برو به محتوای اصلی

شتاب‌دهنده
شتاب‌دهنده

آیا در مورد شتاب‌دهنده سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره شتاب‌دهنده بپرس!

پویا غفاری
بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

به نظر من علاوه بر مواردی که جناب دانیال نوری فرمودند موضوع تجربه و همراهی شتاب‌دهنده‌ها با استارتاپها مطرح میشه. 

بنیانگذاران شتابدهنده‌ها باید تجربه استارتاپی داشته باشند که بتوانند در مراحل مختلف زندگی کارآفرینی استارتاپ‌ها در طول عمر استارت... (بیشتر)

امین دلشاد
هم‌بنیان‌گذار خانه هوشمند لوکسین

شکی در این نیست که بهترین شهر ایران برای راه‌اندازی یک استارتاپ B2B تهران هست. تعداد بیزنس‌های فعال در تهران خیلی بالاتر از شهرهای دیگه هست و اگر تنها کسب و کارهای خصوصی رو مد نظر قرار بدیم،‌ احتمالا قدرت خریدشون برابری می‌کنه با مجموع قدرت‌های خری... (بیشتر)

ناشناس

از اونجایی که حق امانت داری و حفظ ایده در کشورها به هیچعنوان حال و روز خوشی نداره؛ شما به هیچ عنوان نمیتونید این ریسک رو بکنید که بدون راه اندازی اولیه ایده تون و دست و پا کردن یک نام و نشان تجاری برای خودتون مستقیماً بخواهید پیش یک شرکت و حتی یک ش... (بیشتر)

دانیال نوری
مدیر محصول @بامیلو

بسته به نوع استارتاپی که میخواید راه بندازید، باید دنبال اکسلریتور خاص با ویژگی‌های خاص باشید، اما به صورت کلی میشه اکسلریتورها رو از طریق چند تا ویژگی رده‌بندی کرد:

1- منتورشیپ: موفقیت‌ هر استارتاپی وابسته به قدم‌های استراتژیک اولیه‌اش است. یک منتو... (بیشتر)

من در زمینه استارت‌آپ‌ها زیاد حرفی برای گفتن ندارم. اما چند تا کتاب خوندم و احساس میکنم که شما هم مثل من هستید، قبل از اینکه اون کتاب‌ها رو خونده باشم! به همین خاطر اولا توصیه میکنم که کتاب صفر تا یک و همچنین استارت‌آپ ناب رو بخونید. اینجا رو ببینی... (بیشتر)

تیم ما هم در مرحله جذب سرمایه‌گذار هستش. تجربه ما طی مذاکره با چند سرمایه‌گذار نشون میده که سرمایه‌گذاری وابسته به ملموس بودن محصول برای سرمایه‌گذار داره. همچنین اونا تمایل دارند که بیش از ۶۸ درصد سهام در اختیارشون باشه تا بتونن اختیار سرمایه تزریق... (بیشتر)

مرتضی صادقیلر
مسئول توسعه محتوا و مدیر رسانه

سوالتون خیلی به اعضای تیم و رویکرد اون سرمایه‌گذار بستگی داره. البته که مدل کسب و کار فوق العاده هم ممکنه تاثیر داشته باشه ولی به نظر من تاثیرش خیلی پایین هست. در نهایت باید ارزش ویژه‌ای وجود داشته باشه که سرمایه‌گذار، مایل و راغب به سرمایه‌گذاری ب... (بیشتر)

محسن ملایری
بنیانگذار آواتک

۱. دسترسی به سرمایه هنوز در خاورمیانه از جمله ایران نسبت به اروپا، چین و امریکا بسیار اندک است. با توجه به اینکه دومین دلیل شکست استارتاپ‌ها اتمام نقدینگی آنهاست۶۱، بنابراین میزان سرمایه در دسترسی ارتباط موثری با بسیاری از آنها دارد. 

۲. سوددهی ... (بیشتر)

ناصر غانم‌زاده
مدیر شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه اُپاتان

بله و خیر

۱. به صورت ذاتی اکوسیستم فناوری (Tech Ecosystem) داری مقداری حباب است که این معمولا در بیشتر چنین اکوسیستم‌هایی وجود دارد و حدی از آن برای رشد اکوسیستم قابل قبول و مثبت است.

اما بخشی از فرضیات سوال بالا درست و بخشی نادرست هستند.

۲. در مور... (بیشتر)

👤 Top Contributors