برو به محتوای اصلی

میوه

آیا در مورد میوه سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره میوه بپرس!

گلابی را شاه میوه یا آمرود هم می‌نامند. گیاه گلابی بومی آسیای غربی و اروپای شرقی مخصوصاً نواحی شمال غربی ایران و کوه‌های قفقاز می‌باشد. گلابی بعد از سیب مهم‌ترین میوه دانه‌دار دنیا و ایران به شمار می‌آید.

خواص گلابی:

  • گلابی سرشار از فیبر، مواد مغذی ضر... (بیشتر)
پاسخمیوه

آووکادو (avocados) میوه‌ای متعلق به آمریکای جنوبی است که از آنجا به نواحی دیگر دنیا راه یافته. برگ‌های این درخت ضخیم و سبز و گل‌های آن کوچک و سبز رنگ است. میوه آن مانند گلابی و دارای پوستی سخت به رنگ سبز تیره و یا سیاه است. آووکادو، یک ماده غذ... (بیشتر)

پاسخمیوه
الیاس بشکنی
مهندس کامپیوتر

اواخر تابستان و پاییز.

در ایران این درخت بیشتر در ارسباران (اهر) و در الموت غربی (قزوین) در روستاهای هیر، تلاتر، پرچکوه، فشک، رشکین، قسطین، روح آباد، پررود، امامزاده هارون و چند روستای دیگر می‌روید.

منبع۱۲

یه مدتی منم خیلی دنبال این بودم که ببینم و بپرسم که انار خوب چه اناریه و حداقل از روی ظاهر بتونم تشخیص بدم که انار خوب کدومه انار بد کدوم و یه سری جواب‌ها گرفتم ولی با توجه به تعدد نوع و رقم انار‌های کشورمون (ساوه، شهررضا، اصفهان، شهسوار و ...) تو ... (بیشتر)

رضا سالاری
مهندس نقشه‌بردار

حذف واسطه‌ها و دلالها میتونه گام مهمی برای کنترل قیمت میوه و البته سایر اجناس باشه. کاهش هزینه‌های تولید هم میتونه راه دیگه کنترل قیمت باشه.

علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

معمولا خطوطی که روی هندوانه هست هرچه قدر منظم‌تر و جمع‌تر باشه نشون‌دهنده رسیده بودن اون هندوانه و در نتیجه شیرین بودنش هست. یعنی اگه از بالا نگاه کنید خطوطش به صورت نیم‌دایره از پایین تا بالا منظم کشیده شده باشه. البته خوب شاید خیلی کم پیش بیاد هم... (بیشتر)

رضا سالاری
مهندس نقشه‌بردار

تو آپارات یا یوتیوب سرچ کنید ویدئوهای آموزشی هست در این مورد اما بطور خلاصه.

سه لکه سیاه در یک طرف نارگیل وجود داره که اصطلاحا چشم نارگیل بهش میگن، یکی از اونها نرمه و میشه با چاقو سوراخش کرد و آب نارگیل رو تخلیه کرد. پس از اون نارگیل رو طوری تو کف ... (بیشتر)

👤 Top Contributors