برو به محتوای اصلی

جاوا (Java)
جاوا (Java)

آیا در مورد جاوا (Java) سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره جاوا (Java) بپرس!

وقتی کلاس لود می‌شه قبل از اینکه ازش آبجکتی بسازید کدش اجرا می‌شه. معمولا برای کارهایی مثل فراخوانی فایل‌های dll استفاده می‌شه.

نیکلاس

در ++a بعد از اینکه حاصل کل عبارت حساب شد a یدونه اضافه میشه. ولی a++ اول a یدونه اضافه میشه بعد حاصل کل عبارت رو حساب میکنه. مثلا:

a = 2

b = ++a

این اول a برابر با 3 میشه بعد مقدار b حساب میشه. که هردوشون میشن 3. ولی اگر

a = 2

b = a++

اینجا اول مقدار b ... (بیشتر)

حسین شیرگیر
مدیر پروژه در کنسرن ایرباس - بماردیر

(توجه فرمایید: برای درک جواب باید با مفاهیم معماری جاوا و همچنین رابط‌های پایگاه داده جاوا آشنا باشید)

(JNDI) به معنی رابط نامگذاری و دایرکتوری جاوا است که در اصل یک جاوا API  برای سرویس دایرکتوری می‌باشد که به کاربران نرم‌افزارهای نوشته شده با... (بیشتر)

علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

در ارتباط با این موضوع یک مقاله در دو قسمت نوشته شده در سایت medium که با عنوان زیر میتونید دسترسی داشته باشید به این مقاله: 

Creating Your First Blockchain with Java. Part 1

Creating Your First Blockchain with Java. Part 2

همچنین فیلم‌... (بیشتر)

نیکلاس

به نظرم react native برای مواردی بهتره که بخواین هم برای ios و هم برای اندروید با یه زبان برنامه‌تونو بنویسین. که در اکثر موارد همینطوریه. ولی اگه خواستین فقط برای اندروید بنویسید همون جاوا یا kotlin رو شروع کنید. کوتلین هم الان یکی از زبونای رسمی ... (بیشتر)

چند سال پیش خیلی راحت‌تر برنامه‌نویس آکادمیک یا تازه‌کار استخدام میکردن، الان که وضعیت اقتصادی خراب شده خب شرکت‌ها هم دیگه سرمایه‌گذاری روی نیروی تازه کار نمی‌کنن و دنبال برنامه‌نویس‌های با سابقه کار بالا و حتی فول استک میگردن!!!
واقعا سخت شده خلاصه... (بیشتر)

تا زمانی که در خانه هستید یک جاوا کار خوب نمیشید. بهترین توصیه این هست که باید وارد پروژه شد تمرین کرد و تجربه کسب کرد. من از بازار ایران خیلی خبر ندارم ولی در اروپا به خصوص آلمان شرکت‌های بزرگ و پروژه‌های بزرگ همیشه به دنبال جذب جاواکاران مجرب هست... (بیشتر)

نیک

اول خوب یاد بگیر، سپس برای یک پروژه که خیلی برات جذابه رایگان کار کن. اینطوری راحت‌تر میپذیرنت و خیلی یاد میگیری.

  • داخل اوبونتو با دستور apt-get update  آپدیت میشه (قبلش باید ریپوزیتوری جاوا رو بهش داد و بعدشم installer ورژن جدید رو).
  • توی ویندوز با ابزاری که خود جاوا داره به نام Java Control panel میشه این کار رو انجام داد.

اگه مشکلی به وجود اومد میتونید از ... (بیشتر)

کلاس‌هایی که final هستند قابل ارث‌بری نیستند و جاهایی این قابلیت به درد ما میخوره که نمیخوایم از کلاس موجود کلاس دیگه‌ای چیزی به ارث ببره که در شرایط خیلی خاصی مثل مسائل امنیتی یا استانداردسازی کلاس‌ها بکار برده میشه و زیاد مرسوم نیست.

👤 Top Contributors