برو به محتوای اصلی

آب
آب

آیا در مورد آب سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره آب بپرس!

کم‌آبی موجب خشک شدن زمین میشه و همونطور که میدونید زمین‌هایی که خشکن ترک برمیدارن خب پس میتونیم نتیجه بگیریم که کم‌آبی وقتی از حد خودش بگذره زمین ترک‌های عمیق‌تری برمیداره و طبق قانون طبیعت لایه‌های زمین کنار هم میلغزند و وقتی ترکی عمیق باشه دو طرف... (بیشتر)

۲
محسن ،

فکر کنم نیروگاه‌های خورشیدی یکی از اختراعات مهم در این زمینه محسوب می‌شوند. با اینکه اختراع آن ربطی به صرفه‌جویی در مصرف آب ندارد ولی فکر کنم تنها نیروگاهی است که برای تولید برق به آب احتیاج ندارد.

۵
سید ساجد متولیان ، مربی و مدرس طراحی زندگی

ابتدا سعی کنید این ایده را در مقیاس کوچک اجرا کنید یا اصطلاحاً یک پروتوتایپ بسازید.

بعد از عملی شدن ایده، می‌توانید آن را در سازمان ثبت اختراعات صنعتی به نام خودتان به ثبت برسانید.

از آن به بعد برحسب کاربرد اختراعتان می‌توانید برای تجاری‌سازی آن اقدا... (بیشتر)

۲
رضا سالاری ، مهندس نقشه‌بردار

بنظر من مسئله اصلی الان میزان منابع آبی نیست، همه میدونیم که داریم وارد بحران آبی میشیم (شدیم). مسئله اینه که چکار کنیم الان؟ عمده مصرف آب در بخش کشاورزی هست، راه‌حل چیه؟ تبدیل کشاورزی سنتی به مدرن، جایگزینی محصولات پرمصرف آبی با محصولات کم‌مصرف، ب... (بیشتر)

۷
رضا سالاری ، مهندس نقشه‌بردار

مسئله نوع محصول نیست بلکه نوع کشت و روش آبیاری هست، عمده زمینهای کشاورزی ایران زمینهای با مساحت کم هست و روشهای نوین آبیاری برای این نوع زمینها بصرفه نیست. یک راه‌حل تجمیع زمینهای کشاورزی و تشکیل شرکتهای تعاونی روستایی هست. از این طریق و با کمک دول... (بیشتر)

۱۱

از خیلی جاها بهتره

جوری که مردم قدرشو نمیدونن

۴
ندا اسماعیلی ، کارشناس معماری، کارشناسی ارشد معماری داخلی

این فقط تجربه‌ی شخصی من هست که دو سال پیش آب منطقه دولت رو دادم آزمایشگاه آب که از آشنایانم بودند، جواب آزمایش خیلی خوب بود و آب کاملا سالم و قابل نوشیدن بود، فقط کمی املاح آن زیاد بود.

۶
رضا سالاری ، مهندس نقشه‌بردار

بر اساس این منبع۴۷ 1500 تومان است.

۵
مهرشاد درزی ، توسعه دهنده وردپرس | Wordpress Developer

در تمام دنیا، از همان منبع تغذیه، شمارش انجام میشه. الان شما ببین چطوره که من 10 گیگ ترافیک میخریدم به محض بیشتر مصرف کردن، نت ما رو میبندن. همین حرکت رو در آمریکا برای تمامی لوازم میکنن. ما جزو تنها کشور‌هایی هستیم که آب گرم کن داریم، در صورتی که ... (بیشتر)

۱
سید ساجد متولیان ، مربی و مدرس طراحی زندگی

این موضوع هنوز در مرحله تحقیق و بررسی قرار دارد، اما برخی از تحقیقاتی که در سال‌های اخیر در کالیفرنیای آمریکا انجام شده (کالیفرنیا مدتی است که دچار خشکسالی شدید است) نشان می‌دهد بین کاهش سطح آب زیرزمینی و افزایش زمین‌لرزه‌های کوچک همبستگی‌هایی وجود... (بیشتر)

۱۷
👤 Top Contributors