برو به محتوای اصلی

فیزیک
فیزیک
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی
موضوع یا زمینه علمی

آیا در مورد فیزیک سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره فیزیک بپرس!

محسن

در خلاء فکر نکنم مهلت دهد که حباب ایجاد شود و مواد اولیه‌ی آن فورا تبخیر و متلاشی می‌شود.

علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

سایت شاتل‌لند یک مستندی تحت عنوان One Strange Rock منتشر کرده که به نظرم یکی از بی‌نظیر‌ترین مستند‌های تاریخ هست. 

«یک سنگ عجیب و غریب» عنوان یک مجموعه مستند آمریکایی است که شبکه تلویزیونی نشنال جئوگرافیک مسئولیت تولید آن را برعهده داشته است. ق... (بیشتر)

  • بنا به نظریه‌ای که درباره‌ی منشاء منظومه‌ی شمسی ارائه شده است، در حدود پنج میلیارد سال قبل، غبار ابر مانند عظیمی تشکیل شد و به چرخش در آمد. غبار مورد بحث سپس پهن شد و به صورت یک بشقاب یا صفحه‌ی عظیم در آمد و نقطه‌ی داغ مرکزی آن هم به خورشید مبدل گر... (بیشتر)

کلا اصلا زمینی وجود نداشت (طبق استانداردی که در نظر گرفته شده سیاره به جسم گردی میگن که اونقدر بزرگ باشه که بتونه یه جسم دیگه هم در مدار خودش نگه داره مثلا پلوتو به خاطر همین سیاره بودنش رد شد) یعنی زمین فقط و فقط جسمی کروی بود که به دور خورشید میچ... (بیشتر)

پرتوهای مایکروفر یونیزان نیستند از این رو خطر ابتلا به سرطان را در پی ندارند. سازمان بهداشت جهانی طی بررسی‌هایی که انجام داده، تاکنون هیچ مدرک و سند معتبری مبنی بر سرطان‌زا شدن غذا یا آسیب سرطانی یا ژنتیکی به مصرف‌کننده در زمینه استفاده از مایکروفر... (بیشتر)

پاسخفیزیک
سیامک

به بیان ساده، آنتروپی یعنی بی‌نظمی.

دنیا می‌خواهد به سمت انرژی پتانسیل کمتر و بی‌نظمی بیشتر برود.

اگر 100 اتم اکسیژن را در یک اتاق رها کنیم، همه آنها بلافاصله سعی می‌کنند که با نسبت پراکندگی مساوی در اتاق پخش شوند و نمی‌خواهند در یک گوشه باقی بمانند.

سیامک

دو دلیل اصلی وجود دارد:

1- اختلاف فشار هوا بین فضای مترو و جو بیرون ایستگاه، که عمدتا بدلیل حرکت قطارها است.

2-اختلاف دمای بین ایستگاه و تونل که باعث جابجایی سریع هوا (بدلیل تبادل گرمایی) اتفاق می‌افتد.

سیامک

4.5 میلیارد سال قبل، در روز پیدایش زحل، یک قمر بسیار به آن نزدیک بود و به همین دلیل نتوانست مدار خود را حفظ کند، لذا از هم پاشید و مقداری یخ و بقایای آن همچنان بصورت جرم در اطراف زحل می‌چرخند و بصورت حلقه دیده می‌شوند.

سیامک

جهان ما به سمت بی‌نظمی بیشتر و انرژی پتانسیل کمتر می‌رود. تعیین‌کننده شکل اجسام، برآیند نیروهایی هستند که به آنها وارد می‌شوند. زمین روزی کره‌ای مذاب بوده که با سرعت به دور خود می‌چرخیده، بیضی بودن زمین نیز از آنجا باقی مانده. چرا یک قطره آب بدون ت... (بیشتر)

سیامک

هر سیاره‌ای که جرم داشته باشد، جاذبه دارد، حتی توپ پینگ پونگ هم جاذبه دارد، ولی آنقدر ناچیز است که قابل صرف نظر کردن است.

👤 Top Contributors