برو به محتوای اصلی

زندگی زناشویی

آیا در مورد زندگی زناشویی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره زندگی زناشویی بپرس!

نگارین ،

در رابطه زوج افسردگی چه تاثیری در رابطه جنسی آن‌ها می‌تواند داشته باشد؟ همانطور که می‌دانیم افسردگی حوزه‌های مختلفی از زندگی فرد را می‌تواند تحت تاثیر قرار دهد؛ حوزه کاری و شغلی، حوزه تحصیلی، حوزه روابط بین فردی و….

در این راستا رابطه زناشویی و جنسی... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- تصمیمات شتاب‌زده 

اکثر دختران و پسران جوان در اوایل ازدواج، دیوانه‌وار عاشق هم هستند اما این احساسات آتشین در بسیاری از مواقع به سرعت فروکش می‌کند و مدتی بعد از ازدواج، بسیاری از اختلاف نظرها آغاز می‌شود. گرفتن تصمیمات شتاب‌زده و از روی احسا... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- ارتباط صحیح با همسر به منظور پر کردن حساب پس‌انداز مملو از عشق

روزی که شما و همسرتان رابطه و تعاملات خود را آغاز کردید، گویی یک حساب بانکی باز کرده‌اید. حساب بانکی که دائما در حال ذخیره و واریز به آن هستید و در عین حال در مواقع نیاز از آن حساب بر... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

ازدواج، آغاز زندگی مشترک زن و مرد است. هر زوجی در زندگی خود با چالش‌های زیادی مواجه می‌شوند که نحوه مدیریت و برنامه‌ریزی برای حل مسائل از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که به خصوص برای زوج‌های جوان می‌تواند مشکل‌آفرین باشد وابستگ... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

دلیل جدا کردن محل خواب از همسر بر میزان پیامدهای منفی آن بسیاری دارد. اگر شما به دلیل مشکلاتی که در رابطه عاطفی با یکدیگر دارید بسترتان را جدا کرده‌اید، باید بدانید که این کار تنها منجر به تشدید مشکل شما می‌شود. زیرا  شما با این کار فرصت با هم... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

آراستگی و مرتب بودن زن و مرد در افزایش میل جنسی زوجین بسیار تاثیرگذار است. همچنین استفاده از عطر مناسب برای خشبو شدن بدنتان تاثیرگذار است. نسبت به علایق جنسی همسر خود حساس باشید و روش‌های تحریک همسر با استفاده از نوع پ... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- عدم تفاهم زوجین

وقتی که زن و شوهری با هم تفاهم نداشته باشند بر سر مسائل بسیار زیادی به مشکل بر می‌خورند که دعوا بر سر محل زندگی نیز یکی از این مشکلات است. چنین زوجینی نمی‌توانند بر سر مسایل مختلف به اشتراک و تفاهم برسند و در آینده به احتمال زیاد ... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

عوامل تاثیرگذار بر رضایت زناشویی مولفه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد که از مهمترین آنها می‌توان به بلوغ روانشناختی طرفین و شناخت دقیق یکدیگر اشاره کرد. وجود شباهت شخصیتی در مرد و زن سلایق، فعالیت‌ها و اهداف مشترک را به همراه دارد و رابطه باثبات‌تر را... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

در روابط زوجین ممکن است تضادهای دوگانه‌ای وجود داشته باشد؛ چرا که از یک سو به هم علاقه دارند که همین امر سبب نادیده گرفتن مشکلات و اختلافاتشان می‌شود و از سوی دیگر برخی از زوج‌ها معمولا از یک نوع سرسختی برای دفاع از موضع خود برخوردارند؛ که ایجاد تف... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

زمانی که در زندگی زناشویی خیانتی اتفاق می‌افتد، طرفین معمولا موقعیت را صرفا از دریچه نگاه خود تحلیل می‌کنند. به عنوان مثال بسیاری از مردها بحث سردمزاجی همسر خود را عنوان می‌کنند و بسیاری از زنان از عدم توجه و محبت مردان خود شکایت می‌کنند. اما حقیقت... (بیشتر)

۴
👤 Top Contributors