شاید یکی از مهمترین عواملش این هست که باید خیلی نسبت به قند خونتون حساس باشید و صبح ناشتا و بعد از غذا خوردن باید اندازه‌گیری کنید که مقدارش رو دقیق بدونید. چاقی و اضافه وزن در واقع حاصل همین قند‌هایی هست که بدن در اثر خوردن طی فرایندی به چربی تبدیلش میکنه و ذخیره میشه. مثلا غذا خوردن یا تنظیم وعده‌های غذایی در یک سری بازه‌های منظم و رعایت این مورد میتونه یه عادت خوب باشه برای کنترل چاقی و اضافه وزن. البته خیلی عوامل دیگه‌ای هم هست. مثل این که یک دفعه تصمیم بگیرید وزن زیادی کم کنید. این روش هم خیلی از دوستان استفاده کردن و نتیجه عکس گرفتن. باید یه روال  منظم و دقیقی تعریف کنید برای ورزش کردن در روز هر چند کوتاه و یک برنامه متنوع تا بدن هم در واقع با یک نظمی شروع کنه از ذخیره‌هایی که داره استفاده کنه و چربی‌ها هم آب بشن. البته شناخت دقیق از ارزش غذایی و کارایی مواد غذایی مختلف میتونه خیلی موثر باشه برای از بین بردن این عادت‌ها. مثلا شاید جالب باشه بدونید که سیب زمینی آبپز نسبت به سیب زمینی سرخ شده تایم هضم کمتری داره در  صورتی که طبق آماری که منتشر شده مثلا سیب زمینی سرخ کرده تقریبا بین 14 تا 17 ساعت هضمش طول میکشه. یا مثلا میگن سعی کنید در ماه رمضان ماکارونی بیشتر مصرف کنید چون هضمش یه مقدار زمان طولانی‌تری داره و شما رو بیشتر سیر نگه میداره نسبت به تایم بلند این ماه. در صورتی که اگه مثلا یک غذایی استفاده کنید که هضمش تایم کمتری داره مسلما زمان افطار هم گرسنگی شما خیلی قالب میشه و بیشتر مواد غذایی مصرف میکنید. به نظرم هر چه قدر نسبت به ارزش مواد غذایی و میوه‌ها و سبزیجات بیشتر شناخت پیدا کنید خیلی میتونید این عادت‌های بد به خوبی بشناسید و کنار بذارید.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

ببینید ورود در بورس تا اونجا که میدونم به دو روش هست. روش اول اینه که شما 0 تا 100 رو برای این کار در واقع خودتون بر عهده بگیرید و آموزش ببینید که اصلا این روش برای شروع گزینه خوبی نیست.

روش دوم در واقع میشه سرمایه‌گذاری در بورس به صورت غیر مستقیم.

دو تصور کاملا متضاد درباره بورس وجود دارد؛ بعضی‌ها به اشتباه آن را بسیار ساده و راحت تلقی می‌کنند و بعضی‌ها بورس را به شدت پیچیده و دست نایافتنی می‌دانند. سرمایه‌گذاری غیر مستقیم پاسخ درست به این دو اشتباه است. بورس و بازار سرمایه بسیار پیچیده است اما سرمایه‌گذاری در بورس می‌تواند آسان‌ترین و مطمئن‌ترین شکل سرمایه‌گذاری باشد. سرمایه‌گذاری غیر مستقیم در بورس به همان الگوی قدیمی مشارکت است: سرمایه از شما، کار از ما. 
از مهمترین مزایای سرمایه‌گذاری در بورس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرمایه شما از زمین و ساختمان سریع‌تر به پول نقد تبدیل می‌شود.
  • گزینه‌های متنوع و متناسب با هدف شما ارائه می‌کند.
  • مولد است و به چرخه صنعت و اقتصاد کمک می‌کند.
  • برخلاف سود بانکی همیشه وابسته به تورم نیست.

منبع : http://www.emofid.com۵

البته پیشنهاد میکنم که اول لیست کارگزاری‌های برتر رو از سایت‌های مرتبط دربیارید و ببینید چه کارگزاری‌هایی چه قدر از بازار بورس رو در واقع در اختیار دارن و هر کارگزاری چه رتبه‌ای داره که این خیلی نکته مهمی هست. من شخصا کارگزاری مفید رو انتخاب کردم. میتونید با ورود به سایتش یه وقت تعیین کنید که با شما تماس بگیرن و مشاوره‌هایی که نیاز هست رو به شما بدن. در صورتی هم که نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشید میتونید مراجعه کنید و اونجا خیلی دقیق راهنمایی میکنن.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

من هم شخصا از سایت‌های زیر استفاده میکنم:

  1. ای استخدام (تنوع خیلی زیادی داره و خیلی رشته‌ها رو شامل میشه)
  2. جابینجا
  3. جاب ویژن 
  4. کاربوم (به شخصه رزومه‌ساز خوب و قوی‌ای هست و بیشتر از این مورد استفاده میکنم)
  5. کارلیب 
  6. دانشگار (بیشتر فرصت‌های کارآموزی رو فراهم میکنه)

در ضمن توجه داشته باشید که سایت جاب ویژن حامی برنامه نمایشگاه کار هست که قراره از 4 تا 6 بهمن برگزار بشه. باید قبلش در این سایت رزومه خودتون رو درست کنید و با شرکت در این برنامه دو روزه برای هر شرکتی که خواستید همون جا رزومه رو با زدن شماه تلفن برای اون شرکت ارسال خواهید کرد. این فرصت خیلی فرصت خوبیه جهت آشنایی با خیلی از شرکت‌های مختلف که ببنید بیزینس‌شون چیه در کل.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

به نظرم اپلیکشن دانرو میتونه در انتخاب این مورد به شما کمک کنه چون کاربرا نظراتشون رو نسبت به اون مکان‌های اقامتی و تفریحی و... تو این Application با بقیه به اشتراک میذارن و در تایم شما هم صرفه‌جویی میشه از این که بهترین انتخاب رو داشته باشید.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

سایت شاتل‌لند یک مستندی تحت عنوان One Strange Rock منتشر کرده که به نظرم یکی از بی‌نظیر‌ترین مستند‌های تاریخ هست. 

«یک سنگ عجیب و غریب» عنوان یک مجموعه مستند آمریکایی است که شبکه تلویزیونی نشنال جئوگرافیک مسئولیت تولید آن را برعهده داشته است. قسمت اول این مجموعه مستند جذاب و دیدنی، در تاریخ 26 مارس 2018 به روی آنتن رفت. این مجموعه ده قسمتی، داستان تداوم حیات جانداران بر روی سیاره زمین را از زبان هشت فضانورد روایت می‌کند. این فضانوردان طی سالیان متمادی، در ماموریت‌های فضایی مختلف حضور داشته‌اند. ویل اسمیت (هنرپیشه آمریکایی) مسئولیت اجرای مجموعه مستند «یک سنگ عجیب و غریب» را برعهده دارد و فضانوردانی به نام‌های کریس هدفیلد، نیکول اسکات، جف هافمن، می‌جمیسون، للند ملوین، مایک ماسیمینو، جری لایننجر و پگی ویتسون به عنوان مهمان در قسمت‌های مختلف این مجموعه حضور دارند. ارتباطات غیرمنتظره‌ای در قسمت اول نشان داده می‌شود که با تصاویر قانع کننده مشاهده کرده و می‌توانید سیاره عجیب و غریبی را که توسط یک سنگ احاطه شده است را نظاره‌گر باشید. در قسمت دوم میبینید که تاکنون با خود اندیشیده‎اید که سیاره ما چگونه بوجود آمده است؟ سیاره زمین در جریان وقوع یک طوفان کیهانی شکل گرفته است. خشونت در حالت عادی موجب ویرانی می‌شود، اما در مورد نحوه پیدایش سیاره زمین، خلاف این موضوع صدق می‌کند. در قسمت سوم، داستان حماسی نبرد زمین با خورشید و اینکه چگونه زندگی‌ها در برابر همه احتمالات ناگوار، پیشرفت می‌کند. در قسمت چهارم، داستان نیروهای پویا و اتفاقات دیوانه‌وار که تعدادی از اجزای مرده را برداشته و آنها را به چیزهایی شگفت‌آور و پیچیده، به عنوان زندگی بر روی زمین تبدیل کرده است. در قسمت پنجم، کره زمین به اندازه کافی قابل سکونت نیست، بلکه برای زندگی مناسب باید رشد کند. این داستان زندگی است که با مرگ دست به دست شده است. در قسمت ششم، کریس هادفیلد فضانورد، معتقد است که تنها شانس بقای انسان، فرار از کره زمین و ایجاد یک کلنی فضایی است؛ اما موانعی واقعی برای این کار وجود دارد.

به نظرم حتما وقت بذارید و این مستند رو که در چند مجموعه با زیرنویس فارسی هم تهیه شده رو دنبال کنید جواب این دست از سوالات و سوالات مشابه به این و خیلی از سوالات و ابهام‌هایی که برای بشر بوده و هست رو دقیقا به بهترین شکل خواهید گرفت.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

فرض کنید شما یک برنامه‌ای نوشتید که از یک ساختار درختی در فولدر‌ها و پوشه‌هاش برخورداره برای این که هر وقت دوباره رجوع کردید بهش بتونید در سریع‌ترین زمان ممکن و طبع اون چهارچوب در واقع به توسعه کاراتون بپردازید. خب در این صورت شاید یک سری از Package‌هایی هم که استفاده کردید مختص به حالتی باشه که برای Development در نظر گرفتید و در نهایت قراره این پروژه استقرار پیدا کنه بر روی یک سروری و فایل‌ها هاست باشه که کلاینت‌ها بتونن درخواست بدن و استفاده کنن ولی نکته‌ای که هست اینه که مسلما این Package‌هایی که شما در حالت توسعه نرم‌افزار دارید استفاده میکنید مسلما نیازی نیست که در حالت Productionهم استفاده بشه یا اینکه نیاز هست مثلا همه فایل‌های جاوااسکریپتی که نوشتید (مثلا پروژه رو با React توسعه دادید) رو در واقع به یک فایل تبدیل کنید و سایز یک سری المان‌های پروژه رو مثل عکس‌ها یا فایل رو کم کنید و... در کل این حالت میشه حالتی که پروژه در کد Production قرار داره و قراره بیزینس شما رو تعریف کنه و مسلما باید این وابستگی‌هایی که بین فایل‌ها و فولدر‌ها و تنظیماتی که برای قسمت‌های مختلف هست در این حالت قرار بگیره و اعمال بشه که پروژه شما عملیاتی باشه. برای همین مبحث Deploy برای این استفاده میشه که این پروژه‌ای که به این شکل دراومده بره رو یک سرویسی قرار بگیره تا دسترسی از کلاینت خارج بشه و Public باشه. مثلا اگه شما با React یک برنامه‌ای رو نوشتید میتونید از Firebase برای Deploy کردن این پروژه استفاده کنید. نکته‌ای که هست اینه که یک سری دستورات ساده‌ای هست که شما مثل حالتی که دارید با cmd کار میکنید میزنید و با سرویس فایربیس ارتباط میگیرید و پروژه شما deploy میشه. حالا لینکی که به شما میده این طوری میشه مثلا myproject.firebase.com۵. البته سرویس‌های ابری نظیر Heroku هم هست که دقیقا مثل گیت دستوراتش رو در یک CLI وارد میکنید و پروژه شما بعد از این که اعتبارسنجی شدید و ID مخصوص به اون پروژه تعلق گرفت در روی سرویس‌های ابری Heruko در واقع هاست میشه و کلاینت‌ها از سراسر دنیا دسترسی دارن. این مورد برای این هست که شما بتونید پروژه‌ها رو تو این سرویس‌های ابری هاست کنید و لینکشو تو رزومتون یا صفحه شخصی که تو لینکدین دارید وارد کنید برای نمونه کارایی که قراره ارایه بدید. البته این یک جنبه‌ای از Deploy هست.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

نکته‌ای که هست اینه که شما در دانشگاه اساتید باتجربه و دوستانی رو پیدا میکنید که میتونید به صورت تیمی روی یک پروژه یا چند پروژه فعالیت کنید. درسته یک سری از سرفصل‌های آموزشی که مطرح میشه اصلا با بازار کاری که در حال حاضر داریم تطابق نداره و بعضا تو مصاحبه‌های استخدامی خیلی‌ها به مشکل میخورن در این موضوع که نمره‌های خوبی رو کسب کردن ولی تجربه کار با نرم‌افزار‌ها یا زبان‌های رایجی که تو بازار کار داره استفاده میشه رو ندارن یا در حد چندین پروژه خیلی ساده باهاش کار کردن. در واقع به نظرم کسی که بخواد یک برنامه‌نویس خوبی باشه باید چندین سال زحمت بکشه تا به اون هدفش برسه و بسته به محیط کاری که پیرامونش هست مسلما چالش‌های واقعی و اساسی رو بعضا تجربه میکنه که مجموعه‌ای از این عوامل رشد فردی براش به همراه داره. ولی این که این سکوی پرتاب رو برای خودش درست کنه در واقع برمیگرده به این که تو دانشگاه چه کارایی انجام داده و درگیر چه چالش‌های بوده. مثلا چه قدر در کارای تیمی ورود کرده. اگه تو تیم دانشگاه با دوستانش رو پروژه‌ای کار میکردن چه طوری سناریو‌ها رو مدل‌سازی میکردن و پروژه رو چه طوری مدیریت میکردن. در واقع دانشگاه خوبه اگه در کنارش فعالیت‌هایی که انجام میشه با یک چشم‌انداز بلند مدت بهش نگاه بشه. مسلما شما از طریق دوره‌های کارآموزی و خاصیت دانشجو بودن میتونید به راحتی وارد شرکت‌های مختلفی که کارآموز جذب میکنن بشید و در کنار درس‌هایی که دارید تجربه عملی هم دارید یاد میگیرید. مهم اینه که این دوران دانشجویی رو چه برنامه‌ای براش در نظر گرفتید و قراره بعد از این 4 سال وقتی میرید تو یه مصاحبه کاری رو کدوم بخش از فعالیت‌های دوران دانشجویی‌تون بیشتر تمرکز داشته باشید و بیشتر ورود کرده باشید تو اون شاخه که بتونید روش سرمایه‌گذاری کنید.

مسلما این که در بعضی از دانشگاه‌ها خیلی تیپ عقب افتاده‌ای داریم شکی نیست ولی یه نکته‌ای به نظرم اومد بگم. درسته این خلا‌ها در دانشگاه‌ها هست ولی به این فکر کنید که شما وارد دانشگاه میشید و با یک سری افراد جدید و دوستای رشته خودتون و بعضا رشته‌های دیگه ارتباط میگیرید که اونا راهشون و مسیرشون رو زودتر از شما انتخاب کردن و پیش رفتن. و بعضا هم موفقیت‌هایی رو به دست آوردن. پس این نکته خیلی مهمه که بتونید از تجربیات اونا از کلاس‌های آموزشی یا منابع آموزشی یا حتی اساتدیدی که در بیرون از دانشگاه هستن به بهترین نحو استفاده کنید و این یک حسن میشه و در واقع یک سری از این خلا‌های دانشگاه رو پر میکنه. مثلا من دوستانی داشتم که در زمینه شبکه و امنیت شبکه فعالیت میکردن یا در حوزه موبایل و بعضا در شرکت‌های بزرگی هم فعالیت میکردن. هیچ کجا به غیر از دانشگاه فرصت این آشنایی با این افراد رو بهم نمیداد. افرادی که در یک شاخه هم بعضا فعالیت نمیکردن و حوزه‌های کاری متنوعی داشتن. به نظرم یک مقدار باید دیدمون رو نسبت به خلا‌ها ببندیم و نیمه پر لیوان بیشتر توجه کنیم. 

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

چون با تعدادی از  این ورزش‌کارای حرفه‌ای از نزدیک در ارتباطم و فعالیت‌های روزمره‌شون رو زیر نظر دارم به نظرم تمرکز کافی برای این که تحصیلات خوبی داشته باشن ندارند. به خاطر این که در روز 2 یا 3 بار از صبح تا شب به این حرفه مشغول هستن و ورزش‌های مکمل هم در کنارشون انجام میدن و این روال داره هر روز انجام میشه مسلما تمرکز کافی رو ندارن برای تحصیلات تخصصی. در کل این تحصیلات برای این قشر اصلا مناسب نیست و بازده خوبی نداره.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

یعنی این که ساز و کار و عملکرد کاری یه سناریو رو در واقع این قدر مسلط باشی روش که در واقع بتونی با دستکاری کردن یک سری المان‌ها اون هدفی رو که داری اعمال کنی. یا به تعریف دیگه‌ای بتونی از آسیب‌پذیری‌هایی که یک المان داره استفاده کنی و بر اساس اون هدفی که داری حالا میتونه مخرب یا غیر مخرب باشه اون آسیب‌پذیری رو گزارش بدی یا ازش استفاده کنی و به منابع ارزشمندی که میتونی از طریق این آسیب‌پذیری بهشون دسترسی داشته باشی استفاده کنی. البته خب مسلما در سناریو‌های مختلف این تعاریف گسترده‌تر میشه و دقیق و‌تر و کامل‌تر و نقش افراد چه در هک و چه در امنیت هم خیلی شفاف‌تر میشه رو اون حوزه کاری که مشغول به فعالیت هست. این تعریف نظر شخصی من هست و ممکنه هر کسی متناسب با تجربه‌ای که تو این زمینه‌ها داره تعاریف مختلفی رو ارایه بده.

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

من شخصا از آزمون‌های شخصیت‌شناسی که در سایت‌های کاریابی نظیر کاربوم هست استفاده میکنم و سعی میکنم آزمون‌های پولی رو هم خریداری کنم. این روال رو تقریبا هر 3 ماه یکبار انجام میدم که بتونم گزارشاتی از تغییر و تحولاتی که تو این سه ماه داشتم رو ارزیابی کنم با استفاده از نتایج آزمون‌هایی که به من در پایان هر آزمون ارایه میده. البته این بازه زمانی با استفاده از برداشت شخصیتی ممکنه متفاوت باشه برای هر کس. به نظرم این روش میتونه در دراز مدت باعث بشه که روند پیشرفت خودتون رو به صورت دقیق ارزیابی کنید و بر اساس شرایطی که مثلا دو سال پیش داشتید و نتایح تست‌هاشو دارید رو با شرایط در حال حاضر خودتون مقایسه کنید آزمون‌های نظیر به نظیر شو که ببینید چه نقاط ضعف شخصیتی و رفتاری و کاری باعث اخلال در پیشرفت شما در زندگی میشه و چه نقاط قوتی در واقع روند این پیشرفت و برای شما سریع‌تر کرده. این آزمون شخصیت شما رو از چند بعد مختلف تجزیه و تحلیل میکنه و گزارش و تفسیر دقیق از روحیه و شخصیت شما در نهایت ارایه میده و راهکار‌های خوب و مفیدی هم برای بهبود نقاط ضعفی که ممکنه داشته باشید ارایه میده. 

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

روشی که خودم امتحان کردم استفاده از تخم مرغ بعد از شامپو زدن بود. بسیار باعث لطیف شدن موها و برطرف کردن خشکی موی سر میشه. البته راهنمای دقیق اون در سایت‌های مرتبط اشاره شده و نباید بیشتر از حد تخم مرغ بر روی سر بمونه و اینکه نباید با آب خیلی داغ هم شسته بشه. 

علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

از padding برای ایجاد فاصله بین یک مطلب و خط مرزی همون مطلب استفاده میکنیم ولی از margin برای ایجاد فاصله بین خط مرزی یک مطلب با خط مرزی (border) مطلب یا باکس دیگر استفاده میشه 

منبع : http://www.asreelm.com/css-margin-padding/۸