برو به محتوای اصلی

حقوق (Legal)
حقوق (Legal)

آیا در مورد حقوق (Legal) سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره حقوق (Legal) بپرس!

محمد
مهندسی نرم افزار

بله. در تاریخ 13 اگوست 2014، OFAC در دستورالعمل قانون 50% بازنگری شده نشان داد که قانون 50% OFAC برای نهادهایی اعمال می‌شود تحت 50% مالکیت یا بیشتر توسط یک یا چند شخص تحریم شده هستند.

بر این اساس، اگر شخص تحریم شده X مالک 25% نهاد A باشد، و شخص تحری... (بیشتر)

محمد
مهندسی نرم افزار

بسیاری از تصمیمات صدور مجوزهای OFAC بواسطه‌ی سیاست خارجی ایالات متحده و نگرانی‌های امنیت ملی اتخاذ می‌شوند. اغلب مسائل متعدد باید با وزارت امور خارجه ایالات متحده و سایر ادارات دولتی همچون وزارت بازرگانی ایالات متحده هماهنگ شوند.

لطفا توجه... (بیشتر)

محمد
مهندسی نرم افزار

بله. بنابراین، OFAC قویا طرفین را ترغیب می‌کند تا زمانی که فعالیت‌های تجاری آنها متاثر از یک برنامه تحت مدیریت OFAC باشد با جدیت تلاش کنند و در صورتی با OFAC تماس بگیرند که در مورد معاملات‌شان سوالاتی داشته باشند.

ادامه مطلب۲

پویا عبدی
مشاور روانشناس

اگر به هر دلیلی ازدواج موقت خود را ثبت نکرده باشید و صاحب فرزندی شدید، برای این که بتوانید ثابت کنید همسر شما، پدر فرزندتان است چند راه وجود دارد که اگر در آن‌ها موفق شوید می‌توانید نسب پدری فرزندتان را ثابت کنید. اولین راه این است که همسر شما اقرا... (بیشتر)

احسان خواجوی
موسس آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

این عبارت به همراه سایر مسائل و روش‌های جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها رو به صورت دوره آموزشی ترجمه شده به فارسی منتشر کردیم. اگر علاقه‌مند بودید مشاهده کنید: دوره آموزشی جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها۹

ناشناس

گاهی در شکایات حقوقی که علیه ما مطرح میشود، حکمی به ضرر ما صادر میشود، این حکم قطعی نیست و میتوان به طرق مختلف نسبت به رای صادر شده توسط دادگاه اعتراض کرد و موجب اجرای اعاده دادرسی حقوقی شد.

توقف عملیات اجرایی چیست؟

هدف هر فرد از طرح شکایت و تنظیم دادخواست در دادگاه، پیروزی و احقاق حق می‌باشد. از این رو با توجه به ادله‌ی طرفین در جهت اثبات و دفاع از خواسته‌ی خود، رایی را که دادگاه نسبت به یکی از طرفین صادر می‌نماید، ممکن است با توجه به ... (بیشتر)

هستی رادمنش

احتمالا این مطلبی که من خوندم به دردتون بخوره: 

صدور قرار تامین خواسته مهریه

روش «قرار تامین خواسته‌ی مهریه» در واقع مطالبه‌ی مهریه از طریق تقدیم دادخواست به دادگاه‌های خانواده می‌باشد. در این شیوه زوجه با ارائه دادخواست مطالبه‌ی مهریه خود و همی... (بیشتر)

سلماز رضوی

در متون حقوقی و قوانین به واژه‌ی اعسار برمی‌خوریم. این واژه که از زبان عربی به زبان فارسی وارد شده است در اصطلاح حقوقی به معنای عدم توانایی فرد در بازپرداخت بدهی‌های خود می‌باشد. در جایی که اموال شخصی برای پرداخت دیون او کفایت نکند، آن شخص معسر نام... (بیشتر)

هستی رادمنش

خیلی مهمه که وکیل توی همون زمینه‌ای که نیاز داری خوب و متخصص باشه. من سایت دادسان۷ رو پیشنهاد میکنم. توی این سایت بعد از اینکه مشکلت رو میگی، توی همون زمینه وکیل متخصص و با تجربه بهت معرفی میکنن.

👤 Top Contributors