برو به محتوای اصلی

بیش فعالی (ADHD)
بیش فعالی (ADHD)

آیا در مورد بیش فعالی (ADHD) سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره بیش فعالی (ADHD) بپرس!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

اختلال بیش‌فعالی از نوع بی‌توجه

کودکان با اختلال بی‌توجهی، فعالیت زیادی ندارند در واقع مشکل اصلی این کودکان عدم توجه و عدم تمرکز می‌باشد. به همین دلیل ممکن است به سادگی اختلال در آن‌ها شناسایی نشود.

اختلال بیش‌فعالی از نوع بیش‌فعال_تکانشگری

کودکان مبت... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- مهارت مدیریت زمان

مهارت مدیریت زمان به کودک بیش‌فعال کمک می‌کند که کارها را اولویت‌بندی کرده و متمرکز کار کند. در زمان کمتر نتیجۀ بهتری بگیرد. عادات بد را کنار گذاشته و عادات خوب را جایگزین کند. کار با حجم زیاد را به بخش‌های مختلف تقسیم‌بندی... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

شنا

شنا جزء یکی از ورزش‌های بسیار مفید برای کودکان بیش‌فعال می‌باشد. از فواید آن می‌توان به تقویت اندام‌ها و عضلات بدن، کمک به رشد استخوان‌بندی کودک، کمک به تنفس بهتر کودکان، افزایش حجم ریه‌ها، منظم کردن الگوی خواب شبانه و رشد اعتماد بنفس و احساس اس... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

راه‌های کنترل بیش‌فعالی در بزرگسالان

برای کنترلبیش فعالی در بزرگسالی با استفاده از تمرینات و تکنیک‌هایی که در ادامه بر کاهش عوارض بیش‌فعالی شرح داده‌ایم می‌توانید وابستگی خود را به داروهای مختص بیش‌فعالی کم کنید. به دلیل عوارض جانبی داروها... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

کودکان بیش‌فعال به دلیل شرایط خاص‌شان بیشتر احتمال دارد مورد تنبیه و خشم والدین و اطرافیان قرار بگیرند. از طرفی از نظر زیستی نیز بیش‌فعالی باعث می‌شود مصرف مواد مخدر ناراحتی‌های این افراد را کاهش دهد. بنابراین با در نظر گرفتن پیش‌زمینه زیستی و محیط... (بیشتر)

۴

من به عنوان کسی که حدود 9 سال مدیریت یک مرکز روانشناختی را دارد پاسخ می‌دهم:

در مورد چنین تشخیص‌های مهم و حیاتی، حتماً و حتماً باید به یک متخصص کودک صاحب صلاحیت مراجعه کرد. 

و اصلاً نباید به مطالب و مقالات ریز و درشت (حتی درست) در اینترنت اکتفا ... (بیشتر)

۴

اختلال بیش‌فعالی توام با نقص توجه که به آن ADHD می‌گویند یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی در کودکان و نوجوانان می‌باشد. امکان ابتلای پسران به بیش‌فعالی بیشتر از دختران است همچنین این اختلال بیشتر در فرزند اول خانواده مشاهده می‌شود. این اختلال همواره... (بیشتر)

۴
حمیده نجفی ، روانشناس بالینی

اختلال بیش‌فعالی بین روانپزشکان به سرماخوردگی اختلالات روانی شهرت داره و اختلال رشدی محسوب میشه. زیر سه سال کسی روش تشخیص نمیزاره ولی بعد سه سال کاملا قابل تشخیصه. متاسفانه نمیدونم چرا والدین ایرانی با نام پیش‌فعالی اون رو میشناسن و رو هر بچه بازیگ... (بیشتر)

۹
الناز نجفی ، مهندس کارشناس تجهیزات پزشکی

 بیش فعالی یا ADHD یک اختلال روانپزشکی تو کودکانه و حدود ۸ ـ۱۰ درصد بچه ها این مشکل رو دارن. که فقط با مصرف دارو قابل درمان نیست و لازمه که حتما برخورد مناسب با این کودکان را بدونیم.  والدین، معلمان، پزشک، روان‌شناس و اعضای خانواده نقش مه... (بیشتر)

۶
👤 Top Contributors