برو به محتوای اصلی

ریاضی
ریاضی
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی
موضوع یا زمینه علمی

آیا در مورد ریاضی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره ریاضی بپرس!

فک نکنم بشه خیلی راحت تعریف کرد و ماهیت ماشین تورینگ رو توضیح داد (حداقل قبلش باید یه سری پیش‌نیازهارو بدونید مثل نظریه محاسبات و اتوماتا).

ولی این لینک‌ها می‌تونن کمکتون کنن:

https://plato.stanford.edu/entries/turing-machine/۴۴

/۳۲ماشین-تورینگ/http://beh... (بیشتر)۳۲

داود متولی زاده
موسس شرکت هلینوس-دکتری هوش مصنوعی-رباتیکز

به نظر من داخل ایران نه اما بیرون ایران، کشورهایی مثل آمریکا اگر واقعا حرفی برای گفتن داشته باشید می‌خوانتون.

ابراهیم اسدی
لیسانس علوم اجتماعی/معلم بازنشسته

اگر به آمار قبولی سال‌های قبل کنکور نگاهی داشته باشیم بی‌شک دانشگاه صنعتی شریف بدون رقیب است ولی اگر از حالت گلیشه‌ای به شیوه رشته-دانشگاه به موضوع نظر داشته باشیم ممکن است نظرات متفاوت باشد. مثلا به نظر من مهندسی معماری داشگاه تهران و دانشگاه هنر ... (بیشتر)

سمیه امیری
وکیل دادگستری

اگر زبانتون در حد متوسط هست من شدیدا و قویا خان آکادمی رو پیشنهاد می‌کنم. خودم استعدادم تو ریاضی صفره ولی وقتی ویدیوهای خان آکادمی رو می‌بینیم کامل میفهمم.

https://www.khanacademy.org/math/۴۸

زهرا باغبان
معمار و طراح داخلی

منشورها انواع مختلفی دارند اما در تمام منشورها دو سطح مساوی و موازی هم وجود دارد که به آنها قاعده گفته می‌شود و به بقیه سطوحی که اطراف منشور را تشکیل میدهند وجه جانبی گفته می‌شود. به فاصله بین دو قاعده از هم ارتفاع منشور گفته می‌شود.... (بیشتر)

واریانس:

واریانس را «مقدار متوسط مربع اختلاف مقادیر از میانگین» تعریف می‌کنند. برای محاسبه واریانس باید ابتدا میانگین ساده اعداد را پیدا کنید. در ادامه برای هر عدد باید مقدار میانگین را از آن کم کرده و نتیجه بدست آمده را به توان دو برسانید و در واقع... (بیشتر)

همه چیز به علاقه انسان بستگی داره، اگه به ریاضیات یا هر درسی دیگه‌ای علاقه داشته باشیم و پشتکار را هم فراموش نکنیم، به راحتی این کار ممکن خواهد بود.

اگر هم علاقه و پشتکاری نداشته باشیم، بهترین اساتید هم که به ما آموزش بدهند هیچگاه موفق به یادگیری نخ... (بیشتر)

مهدی علیپور (دکتر استارتاپ)
مربی استارتاپ ناب - مدیر محصول

ببینید من منظور شما رو از ریاضیات این در نظر می‌گیرم و جوابمو می‌نویسم: توان طراحی راه حل (الگوریتم) و حل مسئله.

این مهارت یکی از مهارت‌های اساسی است که تفاوت شما رو با یک برنامه‌نویس معمولی مشخص میکنه. کسی که توان حل مسئله با استفاده از الگوریتم‌ها... (بیشتر)

حجت مردانه زاده
بنیان گذار افزونه ها دات کام - طراح و توسعه دهنده سیستمهای متن باز

به نظرم سوال شما بسیار زیاد کلی هست و الزامش اینه که پارامترهای مختلفی رو بعنوان عوامل دخیل در نظر بگیرید. بطور مثال: "برنامه‌نویسی" خب منظور برنامه‌نویسی چه چیزی و چه امکانی و چه برنامه‌ای؟ و حتی در چه سطحی! 

چون به برنامه‌نویسی ساده یک خطی ht... (بیشتر)

پری میم

اواریست گالوا (به فرانسوی۲۹: Évariste Galois) ‏ (۲۵ اکتبر ۱۸۱۱– ۳۱ مه ۱۸۳۲) ریاضی‌دان۲۹ و انقلابی۳۲ فرانسوی۲۹بود. گالوا از پیشگامان مطالعه نظریه گروهها۳۵ است؛ و با کارهای او بود که نقطه عطفی در جبر ایجاد شد و محاسبات اهمیت خود را از دست دادند و به جای آنها م... (بیشتر)

👤 Top Contributors