برو به محتوای اصلی

معماری
معماری

آیا در مورد معماری سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره معماری بپرس!

در لینک زیر سه پاسخ به این سوال را می‌توانید ببینید:

بهترین پنجره دوجداره۲۱

۲
مهدی 7474 ،

در کل نتیجه نهایی رو در یک جمله خدمتتون عرض کنم:

معماری آرزو میکنه، مهندس عمران برآورده میکنه.

یعنی اینجوری که مثلا معمار میگه کاش یه خونه هشت ضلعی هشت طبقه میساختیم ولی هیچی از مقاومت مصالح و نیروهای استاتیکی و دینامیکی نداره.

مهندس عمران باید تو اکث... (بیشتر)

۶
ناشناس

بدلیل مدور بودن این نوع سقف‌ها، آفتاب کمتری در مقایسه با سقف‌های تخت به سطح آن می‌رسد و سطح بیرونی گنبد بیشتر در معرض هوا و خنک شدن قرار می‌گیرد. از این رو دیگر به کولر نیازی نیست و مصرف انرژی کاهش پیدا می‌کند.

۶
رضا نجفی ،

توی هر کاری که بهش علاقه دارید می‌تونید علمش رو کسب کنید. طراحی داخلی.و.. میشه با کلاس‌های مختلف یا مطالعه و کسب تجربه انجام داد ولی نکته‌ای که اینجا مطرح هستش از نظر نظام مهندسی با داشتن مدرک عمران، کسب اجازه امضا و تایید در زمینه طراحی معماری رو ... (بیشتر)

۵
ندا اسماعیلی ، کارشناس معماری، کارشناسی ارشد معماری داخلی

اول اینکه طراحی داخلی و معماری داخلی دو گرایش متفاوت می‌باشند و در دنیای امروز مانند هر رشته تخصصی دیگری دارای مبانی خود می‌باشند، که واقف نبودن به آنها باعث گرفتار کردن کسانی است که بعدها از ماحصل کار شما استفاده میکنند. برای تغییر گرایش از عمران ... (بیشتر)

۶
حسن سیدی ، مدیر دیجیتال مارکتینگ

بله میتوانید و از این نظر مشکلی نیست.

۱

برای اینکه بتونید کار طراحی داخلی انجام بدید و یا نمای ساختمان،‌ از اونجایی که کار فینیشینگ هست، شما نیاز به مدرک خاصی ندارید،‌ البته اگر دانش کافی و سلیقه لازم برای این کار رو داشته باشید. 

۵

دوغاب، ملات یا پودر بندکشی انواع مختلفی دارد:

دوغاب سفید:

این دوغاب از پودر خاک سنگ به همراه سیمان سفید درست می‌شود.

دوغاب رنگی با پودر رنگ:

برای درست کردن این دوغاب علاوه بر مواد قبلی به پودر رنگ نیز نیار است. ابتدا پودر رنگ را در آب حل کنید سپس پودر ... (بیشتر)

۷

خانه شریفی‌ها در تهران

۶

در گذشته تمام خانه‌ها چوبی نبودند. نوع سازه‌ای که در ساختن خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت به شرایط آب و هوایی منطقه بستگی داشت تا بتواند در برابر سرما و گرما انسان را محفوظ نگه دارد. در مناطق کوهپایه‌ای مثل البرز، هندوکش و زاگرس اغلب از چوب برای... (بیشتر)

۱۱
👤 Top Contributors