برو به محتوای اصلی

زلزله
زلزله

آیا در مورد زلزله سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره زلزله بپرس!

کم‌آبی موجب خشک شدن زمین میشه و همونطور که میدونید زمین‌هایی که خشکن ترک برمیدارن خب پس میتونیم نتیجه بگیریم که کم‌آبی وقتی از حد خودش بگذره زمین ترک‌های عمیق‌تری برمیداره و طبق قانون طبیعت لایه‌های زمین کنار هم میلغزند و وقتی ترکی عمیق باشه دو طرف... (بیشتر)

۲
ملیکا ، 7ام دبستانم=دانش آموز

به لرزش ناگهانی پوسته‌های جامد زمین، زلزله یا زمین لرزه میگن. متاسفانه گاهی زلزله‌ها اونقدر شدید هستن که ممکنه باعث خسارت‌های زیاد جانی و مالی بشن. کشور عزیز ما در یکی از مناطق زلزله خیز کره‌ی زمین قرار داره.

تاریخچه‌ای درباره علت وقوع زلزله

تا قبل ا... (بیشتر)

۲
سید ساجد متولیان ، مربی و مدرس طراحی زندگی

این موضوع هنوز در مرحله تحقیق و بررسی قرار دارد، اما برخی از تحقیقاتی که در سال‌های اخیر در کالیفرنیای آمریکا انجام شده (کالیفرنیا مدتی است که دچار خشکسالی شدید است) نشان می‌دهد بین کاهش سطح آب زیرزمینی و افزایش زمین‌لرزه‌های کوچک همبستگی‌هایی وجود... (بیشتر)

۱۷
سلمان بهشتی ، کارشناس شبکه و IT - گرافیست

تنها عاملی که مانع پیش‌بینی زلزله و همچنین کند کردن سرعت پیشرفت تحقیقات در این زمینه میشود، کافی نبودن سرعت پردازنده‌های ابر رایانه‌ها برای پردازش حجم زیادی از داده‌هایی است که به منظور پایش وضعیت گسل‌ها مورد نیاز هستند.

طبق آخرین تحقیقات به عمل آم... (بیشتر)۴۲

۸
سامان محمودیان ، دانشجو-برنامه نویس

در زمان قدیم معتقد بودند که زلزله نتیجه خشم خدایان بر انسان‌ها هست. با گذشت زمان، ارسطو دلیلی به شرح زیر آورد:

  او معتقد بود که در حفره‌های زیر زمین گازهایی وجود دارد. زمانی که این گازها رها می‌شوند باعث ایجاد زلزله می‌شود. البته این نظر... (بیشتر)

۴
ناشناس

زمین از لایه‌های مختلف تشکیل شده است. چنانچه این لایه‌ها تغییر مکان بدهند زمین‌لرزه بوجود می‌آید. زیرا حرکت برشی از زمین ایجاد گسل‌هایی را در پوسته‌ی زمین می‌کند و وقتی گسل‌ها روی هم می‌لغزند نیروی عظیمی که در لایه‌های زمین ذخیره شده است را آزاد می... (بیشتر)

۷
👤 Top Contributors