برو به محتوای اصلی

واردات

آیا در مورد واردات سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره واردات بپرس!

پویا غفاری
بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

کدام اقتصاد کمونیستی رو دیدید که بتونه صادرات کنه؟ اقتصادی که رقابت نداشته باشه خلاقیت هم نخواهد داشت تولید هم نخواهد کرد پس صادرات هم نمیکنه. دکترین اقتصادی کشور بر پایه نفته و هیچ نیازی نمیبینن سیاستمداران که فضای اقتصادی رو باز کنن تا تولید رونق... (بیشتر)

رضا سالاری
مهندس نقشه‌بردار

‌‌اصلی‌ترین دلیلش اینه که میزان تولید برنج ایران جواب‌گوی مصرف نیست و یک دلیل هم ذائقه بخشی از مردم هست که تمایلی به مصرف برنج ایرانی ندارن. و البته قیمت پایین‌تر برخی از ارقام برنج خارجی نسبت به برنج داخلی.

ابراهیم اسدی
لیسانس علوم اجتماعی/معلم بازنشسته
  • نداشتن دانش کافی برای تولید محصولات مرغوب و قیمت مناسب
  • تولیدات بنجل و بدردنخور بازار داخلی
  • وابستگی شدید صنعت و بازار ایران به واردات
  • نظام آموزشی مصرفی و غیرکاربردی و ضعف نظام آموزشی ایران در تولید دانش که منتهی به نداشتن تکنولوژی و نهایتا وابستگی علمی... (بیشتر)
امید گلچین
مدیر ارتباطات در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر وینگ

بسته به نوع کالای شما و همچنین این موضوع که شما خودتون کارت بازرگانی دارید و ترخیص کالا رو میتونید بر عهده بگیرید یا خیر مراحل میتونه متفاوت باشه.

فرض کنیم شما کارت بازگانی ندارید. ابتدا تماس با تامین کننده و خرید جنس هستش که جزو بدیهیات هستش.

 ... (بیشتر)

ناشناس

شاید دلیلش این باشه که مهمتر از سلامت انسان‌ها، سلامت مالی افرادی هست که از فروش خودروهای بنزینی یا واردات بنزین سود میبرن. البته صنعت خودروسازی کشور هم روی خودروهای بنزینی میچرخونه که نباید لطمه ببینه.

پاسخواردات
زهرا روشن
کارشناس ارشد مدیریت نیروی انسانی

به طور کلی واردات کالا امری اشتباه محسوب نمیشه، منتهی واردات بی‌رویه‌ای که بدون در نظر گرفتن نیاز جامعه انجام بگیره به اقتصاد آن کشور لطمه میزنه. به طور مثال، کالایی که مشابه اون در کشور با کیفیت مناسب و به وفور یافت میشه قطعا آسیبی خواهد شد برای ت... (بیشتر)

👤 Top Contributors