برو به محتوای اصلی

مشاوره خانواده

آیا در مورد مشاوره خانواده سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره مشاوره خانواده بپرس!

ناشناس

مراجعه به مرکز مشاوره خانواده تنها به حضور در جلسات مشاوره و صحبت با مشاور ختم نمی‌شود. رمز موفقیت در کمک از یک مشاور خانواده به طور قابل توجهی به تلاش و پشتکار مراجع در عمل به توصیه و راهنمایی‌های مشاور وابسته است. البته این موضوع قابل درک است که ... (بیشتر)

مزیت ها و معایب مشاوره تلفنی

در روش مشاوره تلفنی افراد زمان بسیار کمی را برای انجام مشاوره با مشاور خود صرف می‌کنند اما نکته مهم اینجاست که در مشاوره‌های حضوری و رو در رو شناخت بسیار مناسبی از فرد مقابل صورت می‌گیرد.

بنابراین ترجیح اول و اولویت اول ب... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

مشاوره تلفنی مزیت‌های زیادی دارد و علاوه بر خدمت‌رسانی شبانه‌روزی همانند مشاوره حضوری اثربخش و مفید است و می‌تواند مسائل و مشکلات را بررسی و حل کند. یکی دیگر از مزیت‌های مشاوره تلفنی عدم نیاز به رزرو نوبت قبلی است. دیگر نیازی نیست که از قبل مراجعه ... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- تماس فیزیکی را فراموش نکنید

تماس فیزیکی یا همان صمیمیت جسمانی در بسیاری از خانواده‌ها به طور کامل نادیده گرفته می‌شود. بسیاری از والدین پس از آنکه فرزندانشان کمی بزرگ‌تر می‌شوند دیگر آن‌ها را نمی‌بوسند یا خیلی کمتر از قبل همدیگر را در آغوش می‌گیر... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

اختلال اضطراب جدایی

اضطراب جدایی که در دوران کودکی اتفاق میافتد، اشاره به ترس غیر معقول کودک هنگام جدا شدن از والدین دارد. روانشناسان در ریشه‌یابی این مشکل به این نتیجه رسیده‌اند که این کودکان در ماه‌های ابتدایی تولد نمی‌توانند اعتماد مورد نیاز را ا... (بیشتر)

من راهکار شغلی و انگیزشی به این سوال نمی‌دهم.

چرا که فکر می‌کنم سوال‌کننده‌ی محترم دچار نوعی استیصال است و چراغ‌های هشدارش روشن شده است. اول باید به خودت کمک کنی که آرام شوی. چطوری؟ 

  1. برای به سایت خانه توانگری۱۹ و چندتا از گوش نیوش‌های دکتر علیرضا ... (بیشتر)
پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- ارتباط با همسر

زندگی زناشویی دارای چالش‌های زیادی است ولی زمانی که رابطه زناشویی شما با همسرتان خوب نیست باید سریعا برای برطرف کردن این مشکل اقدام کنید. حل کنید. چرا که بهبود رابطه زن و شوهر زمانی که بحث میان آنها بالا بگیرد اغلب بسیار دشوار می‌گ... (بیشتر)

مشاوره باما
مشاور روانشناسی

هنگامی زوج در روابط زناشویی با همسر خود اختلافاتی دارند با مراجعه به مرکز مشاوره و کمک گرفتن از یک روانشناس یا مشاور خانواده خوب می‌توانند به حل مشکلات زناشویی و اختلافات خانوادگی خود بپردازند. بسیاری از زوجین در اولین جلسه مشاوره خانواده، ترس و اس... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1 – در اسرع وقت درباره اعضای بدن با آنها صحبت کنید:

در این مورد با روانشناس مشورت کنید. کودک باید نام و کارآیی اعضای بدن خود را بداند تا دیگران از ناآگاهی آنها استفاده نکنند.

2 – به آن‌ها آموزش دهید که برخی از اعضای بدنشان خصوصی هستند:

به فرزندتان بگو... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

اهمیت ندادن زنان به بهداشت، سلامتی و آراستگی خود

موردی که بسیاری از مردان از آن شکایت دارند این است که زن خود را فقط در شرایطی زیبا و آراسته می‌بینند که او به مهمانی دعوت شده باشد یا می‌خواهد خودش را برای بیرون رفتن آماده کند درحالی که در خانه نامنظ... (بیشتر)

👤 Top Contributors