برو به محتوای اصلی

سیاست
سیاست
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی
موضوع یا زمینه علمی

آیا در مورد سیاست سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره سیاست بپرس!

ترامپ مشاورانی دارد از هر دو طیف جنگ‌طلب و غیر جنگ‌طلب. بولتون و پمپئو در جناح جنگی و افرادی مثل تاکر در جناح غیر. عمدا واژه صلح‌طلب را بکار نمی‌برم زیرا هیچ فردی در آمریکا وجود ندارد که مطمئن شود منافع آمریکا در جنگ بیش از سایر شرایط است و جنگ را ... (بیشتر)

۲

نهادی که به نام پارلمان یا مجلس شورا امروزه در سراسر دنیا دیده می‌شود ریشه در تلاش‌های قرون اخیر برای کاهش قدرت سلطنت دارد. قدرت مطلقه پادشاه زمینه‌ساز ستمکاری‌هایی بود که نخبگان را بر آن داشت با اقداماتی به محدودسازی آن بپردازند. این اقدامات حتی د... (بیشتر)

۳
عباس پویا ، مجری و تکنسین فنی مدارس هوشمند

نوعی حکمرانی مردم‌سالارانه است که در آن قوه مجریه مشروعیت مردم‌سالارانه خود را از قوه مقننه اقتباس کرده و در برابر آن پاسخگو است. نظام پارلمانی نوعی نظام حکومتی است که از تفکیک نسبی قوا ایجاد می‌شود. در رژیم‌های پارلمانی قوه مجریه و قوه مقننه از اب... (بیشتر)

۵
پویا جباری‌‌ثانی ، توسعه دهنده ارشد وب (جاوا اسکریپت)

 پاسخ شما دوست عزیز ۲ بخش هست:

نخست اینکه فردی رو میشه از خواب بیدار کرد که واقعا خواب باشه و خودش رو به خواب نزده باشه.

دوم اینکه به نظرتون اگه همین مسئولین رو از جا بکنیم و ببریم بزاریمشون به عنوان مسئولین کشوری مثل سوئد، آیا یک روز هم می‌تونن... (بیشتر)

۴

نشست ورشو در واقع نشستی متشکل از قدرت‌های درجه یک و دو هست که هدف اعلام شده اون، تنگ‌تر کردن حلقه محاصره ایران و بزرگ جلوه دادن تهدید امنیتی‌اش هست. اما هدف گفته نشده نشست ورشو پیشبرد معامله بزرگ اسراییلی- فلسطینی هست (معروف به معامله قرن). عمدا به... (بیشتر)

۴
نیک ،

این سوال رو هم اضافه کنم که جامعه کی از خواب غفلت بیدار میشه و ایضا این سوال که من کی از خواب غفلت بیدار میشوم؟ من منظورم دقیقا خودمه دوست عزیز :)

۲
ناشناس

کی گفته تو خوابن؟

بیدارن از من و شما هم بیدار ترن

دارن میدزدن و میبرن و میخورن و می‌چاپن دوست عزیز!!!!

۲

زمانی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پیام توییتری تهدیدآمیز را خطاب به حسن روحانی همتای ایرانی خود منتشر کرد، چه در ذهن او می‌گذشت. شاید حتی خود ترامپ نیز این موضوع را نداند. احتمال دارد که ترامپ خیال تغییر رژیم را در ایران داشته باشد، یا در ن... (بیشتر)

۷

آشفتگی‌های اخیر به شکل ملموسی بر زندگی روزمره مردم تاثیر گذاشته است و افزایش روز به روز قیمت‌ها موجب سردرگمی آنها شده است. اگرچه دولت تلاش می‌کند با سیاست‌های کنترلی از افزایش قیمت کالاهای اساسی جلوگیری کند اما در بسیاری از بخش‌ها به ویژه مسکن، خود... (بیشتر)

۷

متأسفانه با وجود شرایط موجود، آینده اقتصادی سختی در انتظار ایران است، اگر این روندهایی که در حوزه سیاست آغاز گشته است ادامه داشته باشد اقتصاد ایران به طور عمومی نیز وارد رکود خواهد شد. البته اقتصاد ایران نیز با مشکلات ساختاری بسیاری مواجه است که به... (بیشتر)

۷
👤 Top Contributors