برو به محتوای اصلی

مدیریت منابع انسانی

آیا در مورد مدیریت منابع انسانی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره مدیریت منابع انسانی بپرس!

علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

شاید یکی از روش‌هایی که بشه چنین افرادی رو شناخت این هست که چه طوری یک مفهوم و یک مسئله رو با مثال میتونن از حالت انتزاعی خارج کنن. هر چه قدر این مثالی که زده میشه به واقعیت نزدیک‌تر باشه مسلما اون شخص خلاقیت خاصی در این زمینه داره که تونسته المان‌... (بیشتر)

امین دلشاد
هم‌بنیان‌گذار خانه هوشمند لوکسین

بدون این که جوابی برای سوال شما داشته باشم این نکته رو هم بهش اضافه می‌کنم که در بیشتر کشورهایی که اکوسیستمی شبیه ایران دارند یک استارتاپ در زمینه منابع انسانی تونسته حجم قابل توجهی از این بازار رو جذب کنه. در شرایطی که بزرگترین پلتفرم‌های منابع ان... (بیشتر)

مهدی صابری منش
سرپرست برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات - متخصص کدینگ کالا (مهندسی صنایع - تکنولوژی صنعتی، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی)

پیشرفت یک علم دلیل لازم برای بهبود فرآیندهاست ولی دلیل کافی برای اونها نیست. یک طرف ماجرا افرادی هستند که از این پلتفرم‌ها استفاده می‌کنن. تا زمانیکه اکثر روندهای استخدامی و گزینشی توسط افراد دستکاری و از پیش تعیین شده باشه، حتی بهترین پلتفرم‌ها هم... (بیشتر)

مو نوروزیان
طراح ،پرزنتر و فکر کن

از نظر من شاید این افراد در "دیدن" ماهر هستند. به راحتی از کوره در نمی‌روند. زاویه متفاوت و معمولا بکری از موضوع‌ها را می‌بینند. نیازی به اینکه خودشان را به شما ثابت کنند نمی‌بینند و با یک ساعت گفتگو با ایشان شما بسیار با سوادتر از ساعت گذشته خواهی... (بیشتر)

هوش و استعداد افراد به شکل مختلف است‌، به نظرم برای هر کاری شما باید حتما افراد در اون شرایط قرار دهید.

👤 Top Contributors