برو به محتوای اصلی

رنگ
رنگ

آیا در مورد رنگ سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره رنگ بپرس!

نرجس محمدی
بیوتی تراپیست

معمولا رنگ‌های پلاستیک بر اساس رزین امولسیونی که نوعی لاتکس است ساخته شده و مطابق با استانداردهای موسسه استاندارد می‌باشد.

رنگ‌های پلاستیک بر دو نوع تمام پلاستیک و نیمه پلاستیک دسته‌بندی می‌شوند که آب حلال آنها است. لازم به ذکر است که که تجربه و تحق... (بیشتر)

سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

در حال آزمایش A/B برای این موضوع بودیم. بعضی افراد براشون دکمه قرمز میومد (که رنگ برند جواب‌کو هست) و برای بعضی افراد رنگ قبلی (آبی) میومد.

این موضوع رو حدود یک هفته تست کردیم و متوجه شدیم واقعا رنگ آبی تبدیل بیشتری نسبت به قرمز داشت. در این لحظه رن... (بیشتر)

شاهین سادات‌ناصری
طراح و توسعه‌دهنده وب

می‌دانیم قرمز، رنگی است که علاوه بر انرژی و هیجان، خطر و هشدار را نیز القا می‌کند؛ بنابراین استفاده از این رنگ برای دکمه‌ها نوعی تردید و توقف را به مخاطب القا می‌کند و ممکن است رغبت کاربر برای کلیک روی دکمه‌ها کم شود.

رنگ قرمز با وجود اینکه برای جلب... (بیشتر)

پاسخرنگ

رنگهایی که در آسمان می‌بینیم درس‌هایی است در زمینه اپتیک.

پدیده انتشار:

انتشار نور و تفکیک رنگ‌ها مربوط به خود مولکول‌های هواست، حتی در غیاب ذرات خارجی هم آسمانی آبی خواهیم داشت. طول موج نور از آبی به سبز، زرد و سرخ افزایش می‌یابد و طول موج مربوط ب... (بیشتر)

پاسخرنگهنر

رنگ‌های مکمل در واقع رنگ‌هایی هستن که از ترکیب اونها یکی از رنگ‌های خنثی (سفید، سیاه یا خاکستری) به وجود بیاد. وقتی دو رنگ مکمل در کنار هم قرار می‌گیرند، درخشانی و جلوه خاصی به هم می‌بخشند.

مکمل قرمز --> سبز (زرد + آبی)

مکمل زرد --> بنفش (آبی... (بیشتر)

زینب حضرتی
هنرجوی طراحی مُد

هر سال شرکت پنتون pantone رنگ خاصی رو به عنوان رنگ سال معرفی میکنه.

👤 Top Contributors