برو به محتوای اصلی

مهندسی نرم‌افزار

آیا در مورد مهندسی نرم‌افزار سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره مهندسی نرم‌افزار بپرس!

بنظر من هوش مصنوعی۷ میتونه گزینه جذابی برای ادامه تحصیل باشه، هم اینکه هر روز موضوعات جدیدی واردش میشه، هم خارج از کشور خواهان زیادی داره مثلا در حوزه‌های یادگیری ماشین۸، شبکه‌های عصبی۶، رباتیک۷، پردازش تصویر۶، بینایی ماشین۶، پردازش گفتار ۶و ....  نی... (بیشتر)

  • پیشرفت موتورهای جست‌وجو از ابتدا تا کنون و یا بررسی یک مورد خاص
  • راهکار‌های بهبود ارائه پیشنهاد در موتور جستجو
  • انواع روش‌های ذخیره و بازیابی اطلاعات به صورت امن در محیط‌های مختلف
  • انواع کاوشگر‌ها‌‌ی وب معنایی و مقایسه
  • ارزیابی موتورهای جستجو و مقایسه
  • روش‌ه... (بیشتر)
علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

باید اول نماینده‌های رسمی اون شاخه رو بشناسید تو ایران که دارن تو چه حوزه‌هایی فعالیت میکنن تا بتونید از سایت رسمی اون شرکت آی‌دی مدرکتون رو هر جا که شما رو به عنوان نیروی کار خواستن استعلام بگیرن. مثلا نماینده رسمی دوره‌های لینوکس در ایران یا LPI ... (بیشتر)

شاهین سادات‌ناصری
طراح و توسعه‌دهنده وب

در مهندسی نرم‌افزار، وقتی bottleneck (گلوگاه) اتفاق می‌افتد که ظرفیت یک نرم‌افزار بواسطه یک کامپوننت بشدت محدود شده باشد. 
همانطور که گلوی یک بطری باعث کند شدن جریان آب از بطری می‌شود؛ گلوگاه هم پایین‌ترین توان خروجی را برای تمام سیستم رقم می‌ز... (بیشتر)

در تجزیه و تحلیل خوشه یا خوشه‌بندی، گروه‌بندی مجموعه‌ای از اشیاء انجام می‌شود اینکار به این صورت است که اشیاء در یک گروه (به نام خوشه) در مقایسه با دیگر دسته‌ها (خوشه‌ها) مشابه‌تر هستند. این وظیفه اصلی داده کاوی اکتشافی است و یک روش معمول برای تجزی... (بیشتر)

پویا جباری‌‌ثانی
توسعه دهنده ارشد وب (جاوا اسکریپت)

راستش من تجربه‌ی کار با فریم‌ورک‌های expressJs و hapiJs رو دارم و به شخصه اکسپرس رو ترجیح میدم و اما ساختار پروژه:

کاری که من خودم انجام میدم و حاصل تست‌ها و تجربه‌ی دو ساله‌ام توی برنامه‌نویسی با NodeJs است اینه که بیایم و ساختار MVC رو پیاده‌سازی ... (بیشتر)

آرش
برنامه‌نویس

فریمورک‌هایی مثل loopback۴۷، hapi۵۵، sails۵۰ رو یه نگاه بندازید. هر کدوم رویکرد متفاوتی دارند ولی به اندازهٔ کافی شناخته شده و معتبر هستند. من خودم express۴۳ رو به همراه rest۴۷ که یه جنریتور yeoman۵۱ هست ترجیح می‌دم!

👤 Top Contributors