برو به محتوای اصلی

بانوان
بانوان
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی

آیا در مورد بانوان سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره بانوان بپرس!

پاسخبانوان

بذارین سوالتون رو اصلاح کنم! انسان‌ها دوست دارن با چه کسی دوست بشن؟ وقتی حرف از ملاک و معیار دوستی میاد جنسیت کنار میره چرا که هرکسی با هر جنسیتی اهدافی رو از دوستی دنبال میکنه!
بنظرم قبل از اینکه بدنبال این جواب باشیم بایستی از خودمون بپرسیم:
من چه ... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

کمک گرفتن از دیگران

بعضی کارها را بهتر است تنهایی انجام ندهید. شما با گام‌های کوچک اما قدرتمند می‌توانید در درمان افسردگی به خود کمک کنید. برای مبارزه با افسردگی بهتر است از حمایت دیگران استفاده کنید و لجبازی را کنار بگذارید. کمک گرفتن از اشخاصی که ... (بیشتر)

پاسخبانوان
پویا عبدی
مشاور روانشناس

جواب این سؤال هم می‌تواند بله باشد و هم خیر.  البته احتمال پاسخ خیر بیشتر است زیرا طبق چرخه قاعدگی چند روز طول می‌کشد تا تخمک‌گذاری مجدد اتفاق بیفتد. با این حال احتمال بارداری به طور قطع در پریودی از بین نمی‌رود بلکه ممکن است استثنائاتی وجود د... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

قدرتمند بودن عشق اول

اگر به نشانه‌های عاشق شدن زنان توجه کنیم درمی‌یابیم که چرا گذار از عشق اول چندان راحت نیست. زمانی که برای اولین بار عاشق می‌شوید بهترین حس‌های دنیا به سراغ شما می‌آیند چراکه هیچ‌گاه با چنین تجربه‌ای روبه‌رو نشده بودید و برای شما... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

افسردگی دلیل اصلی سردمزاجی

از هر صد نفری که زایمان می‌کنند ده تا پانزده نفر دچار افسردگی پس از زایمان می‌شوند. افسردگی پس از زایمان به دلایلی مثل مشکلات بارداری، اختلالالت هورمونی، استرس و غیره به وجود می‌آید. به همین دلیل پس از زایمان میل جنسی زن ب... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

پیامدهای مثبت اشتغال مادران

در گذشته باور بر این بود که اشتغال مادران امری مخرب در جریان رشد کودک است. با تغییر نگرش جامعه به اشتغال مادران و ورود روزافزون زنان به حیطه‌های شغلی، این نگرش تغییر پیدا کرده است و حتی بررسی‌های دانشمندان حاکی از اث... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

شخصیت اجتنابی

زنان دارای اختلال شخصیت اجتنابی افرادی هستند که  به دلیل ترس از مورد تمسخر واقع شدن و مورد محبت قرار نگرفتن، روابط محدودی دارند و از انجام کارهای جدید استقبال نمی‌کنند. ازدواج کردن برای این افراد رابطه‌ای گسترده و جدید است که می‌ت... (بیشتر)

ناشناس

در دوران قاعدگی بعضی تغییرات جسمانی از جمله دردهای شکم، حساس شدن و تورم پستان وجود دارد. این تغییرات با شدت مختلف در زنان اتفاق می‌افتد. همچنین احتباس آب، تغییر در فعالیت و تمایل به رابطه جنسی، خستگی و دردناک شدن پستان‌ها در این دورا... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- کمبودهای بدن مادر

در دوران بارداری بدن مادر به ویتامین، پروتئین‌ها و مواد معدنی بیشتری نیاز دارد. چرا که باید بتواند نیازهای بدن جنین را نیز برآورده کند تا او به رشد و سلامت کافی دست یابد. کمبودهای مربوط به این مواد می‌تواند خود را در قالب احساس ... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- تنفر از همسر در دوره بارداری به دلیل تغییرات هورمونی

در طول دوران مختلف بارداری، هورمون‌های بدن زنان دائم در حال تغییر است. این تغییرات تاثیر مستقیمی بر خلق و احساسات آنان دارد و باعث بی‌ثباتی هیجانی می‌شود. همانطور که در دوران قاعدگی هیجان بسیار... (بیشتر)

👤 Top Contributors