برو به محتوای اصلی

مشاهیر و شخصیت‌ها
مشاهیر و شخصیت‌ها

آیا در مورد مشاهیر و شخصیت‌ها سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره مشاهیر و شخصیت‌ها بپرس!

استودیو رادیس
مجری تخصصی درامور تبلیغات و برندینگ

جان بولتون، سیاستمدار دست راستی آمریکایی، این روز‌ها نقطه اوج یک عمر فعالیت سیاسی است؛ او نه فقط در مرکز توجه رسانه‌های جهان است، بلکه در مقایسه با گذشته طولانی حضورش در قدرت، از همیشه بیشتر به این توانایی دست یافته تا بر سیاست‌های مهم کشورش اثر بگ... (بیشتر)

سامان ب

میگن که مارلو ممکنه مامور مخفی ملکه بوده باشه و خوردن مشروبات الکلی یه پوششی بوده بر کارهاش و چاقو خوردنش هم تصادفی ممکنه نبوده باشه و عمدا اونو کشتن.

از طرف دیگه شکسپیر دوماه از مارلو کوچیکتر بوده، تا زمان مارلو چند نمایشنامه نوشته بوده و در همون س... (بیشتر)

مرکوری خواننده اصلی گروه افسانه‌ای کویین با اصالت ایرانی (پارسیان هند) که یکی از بهترین‌ خوانندگان در تاریخه. جالبه بدونین که در سال 2005 به عنوان بهترین صدا در تمام اعصار شناخته شده. بهترین آهنگ‌های اون هم bohemian rhopsody, Sombody to love, kille... (بیشتر)

1 - ستار خان

2 - رضا شاه

3 - دکتر مصدق

4 - محمدرضا شاه

5 - امام خمینی

6 - آیت الله خامنه ای

7 - آیت الله رفسنجانی

8 - حجت الاسلام محمد خاتمی

9 - احمدی نژاد

10 - میرحسین موسوی

پری میم

اواریست گالوا (به فرانسوی۳۴: Évariste Galois) ‏ (۲۵ اکتبر ۱۸۱۱– ۳۱ مه ۱۸۳۲) ریاضی‌دان۳۴ و انقلابی۳۶ فرانسوی۳۳بود. گالوا از پیشگامان مطالعه نظریه گروهها۳۹ است؛ و با کارهای او بود که نقطه عطفی در جبر ایجاد شد و محاسبات اهمیت خود را از دست دادند و به جای آنها م... (بیشتر)

نوام چامسکی به روایتی پرارجاع‌ترین دانشمند زنده جهان است. چامسکی شخصیتی پرکار است با دو چهره کاملا مستقل: یکی چامسکی فعال سیاسی-اجتماعی و یکی چامسکی زبان‌شناس. در حیطه سیاست و اجتماع، چامسکی یک سوسیالیست آنارشیست رادیکال است و به خاطر فعالیت‌هایش ع... (بیشتر)

به دلیل هم‌دوره‌های شکسپیر که مهم‌ترین اون‌ها یه نمایشنامه‌نویس جوان و بسیار حرفه‌ای به نام کریستوفر مارلو بوده. اثراتی از سبک مارلو و محتوایی که اون استفاده میکنه (به خصوص تامبورلین/مکبث و به طور کلی زندگی و مرگ تراژیک دکتر فاستوس) در متن‌های شکسپ... (بیشتر)

محمد غفاری
مترجم زبان انگلیسی و کارشناس ارشد مطالعات ترجمه

نوم چامسکی زبان‌شناس و اندیشمند سیاسی است و عمده شهرت او به دلیل پایه‌گذاری نظریه دستور زایشی (generative grammar) است. بر مبنای این نظریه، هر زبان تعدادی جمله‌ی بنیادین دارد و تمام جملات آن زبان با استفاده از کلمات آن زبان و بر مبنای همان جملات بن... (بیشتر)

محمود اسکندری
توسعه دهنده‌ی وب

چون باورش سخته براشون یه انسان بتونه به تنهایی چنین آثاری رو خلق کنه، حتی مصرف ماریجوانا هم بهش نسبت دادند با این توضیح که آثار و لوازم مصرف ماریجوانا رو در باغچه‌ی خونه‌ش پیدا کردند.

خودم که اعتقاد ندارم به این حرف‌ها و شایعات بی‌اساس.

عباس
ایده پرداز در زمینه تجارت الکترونیک - علاقه‌مند به گردشگری، اسطوره‌شناسی، تاریخ، ادبیات و فلسفه

استاد شجریان در یک مصاحبه سال ۱۳۸۹ در پاسخ به این پرسش می‌گویند:

خودمو به ندرت اگه گوش کنم، به ندرت.
اگه بخوام گوش کنم ساز شهناز گوش میکنم، یا پیانو مرتضی محجوبی .
بیشتر اینا، بیشتر ساز تنها گوش می‌کنم.
(در بین غربی‌ها)
زیاد گوش نمی‌کنم ولی خب... (بیشتر)
👤 Top Contributors