برو به محتوای اصلی

شیمی
شیمی
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی
موضوع یا زمینه علمی

آیا در مورد شیمی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره شیمی بپرس!

پاسخشیمی

نه نمیشه چون درجه انجماد الکل بالاست.

نرجس محمدی
بیوتی تراپیست

معمولا رنگ‌های پلاستیک بر اساس رزین امولسیونی که نوعی لاتکس است ساخته شده و مطابق با استانداردهای موسسه استاندارد می‌باشد.

رنگ‌های پلاستیک بر دو نوع تمام پلاستیک و نیمه پلاستیک دسته‌بندی می‌شوند که آب حلال آنها است. لازم به ذکر است که که تجربه و تحق... (بیشتر)

پاسخشیمی
محمد غفاری
مترجم زبان انگلیسی و کارشناس ارشد مطالعات ترجمه

والا من که تخصصی در این حوزه ندارم اما ظاهرا تبدیل اتانول به متانول ممکنه (از لحاظ شیمیایی عرض می‌کنم). فرمولش رو هم خانمی در Quora گذاشته بودند که من همون رو در پایین براتون آوردم. اما به نظر تبدیلش کار راحت و منطقی‌ای به نظر نمی‌آد.

فرمول تبدیل ات... (بیشتر)
شادی اروانه

زغال زیستی یا بیوچار (Biochar) زغال تهیه شده از زیست توده‌های گیاهی و ضایعات کشاورزی است که سوختن آن‌ها در حضور کم و یا عدم حضور اکسیژن انجام می‌شود. این ماده به علت سرعت تجزیه بسیار کند نسبت به سایر مواد آلی ظرفیت زیادی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای ... (بیشتر)

ظرفیت گرمایی به معنی میزان گرمایی است که به یک ماده داده می‌شود تا دمای آن به اندازه یک درجه سانتیگراد افزایش یابد. ظرفیت گرمایی به حالت فیزیکی، خواص شیمیایی و ساختار مواد بستگی دارد. هیدروژن بسیار سبک است و تنها یک لایه الکترونی دارد و همین باعث ش... (بیشتر)

پاسخشیمی

تیزاب ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

  • در شیمی، تیزاب نام تجاری نیتریک اسید است. در افغانستان به همه انواع اسید، تیزاب گفته می‌شود.
  • تیزاب (داراب) یکی از روستاهای واقع در بخش مرکزی شهرستان داراب در استان فارس ایران است.
  • در جغرافیا، تیزاب رودخانه‌ای در ا... (بیشتر)
پاسخشیمی

تیزاب یک محلول به رنگ قرمز و یا زرد است که بسیار خورنده و دودکننده می‌باشد. این محلول از ترکیب اسید نیتریک غلیظ و اسید هیدروکلریدریک غلیظ به نسبت حجمی یک به سه به دست می‌آید که به آن تیزاب سلطانی گفته می‌شود. اگر مخلوط قوی‌تری نیاز باشد ب... (بیشتر)

پاسخشیمی

الکل صنعتی از نظر ماهیت هیچ فرقی با الکل سفید یا الکل طبی ندارد و هر دوی آنها اتانول یا الکل اتیلیک می‌باشند. اما برای جلوگیری از سوء استفاده از آنها و بنا به دلایلی نظیر گرفتن مالیات از نوشابه‏‌های الکلی، کارخانجات تولید کننده الکل مواد سمی، مواد ... (بیشتر)

ناشناس

اگر هنوز رنگ نکردید یه سری رنگ‌ها هستن Water Based و بدون بو. من استفاده کردم واقعا عالی بود و تنوع رنگیش هم بسیار بالاست و قابل شستشو.

در هوای آزاد، نقره با هیدروژن سولفید H2S (همون چیزی که باعث بوی بد تخم مرغ گندیده هستش) ترکیب میشه و نقره سولفید تشکیل میده که همون سطح کدری هست که ما میبینیم. 

2Ag(s) + H2S(g) => Ag2S(s) + H2(g) h

دقت کنین که این واکنش یه طرفه هست و راه برگش... (بیشتر)

👤 Top Contributors