برو به محتوای اصلی

خواب
خواب

آیا در مورد خواب سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره خواب بپرس!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

دارودرمانی برای درمان بی‌خوابی بعد از ترک اعتیاد

دارودرمانی، یکی از روش‌های موثر برای درمان بی‌خوابی است. بنزودیازپین‌ها و باربیتورات‌ها از جمله گروه‌های دارویی هستند که در درمان بی‌خوابی استفاده می‌شوند. اما باید از مصرف خودسرانه این داروها خودداری... (بیشتر)

پاسخخواب
لیدر

آنلی بیتون می‌گوید:
۱ـ اگر خواب ببینید یکی از اطرافیان شما مرده است، نشانه مقابله با ناامیدی و پریشانی و از هم پاشیدگی است.
۲ـ اگر در خواب خبر مرگ یکی از دوستان یا اقوام خود را بشنوید، نشانه آن است که بزودی درباره دوست یا نزدیکان خبر بدی می‌شنوید.
۳ـ ... (بیشتر)

پاسخخواب
پویا عبدی
مشاور روانشناس

داشتن خواب کافی از ضروریات مهم در زندگی است، چرا که میزان و کیفیت خواب مستقیما بر عملکرد فرد در طول روز تاثیر می‌گذارد. خواب کافی در طول شبانه روز نیروی بدن، توازن احساساتی، خلاقیت، سرزندگی جسمی و حتی وزن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

جالب است که حتی د... (بیشتر)

پاسخخواب
تشک روما

زمانی که صبح‌ها به هنگام بیدار شدن، با کسالت و درد عضلانی و کوفتگی بدن مواجه میشوید و احساس خستگی میکنید، بدانید که این علایم نشان‌دهنده غیر استاندارد و یا فرسوده بودن تشک تخت شماست و زمان تعویض آن فرا رسیده است.

اگر بدخواب هستید، سخت به خواب میروید... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

آشنایی با تکنیک 4-7-8 برای خواب سریع

در زندگی امروزی با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سطح استرس، بی‌خوابی عصبی و یا بی‌خوابی یکی از مسائلی است که گریبان‌گیر بسیاری از افراد می‌باشد. در واقع از بین رفتن ساعت بیولوژیکی بدن مانع از به خواب رف... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- بی‌توجهی به ساعت خواب کودک

نداشتن یک برنامه خواب منظم برای کودکان از مهم‌ترین اشتباهات والدین می‌باشد. برخی والدین تا زمانی که خودشان نخواهند بخوابند فرزندشان را به رخت خواب نبرده و یا زمان خواب‌شان با مهمانی‌ها، گردش و مسافرت‌هایشان نمی‌تواند من... (بیشتر)

پاسخخواب
پویا عبدی
مشاور روانشناس

میزان خواب نوزاد

خواب نوزاد به طور کلی 16 تا 20 ساعت در طول روز می‌باشد و هر چه به سمت یک سالگی پیش می‌روند میزان خواب کمتر شده و به 10 الی 13 ساعت می‌رسد. ساعات خواب نوزاد مشخص و پیوسته نیست. هر وقت کودک گرسنه شود از خواب بیدار می‌شود و شیر می‌خورد... (بیشتر)

پاسخخواب
پویا عبدی
مشاور روانشناس

انواع بی‌خوابی

سه نوع بیخوابی گذرا، حاد و مزمن تا حالا شناخته است:

  1. بی‌خوابی گذرا: بین چند روز تا یک هفته طول بکشد و بیشتر دلیل آن استرس باشد.
  2. بی‌خوابی حاد: بی‌خوابی که ناگهانی شروع شده و بین سه تا شش ماه ادامه یافته است.
  3. بی‌خوابی مزمن: نوعی از اختلالات... (بیشتر)
پاسخخواب
پویا عبدی
مشاور روانشناس

وضعیت نامناسب بدن موقع خواب

درد کمر و عادت نداشتن به وضعیت خواب مناسب برای جنین، مهم‌ترین دلایل بی‌خوابی هستند. بهترین حالت خوابیدن برای زن باردار خوابیدن به پهلو می‌باشد. اما خوابیدن به پشت نیز ایرادی ندارد. اما برای زنانی که عادت داشته‌اند قبل از ... (بیشتر)

پاسخخواب
پویا عبدی
مشاور روانشناس

خوابیدن به حالت شکم

در وضعیت خوابیدن روی شکم، گردن و ستون فقرات در حالت طبیعی خود قرار ندارند، همین قضیه موجب گردن‌درد و کمردرد می‌شود. با فشار بر اعصاب در حالت خوابیدن روی شکم، کرختی، سوزش و درد عصبی در این نواحی بیشتر می‌شود. پس حالت خواب خود را ع... (بیشتر)

👤 Top Contributors