برو به محتوای اصلی
متاسفانه در حال حاضر امکان ایجاد محتوا در این پورتال وجود ندارد.

وسواس
وسواس

آیا در مورد وسواس سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره وسواس بپرس!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

وسواس فکری در کودکان

وسواس‌های فکری در کودکان، افکار، تصاویر یا تکانه‌های مزمن و مزاحم و غیر منطقی هستند. این افکار وسواسی چیزی فراتر از نگرانی در مورد تکالیف، میزان محبوبیت میان دیگر کودکان و... است، اضطراب و نگرانی فراوانی برای کودک ایجاد می‌کند. ... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

اختلال شخصیت وسواسی جبری از انواع اختلال شخصیت است که مشخصه‌های اصلی آن؛ محدود بودن هیجانات، منظم و مرتب بودن، مداومت و پافشاری، سرسختی و یک‌دندگی است. به شدت به قوانین حساس هستند و به طور افراطی به انجام قوانین می‌پردازند.... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

توجه داشته باشید که درمان و برخورد با شخصیت وسواسی جبری باید به وسیله روش‌های علمی و آگاهانه انجام شود، بنابراین قبل از هر کاری، با یک مشاوره خانواده در ارتباط منظم باشید. برخی از راهکارهایی که در برخورد با شخصیت وسواسی جبری می‌توانید انجام دهید عب... (بیشتر)

۲

افراد مبتلا به اختلال وسواس فکری عملی۱۹، دچار وسواس‌های عملی، یا دچار وسواس‌های فکری و یا هردو با هم هستند. منظور از وسواس فکری، افکار، تصویر‌های ذهنی، یا میل‌های ناگهانی به انجام کاری یا گفتن چیزی است که فرد را ناراحت می‌کند و دایماً هم در ذهن تکرار... (بیشتر)

۹

دوست عزیز 

اگر در انجام این رفتار یا هر رفتار دیگه‌ای، اولاً تکرار زیاد دارید و ثانیاً برای این تکرار احساس اجبار درونی بکنید، به این صورت که با انجام ندادنش احساساتی نظیر اضطراب، احساس گناه را تجربه کنید، می‌شود گفت که این رفتار یک رفتار وسواس... (بیشتر)

۸
کاوه متمادی ، مشاور تجارت الکترونیک و کسب و کار آنلاین

من همیشه این کار میکنم، البته خالی نمیکم به جز هرزنامه‌ها رو. ولی خوانده نشده ندارم. حس خوبی ندارم وقتی صدها یا هزاران ایمیل باز نشده داشته باشم.

۴
حجت مردانه زاده ، بنیان گذار افزونه ها دات کام - طراح و توسعه دهنده سیستمهای متن باز

به نظرم میتونه یه امر سلیقه‌ای باشه، خودم هر چند وقت یک بار وقت میذارم و کل ایمیل‌ها رو دسته‌بندی و آرشیوبندی میکنم. 

۷

نوعی وسواس است که ذهن فرد را درگیر می‌کند و او را از انجام کارهای روزمره باز‌می‌دارد. این افراد قادر به برقراری ارتباط مناسب با دیگران نیستند چون دائم اضطراب دارند که به افکار وسواسی خود عمل کنند. شخصی که دچار وسواس فکری است مدام دچار این ترس و نگر... (بیشتر)

۱۰
👤 Top Contributors