برو به محتوای اصلی

علی
علی
۱۴۵

آیا از علی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از علی بپرس!

علی

از طریق سایت کوین مپ ایران ۳۶میتونید لیست شرکت‌ها و یا سایت‌هایی که خدمات یا محصول‌شون رو از طریق پرداخت با بیت کوین ارائه میدن رو ببینید (البته سایت‌های زیادی نیستند و اکثرشون فعال نیستن، در آینده این لیست شاید کامل‌تر بشه) و سایت کوین مپ۳۲ هم بصورت جهانی فعالیت میکنه و به تفکیک کشورهای دیگر هست.

علی

این سوال جزء سوال‌های تکراری این حوزه در این سایت هست پس پاسخی که برای دوست دیگری نوشته بودم رو همینجا دوباره مینوسم براتون، در حال حاضر مراکز خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طرف دولت غیرقانونی اعلام شده است و هیچ شرکت یا صرافی یا وبسایتی نمیتونه بگه از طرف دولت مجوزی دال بر خرید و فروش داشته و هر وبسایتی که در حال حاضر این کار رو انجام میده بدون مجوز هست. بهترین و امن‌ترین روش که خودم انتخاب میکنم (در بیشتر موارد)، پلتفرم LocalBitcoins هستش، تو این سایت شما با مردم معامله می‌کنید و برخلاف برخی سایت‌های معامله بیت‌کوین، شما مستقیما با یک شخص مانند خودتان معامله را انجام می‌دهید. برای محافظت از خریداران بیت‌کوین، این سایت برای هر معامله، خدمات سپرده را برعهده می‌گیرد به این صورت که تا زمانی که خریدار، انتقال بیت‌کوین را تایید نکرده باشد، مبلغی که خریدار پرداخت کرده به عنوان سپرده نزد localbitcoins باقی می‌ماند. (البته فقط برای خرید ارز بیت کوین از این سایت میتونید استفاده کنید. میتونید بیت کوین رو خریداری کنید و به هر ارز دیگه ای که میخوایید از طریق اکسچنچ‌های معروفی مثل Binance (که جزء امن ترینشون هست) به ارزهای دیگه ای تبدیل کنید).

علی

در حال حاضر مراکز خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طرف دولت غیرقانونی اعلام شده است  و هیچ شرکت یا صرافی یا وبسایتی نمیتونه بگه از طرف دولت مجوزی دال بر خرید و فروش داشته و هر وبسایتی که در حال حاضر این کار رو انجام میده بدون مجوز هست. بهترین و امن‌ترین روش که خودم انتخاب میکنم (در بیشتر موارد)، پلتفرم LocalBitcoins ۶۷هستش. تو این سایت شما با مردم معامله می‌کنید و برخلاف برخی سایت‌های معامله بیت‌کوین، شما مستقیما با یک شخص مانند خودتان معامله را انجام می‌دهید. برای محافظت از خریداران بیت‌کوین، این سایت برای هر معامله، خدمات سپرده را برعهده می‌گیرد به این صورت که تا زمانی که خریدار، انتقال بیت‌کوین را تایید نکرده باشد، مبلغی که خریدار پرداخت کرده به عنوان سپرده نزد localbitcoins باقی می‌ماند. (البته فقط برای خرید ارز بیت کوین از این سایت میتونید استفاده کنید. میتونید بیت کوین رو خریداری کنید و به هر ارز دیگه‌ای که میخوایید از طریق اکسچنچ‌های معروفی مثل Binance۵۹ (که جزء امن‌ترینشون هست) به ارزهای دیگه‌ای تبدیل کنید).

این پاسخ ۲۰ سکه برنده شده است

علی

اکثر فیلم‌های کوتاهی که دیدم مدت کوتاهی ذهنمو به خودش مشغول کرده ولی بعد یه مدت تا اسم یا حتی قسمتی از محتوای فیلم رو نبینم برام یادآوری نمیشه، ولی چندتا از فیلم‌هایی که یه مدتی گاها به یادشون میفتم و بهشون فکر میکنم:

اثر منتظر بعدی خواهم ماند۱۴۳

یه فیلم کوتاه تو ژانر درام به مدت چهار دقیقه هست که توی یه مترو در فرانسه اتفاق میفته، این فیلم کوتاه نامزد اسکار ۲۰۰۲ هم شده.

اثر حشره پرسه زن۶۲

یه فیلم کوتاه از سه فیلم کوتاه نابغه فیلم‌های پیچیده، کریستوفر نولان هست که در ژانر فانتزی و مایستری در سال ۱۹۹۷ ساخته شده. فیلم روانشناسانه و کافکایی هست که شما رو یاد کتاب مسخ کافکا میندازه.

این فیلم کوتاه ماجرای مردی رو به تصویر می‌کشه که سعی داره حشره‌ای رو در آپارتمان کثیف و درهم‌ریخته‌اش از بین ببره اما در نهایت مخاطب را با پایان‌بندی خود بُهت‌زده می‌کنه.

اثر 10 Minutes۵۵

ساخته سال ۲۰۰۲، که به گذر ۱۰ دقیقه از زمان یه توریست ژاپنی  در شهر رم هست و همینطور ده دقیقه زمان در یک منطقه جنگی در جنگ‌های بوسنی هست، این فیلم کوتاه هم یک فیلم کوتاه درام از یک کارگردان نه چندان معروف هست که تونسته کلی جایزه ببره از جمله جایزه بهترین فیلم کوتاه ۲۰۰۲ اروپا.

 

به این لیست میشد فیلم کوتاه ایرانی دو با دو  و چند فیلم کوتاه انمیشنی رو هم اضافه کرد ولی این سه تا بهترین‌هاشون بود.

علی

امروزه استارتاپ‌هایی که میرن به سمت فناوری Blockchain و همینطور Smart Contracts روز به روز در حال افزایش هست، طوری که شرکت‌های بزرگی مثل Microsoft و IBM دارن راهکارهای سازمانی رو که مبتنی بر این فناوری هست برای مشتریان‌شون میدن. جالبه که در سال 2017 استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری بلاکچین، چیزی حدود 3.5 میلیارد دلار فقط از طریق فروش توکن جذب سرمایه داشتن. 

چند مثال معروف که قرارداد هوشمند رو تو شرکت یا استارتاپ خودشون پیاده‌سازی کردن:

1. ارز دیجیتال Populous۳۶ که بر پایه قرادادهای هوشمند هست و یه پلتفرم P2P در زمینه Invoice Financing داره.

2.  شرکت هواپیمایی فرانسوی Fizzy۳۸ بخش بیمه پروازهاش رو از طریق سیستم بلاکچین و قراردادهای هوشمند راه‌اندازی کرده، طوریکه اگه سفر مشتریانی که از این هواپیمایی استفاده کردن بیشتر از 2 ساعت طول بکشه بصورت اتوماتیک پولشون عودت داده میشه.

3. استارتاپ Propy  ۳۶که در زمینه فروش املاک بصورت ارز دیجیتال فعالیت میکنه. مثالی که استفاده از این فناوری برای این استارتاپ هست به اینصورت هست که: خریدار مبلغی رو بعنوان بیعانه به آژانسی که فروشنده ملک هست میده، در صورتی که فروشنده از فروش خودش منصرف بشه مبلغ به حساب خریدار عودت داده میشه، به لطف قرارداد هوشمند!

رسیدیم به آخرش!