برو به محتوای اصلی

کپی‌رایت (Copyright)

آیا در مورد کپی‌رایت (Copyright) سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره کپی‌رایت (Copyright) بپرس!

عباس صادقی ، وبلاگ‌نویس و تولیدکننده محتوا

می‌تونید با افزونه‌های مرورگر این محدودیت رو برطرف کنید. کافیه در مخزن افزونه‌ها به دنبال عبارت disable copy یا enable disabled right click بر اساس مرورگری که استفاده می‌کنید بگردید.

۴
رضا اسکندری ، متخصص ایجاد و بهینه سازی کمپین های آنلاین

راه کاری که من برای این موضوع قبلا تست کردم و جواب داده اینه که شما وقتی پست خودتون رو قرار میدین تو وبلاگ، اون رو از طریق سرچ کنسول بخش fetch as google به گوگل معرفی کنین تا مطلب شما دست اول حساب بشه. با اینکار گوگل تشخیص میده سایت‌های دیگه‌ای که ... (بیشتر)

۶
محمد میرمعزی ، هم‌بنیان‌گذار اپلیکیشن ساز اپچار

میشه یک Legal Removal Requests۱۳ برای گوگل پر کرد و گوگل اون صفحه رو از تمام سرویس‌هاش مثل موتور جستجو، گوگل پلاس و غیره حذف می‌کنه و در خواست شما رو در دیتابیس lumen۲۷ ثبت می‌کنه که بقیه هم بتونن ازش استفاده کنن.
برای این کار می‌تونید این مطلب رو مطالع... (بیشتر)

۵
حسن سیدی ، مدیر دیجیتال مارکتینگ

در ایران کار خاصی نمی‌توانید بکنید. می‌تونید به اون شخص ایمیل بزنید و بهشون تذکر بدید تا منبع رو ذکر کنند. علاوه بر این می‌تونید امید داشته باشید که در نتایج جستجو مطلب شما بالاتر قرار بگیره و گوگل مطلب اون فرد رو در نتایج پایین نشون بده. در هر صور... (بیشتر)

۷

در ایران از سال ۱۳۴۸ و همگام با تحولات جهانی در عرصه "کپی‌رایت" تلاش گردید تا این حوزه وارد نظام قانون‌گذاری گردد. در آن سال با تصویب قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان۴۵ گام بزرگی در زمینه حمایت از حقوق معنوی مولف برداشته شد. همچنین قو... (بیشتر)

۸
شهاب سیاوش ، طراح گرافیک و موسس فروشگاه فونت سیاوش

در ایران چندین قانون از جمله «قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان۵۱» و برخی قوانین دیگر در «ثبت نام تجاری» و «ثبت نرم‌افزار» و... تک و توک وجود دارد. اما هیچکدام در واقع کپی‌رایتی که در دنیا وجود دارد نیست.

به عنوان مثال «قانون حمایت حقوق...»... (بیشتر)

۵
حسن سیدی ، مدیر دیجیتال مارکتینگ

در این مدخل۷۸ از ویکی‌پدیا توضیحات خوبی در این مورد داده شده.

۱
👤 Top Contributors