برو به محتوای اصلی

بدن سازی

آیا در مورد بدن سازی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره بدن سازی بپرس!

برای افزایش وزن با بدنسازی باید توجه کنید که هیچ فعالیتی به خودی خود باعث چاقی و یا لاغری افراد نمیشه. شما باید در کنار فعالیت بدنی که دارید، مصرف مواد غذایی خودتون رو کنترل کنید. برای چاق شدن و اضافه کردن وزن شما باید میزان کالری دریافتی در طول رو... (بیشتر)

۳
مهدی سماواتی ، دیپلم،ارایشگر، مربی پرورش اندام ،راپل کار،جوشکار،پرورش دهنده گلهای اپارتمانی

درد در عضلات در روزهای ابتدایی تمرین کاملا طبیعی است البته درد در مفاصل نشونه خوبی نیست شما می‌توانید روند فشار بر عضلات را تدریجی پیش ببرید تا هم از آسیب‌دیدگی دور باشید و همچنین از تکنیک شوک بر عضلات استفاده کنید. بنابر این روزهای اول از تکنیک به... (بیشتر)

۷

 درد بعد از تمرین ورزشی سنگین یا (Delayed Onset Muscle Soreness (DOMS یه زمانی تصور میشد به علت تجمع اسید لاکتیک ناشی از سوخت و ساز در عضلات باشه. اما تحقیقات جدید نشون داده که علت چیز دیگه‌ای باید باشه و یه تئوری جدیدتر علت درد رو ناشی از پار... (بیشتر)

۱۶

به صورت خلاصه علت ایجاد درد بعد از فعالیت، تجمع مواد (اسید لاکتیک) حاصل از سوخت و ساز سلول‌های ماهیچه‌ای در اون ناحیه هست.

بعد از یه مدت ورزش مداوم به دلیل تشکیل عروق جدید و افزایش ظرفیت خونرسانی به بافت ماهیچه، اسید لاکتیک حاصل از سوخت و ساز به وس... (بیشتر)

۶
رضا هاشمی ، مهندس ارشد معماری کامپیوتر

وقتی فشار بیش از حد معمول به عضلات میاد تغییراتی در بافت آنها ایجاد میشه که تا حدی به پارگی‌های مویرگی و بافتی ربط داره اما اهمیت خاصی نداره چون لازمه این کار است. بدن مجددا ترمیم و بازسازی میکنه و بخشی از فرآیند تقویت و تولید و رشد عضلات بعد از بد... (بیشتر)

۷
👤 Top Contributors