برو به محتوای اصلی

مایکل فاستر
مایکل فاستر
۳۵۶
مترجم

آیا از مایکل فاستر سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو از مایکل فاستر بپرس!

از طریق این گروه ۲۸احتمالا بشه با گروه‌های همگردی علاقه‌مند به دوچرخه‌سواری آشنا شد.

آن‌گونه که من زیسته‌ام  اتوبیوگرافی اثر اما گلدمن  ترجمه سهیلا بسکی 

 

خیر هیچ تفاوتی نداره. شما دانشجوی ترم ۳ فوق لیسانس باشی حالا هر دانشگاهی که باشه، با مراجعه به مراکز کسری خدمت نیروهای مسلح می‌تونی پروژه برداری.

بازدید کردم. به دلیل ازدحام بسیار زیاد، از خریدن خیلی از کتاب‌هایی که لیست کرده بودم صرف نظر کردم. در کل به نظر من جایی که قرار است مصلی و محل گردهمآیی مذهبی باشه مکان مناسبی برای فضای نمایشگاهی نیست. ای کاش با اتخاذ تمهیدات لازم می‌شد مثل سابق در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی رویداد نمایشگاه کتاب برگزار می‌شد. 

بهترین پادکست فارسی زبانی که به نظرم می‌رسه پادکست زرشک و باقی غذایا۴۱ است. این پادکست درمورد آشپزیه. البته نه به این معنی که صرفا طرز پخت غذا رو به شنونده‌هاش یاد بده بیشتر در این مورد صحبت می‌کنه که هر غذا چه خاطره‌ای و چه تصویر زیبایی برای مهمان هر شماره برنامه در ذهنش به وجود آورده. 

بنظر من سوال شما ایراد داره. از این بابت که تشکیل خانواده و ازدواج یا حتی گسست این پیوند نمی‌تونه معیار موفقیت و یا شکست باشه، چه بسا مجردها و یا طلاق گرفته‌هایی از هر دو جنس باشند که بسیار خوشحال و راضی دارن زندگی میکنن و از چیزی گلایه ندارن.

خیلی از محلات عنوان ده یا خانی بوده که مالک اون منطقه بوده. بعد‌ها که شهر توسعه پیدا کرده عنوان ده به عنوان یه خیابون یا منطقه از شهر ارتقاع پیدا کرده. 

می‌شه گفت سه نسل هری پاتر خوندند و طرفدار این مجموعه داستانی بودند. اول از همه متولدین سال‌های میانی دهه شصت بودند که شیفته‌ی فضای مملو از جادوی مدرسه هاگواتز شدن و به نظر من به دلیل هم‌زمانی با انتشار کتاب و فیلم‌های «مجموعه هری پاتر» دهه شصتی‌ها پر تعدادتر از دیگران منتظر فرجام مبارزه مرگ‌خواران و اعضای محفل ققنوس بودند. بعد از این دهه هفتادی‌ها هم اگر چه کم‌تر از نسل پیشین اما باز هم به شکل قابل ملاحظه‌ای از کتاب‌سرای تندیس سراغ ترجمه‌های ویدا اسلامی رو می‌گرفتند. امروز با وجود اینکه دنیای رولینگ رقبای زیادی پیدا کرده، همچنان بچه دبیرستانی‌های متولد ۸۱-۸۲ باز هم در ذهن، خود را محصل مدرسه جادوگری تصور میکنند که در اولین روز سال تحصیلی «کلاه گروه‌بندی» بر سر گذاشته‌اند و قرار است تعیین شود به «اسلیترین»، «گریفیندور»، «راونکلاو» یا «هافنپاف» تعلق دارند. در کل اینکه عطر جادویی که از نخستین روزهای  انتشار هری پاتر در ذهن خواننده‌ها پیچید هنوز هم جوان‌ها و نوجوان‌های تازه پا میدان گذاشته را به خود مبتلا می‌کند.

 خانواده سنتی در طول ۵۰/۶۰ سال گذشته به دلایل مختلف از جمله ضعف ساختاری در پاسخگویی به نیازهای حقیقی انسان مدرن در بعد جهانی رو به اضمحلال رفته. بشر به دنبال اینه تا شکل‌های جدیدی از روابط عاطفی بین فردی رو تجربه کنه تا به دور از نارسایی‌ها و محدودیت‌های اشکال قدیمی بتونه به شکل واقع‌بینانه نیازهاش رو پاسخ بده. این موج در سال‌های اخیر به ایران هم رسیده و رواج پدیده‌ای بنام «ازدواج سفید» هم به این دلیله.

بهترین راه اینه که بعد از پوست کندن، پیاز رو بشوری.

بهش در مورد مضرات سیگار و اینکه واقعا اعتیادآوره خواهم گفت. سعی می‌کنم اگه قراره انتخابی کنه با آگاهی که میدم بهش انتخاب کنه.

بی‌طرفی نهاد حاکمیت نسبت به عقاید شخصی مردم رو می‌گن سکولاریزم. جامعه‌ای سکولار حساب می‌شه که در اون کسی به واسطه باور و منش‌های فردیش امتیازی دریافت نکنه یا دچار محرومیتی نشه.

چون حاکمیتی وجود نداشت تا این دین رو پشتیبانی کنه.

رسیدیم به آخرش!