برو به محتوای اصلی

کنکور

آیا در مورد کنکور سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره کنکور بپرس!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

نقش خانواده در انتخاب رشته

پدر و مادر نقش پر رنگی در انتخاب رشته فرزندان ایفا می‌کنند. گاهی تفکرات اشتباه خانواده مانند اهمیت دادن بیش از حد به موقعیت اجتماعی و درآمد بالا باعث می‌شود تا اصرار و فشار زیادی جهت انتخابِ رشته‌ای خاص به شما تحمیل شود. گ... (بیشتر)

۵
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- برنامه‌ریزی و مدیریت زمان

ریشه بسیاری از ترس‌ها و استرس‌ها ناآگاهی می‌باشد، پس لازم است در ابتدا اطلاعات کافی در مورد کنکور و منابع آن به دست آورید تا بتوانید برنامه‌ریزی مناسبی برای مطالعه منابع بر اساس زمان باقی مانده‌تان داشته باشید. برای این ... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

تکنیک تصمیم‌گیری (ضربدر و منها)

این تکنیک بسیار ساده است. سوال‌هایی که بلدید را همان اول می‌زنید. سوال‌هایی که مطمئن هستید نمی‌توانید پاسخ دهید یا مبحث آن را نخوانده‌اید، با علامت منها و سوال‌هایی که شک‌برانگیز و زمان‌بر است و ترجیح می‌دهید زمان بیش... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

فرمول واحدی برای ساعات مطالعه برای کنکور وجود ندارد چون بسته به ویژگی‌های فردی متفاوت است. فهرستی از مطالبی که لازم است مطالعه کنید تهیه کنید تا بر اساس آن تخمین دقیق تری از ساعات مطالعاتی که مورد نیازتان است داشته باشید. با این حال اگر به مصاحبه‌ه... (بیشتر)

۳

گوگل کلندر (google calendar) میتونه خودش برنامه تنظیم کنه تو فقط میگی هر روز چند ساعت به چی اختصاص میدی و میگی بهش دقیقا در زمان خاصی میخوای این کارو انجام بدی یا اتفاقی یه زمانی رو اختصاص میدی و بعد خودش تایمینگ میکنه. دوم اینکه گوشیو بذاری کنار و... (بیشتر)

۳
ابراهیم اسدی ، لیسانس علوم اجتماعی/معلم بازنشسته

ببین دوست من اگر برای کسب ثروت میخواهی پزشک شوی بیخیال این رشته شو فقط عاشقای این رشته هستند که از دوران طولانی تحصیل و محیط حال بهم زن بیمارستان‌ها لذت می‌برند. اگر یک دوره مقدماتی و حرفه‌ای بازارهای مالی را ببینی و با 10 میلیون سرمایه وارد بازاره... (بیشتر)

۸
ابراهیم اسدی ، لیسانس علوم اجتماعی/معلم بازنشسته

روش محاسبه تراز در آزمون‌ها

تراز چیست و نحوه و فرمول محاسبه تراز در کنکور‌ها و آزمون‌ها چیست؟

مدتی هست که درگیر یک مفهوم هستم به نام «تراز»! اگر در کل اینترنت بگردید، هیچ سایتی را نخواهید یافت که یک تعریف مشخص و درست و قابل اعتماد از تراز در کنکور بی... (بیشتر)

۷

من هم کاملا با هرنوع سهمیه‌ای مخالفم. به خصوص در مورد کنکور که به عینه دیده میشه جای خیلی از بچه‌های زرنگ و باهوش توسط کسایی که با سهمیه قبول می‌شن اشغال شده. اغلب هم کسایی که با سهمیه در کنکور قبول می‌شن بعد از چند ترم یا انصراف می‌دن و یا به دلیل... (بیشتر)

۹
ابراهیم اسدی ، لیسانس علوم اجتماعی/معلم بازنشسته

هر گونه سهمیه‌ای و به هر شکلی در جامعه باشد رانت‌خواری محسوب خواهد شد حال چه رانت‌تجاری باشد و چه رانت تحصیلی و... از نشانه‌های رانت در جامعه ما فساد سازمان یافته می‌باشد.

هرچند بچه‌های جنگ برای پست و مقام و ثروت به جبهه نرفتند آنها قهرمانان جاودانه... (بیشتر)

۶
درخت دانش ،

زمان و تاریخ دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور ۹۷ نیمه دوم شهریور ماه ۹۷ یعنی ۹۷/۶/۱۵ می‌باشد. ما از ۱۰ مرداد تا ۲۰ مرداد ماه هر زمان منتظر اعلام نتایج ۹۷ هستیم تا نتایج کنکور را مشاهده نماییم، حال این سوال پیش می‌آید که:

چطور اولین نفری باشیم که ن... (بیشتر)

۴
👤 Top Contributors