برو به محتوای اصلی

بیماری و شرایط پزشکی
بیماری و شرایط پزشکی

آیا در مورد بیماری و شرایط پزشکی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره بیماری و شرایط پزشکی بپرس!

متاسفانه بسیاری از افرادی که امکان ارضای نیازهای جنسی از راه‌های سالم برایشان میسر نیست به دیدن فیلم‌های پورنوگرافی روی می‌آورند. این فیلم‌ها به دلیل نشان دادن تصویر اغراق‌آمیز از رابطه جنسی انتظارات و دید افراد را نسبت به رابطه جنسی تحت تاثیر قرار... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

مبارزه با بیماری سرطان مسئله‌ای ست که هر دو بعد روحی و جسمی را در بر میگیرد؛ به هیچ وجه نباید تاثیر روحیه و شرایط احساسی خود را در سیکل درمان دست کم بگیرید. برای غلبه بر سرطان علاوه بر درمان جمسی، مراقبت از سلامت ذهنی و عاطفی خود حائز اهمیت است؛ چر... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

داروهای ترک اعتیاد اغلب به عنوان جایگزین مواد مخدر استفاده می‌شوند. برخی از آن‌ها نیز تنها عوارض جانبی ترک اعتیاد را کاهش داده و باعث از بین رفتن علائم ترک و درد جسمانی می‌شوند. هر کدام از این داروها با هدف اثربخشی نوعی از روش درمانی و ترک وارد باز... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- شناخت برانگیزنده‌های مصرف

برانگیزنده‌ها در واقع موقعیت یا شرایطی هستند که فرد را برای مصرف دوبارۀ مواد تحریک می‌کنند. برانگیزاننده‌ها به دو گروه درونی و بیرونی تقسیم می‌شوند.

برانگیزاننده‌های بیرونی به شرایط و محیطی گفته می‌شود که فرد با قرار گرفت... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

رژیم غذایی معتادان معمولا حاوی مقادیر زیادی مواد قندی است. مصرف بیش از حد مواد قندی باعث التهاب داخلی بدن می‌شود. عاملی که باعث تشدید خماری در اعتیاد نیز می‌شود. پس در صورتی که در تلاش برای ترک اعتیاد هستید، رعایت رژیم غذایی مناسب حائز اهمیت است؛ ج... (بیشتر)

۳

مننژیت به التهاب غشای اطراف مغز و نخاع گفته می‌شود. مغز و نخاع در بدن شما به عنوان مرکز فرماندهی عمل می‌کنند و اغلب تمامی کارهایی که در بدن انجام می‌شود را تحت کنترل خود دارند. این دو اندام با غشایی به نام مننژ احاطه شده‌اند تا در برابر میکروب‌ها و... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

عوارض کوتاه‌مدت اعتیاد به ماریجوانا

از جمله عوارض کوتاه‌مدت می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

- افسردگی شدید و بروز علائم افسردگی در فرد

- اضطراب و استرس

-کاهش اشتها

-مشکلات خواب

-از دست دادن وزن

-پرخاشگری و عصبانیت

-تحریک‌پذیری

-بی‌... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

اگر نوزاد معتادی اطراف شما متولد شده و نگران او هستید، بسیار اهمیت دارد که برای پیشگیری از آسیب‌های جسمی و ذهنی جبران‌ناپذیر، هرچه زودتر برای درمان دارویی و پزشکی او اقدام کنید.

ابتدا لازم است که میزان شدت علائم در نوزاد بررسی شود تا درمان مناسب برا... (بیشتر)

۵
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- معتاد شدن کودکان

بیش از نیمی از پدر و مادرهایی که دچار اعتیاد هستند، فرزندان‌شان نیز به اعتیاد دچار می‌شوند. مشکل زمانی شدیدتر می‌شود که مادر اعتیاد داشته و در دوران بارداری و شیردهی به مصرف خود ادامه دهد؛ چرا که مواد مخدر از شیر مادر معتاد نیز م... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- اختلافات خانوادگی

تحقیقات نشان داده اختلافات خانوادگی، دعوا و از هم گسیختگی در بین اعضای خانواده نقش مهمی در گرایش به اعتیاد افراد خانواده دارد. نوجوانان چنین خانواده‌هایی احساس امنیت نداشته و فشار روانی زیادی را تحمل می‌کنند. در واقع فرزندا... (بیشتر)

۵
👤 Top Contributors