برو به محتوای اصلی

زبان انگلیسی

آیا در مورد زبان انگلیسی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره زبان انگلیسی بپرس!

محمد غفاری ، مترجم زبان انگلیسی و کارشناس ارشد مطالعات ترجمه

راستش معادل اصطلاحی برای این عبارت خاطرم نیست، اما به نظرم می‌تونید بگید "I have long stopped doing that" و تقریبا همون معنی رو می‌رسونه.

۲
محمد غفاری ، مترجم زبان انگلیسی و کارشناس ارشد مطالعات ترجمه

از فرهنگ کالینز استفاده کنید؛ مثال‌هاش از پیکره‌های متون انگلیسی طبیعی استخراج شده و تعاریفش هم به دلیل استفاده از واژگان پربسامد به شکل ساده‌تری نوشته شده (https://www.collinsdictionary.com/).۱۶

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- شرکت در بحث آزاد

با دوستان خود که به زبان انگلیسی علاقه دارند بحث‌های آزاد داشته باشید یعنی در مورد موضوعی که برایتان جذاب است انگلیسی حرف بزنید. یک دورهمی کوچک برای این تمرین خوب مناسب است. سعی کنید با دیگران به صورت فعال صحبت کنید. اگر در حین ص... (بیشتر)

۳

سلام چندتا از بچه‌ها با این روش و کمی تغییر توانستن نمره قابل قبولی بگیرن.

این جواب توسط afsahi در انجمن PersianInOz۱۵ ارسال شده است:

میدونم که گرفتن نمره 7 تو آیلتس برای خیلی‌ها دغدغه مهمی هست چون همه میدونیم که با بدست آوردنش پروسه مهاجرت خیلی راحت‌ت... (بیشتر)

۴
صنم والی زاده ، کارشناس ارشد جهانگردی

سیستم مدرک CLB به منظور بررسی سطح زبان افراد متقاضی مهاجرت به کانادا تهیه شده.
کانادا کشوری با فرهنگ‌های مختلفه و مهاجرت‌های زیاد در گذشته باعث شده این کشور دو زبان رسمی داشته باشه، فرانسه و انگلیسی. میتونی تو این صفحه کامل درباره‌ش بخونی:

فرم معادل‌... (بیشتر)۵۶

۴

در زبان انگلیسی LOL مخفف عبارت Laughing Out Loud یا Laugh Out Loud می‌باشد. این کلمه مخفف به معنی خندیدن با صدای بلند است. LOL در حال حاضر اصطلاحی معمول در زبان عامیانه اینترنت است و به معنی خندیدن یا سرگرم شدن است. 

۷
مهدی راش ، عنواین رو باید دور ریخت!

جواب کوتاه: هر دو یکی هستند و بجای هم میتونن استفاده بشن.
مثلا توی این مثال: 
  - I have to go
  - I have got to go

جواب بلند: خیلی‌ها معتقد هستندکلمه got در اینجا یک استفاده بیهوده در زبان هست اما در حقیقت موضوع زبان منطق ریاضی نداره و ... (بیشتر)

۶

میتونی با دیدن فیلم زبان اصلی و با زیرنویس آروم آروم یاد بگیری البته برای بعضی نکات گرامری بعدا باید یه فکری بکنی ولی کلا روش خوبیه.

۳
یلدا احمدی مقدم ، کارشناسی مترحمی زبان انگلیسی- مدرس خوشنویسی خط شکسته نستعلیق و نستعلیق- مدرس خوشنویسی انگلیسی در خطوط ایتالیک-گوتیک-کاپرپلیت

کلمه clock برای پرسش و پاسخ درباره زمان است. در نقش فعل به‌معنای به‌سرعت رسیدن است و در نقش اسم به‌معنای ساعت در رشته برق به‌معنای ضربه. 

کلمه watch نقش اسم و فعل دارد. در نقش اسم به معنی ساعت مچی و جیبی، مراقبت، در روزنامه‌نگاری به م... (بیشتر)

۴
یلدا احمدی مقدم ، کارشناسی مترحمی زبان انگلیسی- مدرس خوشنویسی خط شکسته نستعلیق و نستعلیق- مدرس خوشنویسی انگلیسی در خطوط ایتالیک-گوتیک-کاپرپلیت

کلمه capital فقط نقش اسم دارد و به معنی سرمایه است یعنی هزینه‌ای که برای انجام کاری در اختیار داریم اما fund به معنی اندوخته مالی و بودجه است و برای هدفی تخصیص می‌یابد و نقش فعل و اسم دارد.

۳
👤 Top Contributors