برو به محتوای اصلی

پزشکی
پزشکی
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی
شغل یا حرفه
موضوع یا زمینه علمی

آیا در مورد پزشکی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره پزشکی بپرس!

متاسفانه بسیاری از افرادی که امکان ارضای نیازهای جنسی از راه‌های سالم برایشان میسر نیست به دیدن فیلم‌های پورنوگرافی روی می‌آورند. این فیلم‌ها به دلیل نشان دادن تصویر اغراق‌آمیز از رابطه جنسی انتظارات و دید افراد را نسبت به رابطه جنسی تحت تاثیر قرار... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

ابتدایی‌ترین بخش مغز ساقۀ مغز نام دارد. این بخش از مغز مسئولیت کنترل عملکردهای پایه‌ای، مانند هوشیاری، تنفس، فشار خون و درجه حرارت بدن را بر عهده دارد. در بالای ساقه مغز، بخش عاطفی است که به آن دستگاه لیمبیک می‌گویند. وظیفه دستگاه لیمبیک، کنترل هور... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

بیش از 90 درصد تب‌هایی که کودکان دچار آن می‌شوند توسط عفونت‌های ویروسی آغاز می‌شوند که به دریافت آنتی‌بیوتیک نیاز ندارند. اما اگر تب ناشی از عفونت‌های باکتریایی نظیر عفونت مجاری ادراری یا گلودرد چرکی باشد در اکثر اوقات (اما باز هم نه همیشه)، برای ب... (بیشتر)

۳
محمد ، مهندسی نرم افزار

فارغ‌التحصیل پزشکی بین‌المللی، در تعریف به شخصی اطلاق می‌شه که مدرک پزشکی پایه را از یک دانشکده پزشکی درخارج از ایالات متحده و کانادا، دریافت کرده است. در واقع این مدرک، توسط یک هیاًت تائید صلاحیت در ایالات متحده، نظیر کمیته ارتباطات آموزش پزشکی یا... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

تیروئید غدهٔ پروانه‌ای شکل روی گلو است که وظیفهٔ تنظیم عملکردهای بدن را برعهده دارد. همه علائم پرکاری تیروئید و کم‌کاری تیروئید ممکن است در آزمایشات نشان داده نشود، در صورت درمان پرکاری تیروئید این نشانه‌ها نیز از بین می‌روند. ا... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

تیروئیدیت هاشیموتو

هاشیموتو یک بیماری خود ایمنی است که در اثر آن غده تیروئید دچار التهاب می‌شود. در این بیماری دستگاه ایمنی به جای حمله به عوامل خارجی، به غده تیروئید حمله می‌کند و آن را تخریب می‌کند. التهاب تیروئید در اثر عفونت ویروسی نیز به وجود م... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

مبارزه با بیماری سرطان مسئله‌ای ست که هر دو بعد روحی و جسمی را در بر میگیرد؛ به هیچ وجه نباید تاثیر روحیه و شرایط احساسی خود را در سیکل درمان دست کم بگیرید. برای غلبه بر سرطان علاوه بر درمان جمسی، مراقبت از سلامت ذهنی و عاطفی خود حائز اهمیت است؛ چر... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

داروهای ترک اعتیاد اغلب به عنوان جایگزین مواد مخدر استفاده می‌شوند. برخی از آن‌ها نیز تنها عوارض جانبی ترک اعتیاد را کاهش داده و باعث از بین رفتن علائم ترک و درد جسمانی می‌شوند. هر کدام از این داروها با هدف اثربخشی نوعی از روش درمانی و ترک وارد باز... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

گزگز شدن دست معمولا موقتی است و پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود،‌ اما گاهی مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا از بین برود. عوامل مختلفی در گزگز شدن دست نقش دارد که با شناسایی این عوامل و کاهش آن‌ها میتوان از بروز سوزن سوزن شدن دست جلوگیری کرد. از عوامل ش... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

لودیومیل، جزء داروهای ضد افسردگی چهار حلقه‌ای است که از طریق مهار بازجذب سروتونین و نوراپی نفرین اثر خود را ایفا می‌کند. در نتیجه میزان این انتقال‌دهنده‌های عصبی در مغز افزایش پیدا می‌کند. این دارو در درمان افسردگی و اضطراب همراه با افسردگی به... (بیشتر)

۱
👤 Top Contributors