برو به محتوای اصلی

علوم اجتماعی

آیا در مورد علوم اجتماعی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره علوم اجتماعی بپرس!

بله حتما همین طوره.من برای مدتی استرس درس و امتحان داشتم و مشاور روان شناسم  از من خواست حین امتحان بنویسم و وو البته در طول هفته هر روز افکار نگران کننده ام  و حتی ایده هایم را بنویسم تل انبار نشن. و البته  در مستندی هم دیدم کارشناس... (بیشتر)

۰
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

شما می‌توانید تشخیص دهید که جزو افراد نامناسب برای ازدواج باهم هستید یا نه. از نشانه‌های فرد خسیس در دوران نامزدی، کادو نخریدن است. او تا جای ممکن از کادو خریدن طفره می‌رود. اگر هم بخرد معمولا چیز بسیار بی‌ارزشی می‌خرد که البته سال‌ها عمر کند و باد... (بیشتر)

۳

1.به قول و عهد خود پایبند باشید

قول دادن و تعهد شما در دوستی بسیار مهم است. اگر زیر قول‌های خود بزنید از اعتبار خود کم کرده‌اید و دیگران کمتر روی شما حساب باز میکنند. هیچ‌گاه قولی ندهید که نمی‌توانید به آن عمل کنید یا حداقل عادت نکنید که همیشه قول ب... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- علل تربیتی: مراقبت‌های شدید والدین از فرزند، ترس فرزند از تنبیه و سرزنش والدین، محرومیت فرزند از محبت والدین، عدم دریافت استقلال در نوجوانی از والدین، توقع والدین از فرزند برای اطاعت و تسلیمِ همیشگی.

2- علل روانی: استرس محیطی و عدم احسا... (بیشتر)

۲

ایران و ایتالیا 

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- تکانشگری

تِکانشگری ویژگی رفتاری مربوط به شخصیت است که باعث می‌شود افراد در لحظه و بدون فکر قبلی تصمیم بگیرند و عمل کنند. از آنجایی که این  افراد مدت زیادی را صرف فکر کردن نمی‌کنند و سریعاً عمل می‌کنند معمولاً  نمی‌توانند قضاوت دقیق و در... (بیشتر)

۲
محمد ، مهندسی نرم افزار

ژاپن سومین کشور در 10 اقتصاد بزرگ جهان است. اقتصاد ژاپن در حال حاضر در رتبه سوم از نظر پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی قرار دارد که در سال 2019 به 5.2 تریلیون دلار رسیده است.

قبل از دهه 1990، ژاپن مساوی با چین امروز بود که در دهه 1960، 70 و 80 به س... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

روانشناسی ازدواج: تصمیم‌گیری برای ازدواج

همان‌طور که گفتیم یکی از مباحث روانشناسی ازدواج تصمیم‌گیری برای آن است که نقش مهم و حیاتی در زندگی شما ایفا می‌کند. اگر در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشید و دست به انتخاب اشتباه بزنید ممکن است در زندگی مش... (بیشتر)

۱

روش‌ها و رویکردهای مختلفی برای تغییر عادت و ایجاد عادت‌های جدید وجود داره.

به نظر می‌رسه یکی از بهترین و موثرترین روش‌های روش استفان گایز۷ باشه.

اینکه برای حل این موضوع پیچیده‌ی زندگی باید به ساختار مغز و کارکردهای آن توجه ویژه داشت و بر اساس اقتضای آ... (بیشتر)

۱

روانشناسی صنعتی سازمانی یک تخصص در حوزه روانشناسی است، انجمن روانشناسی آمریکا، روانشناسی صنعتی سازمانی را تحت عنوان "مطالعه علمی رفتار فرد در سازمان‌ها و محل کار" تعریف می‌کند. 

در حقیقت، روانشناسان صنعتی و سازمانی، یا به اصطلاح "روانشناسان I /... (بیشتر)

۲